Зараз в ефірі:

Вже зараз нам потрібно до 50 машин розмінування – речник ДСНС України

11.01.2024
Вже зараз нам потрібно до 50 машин розмінування – речник ДСНС України

Україна нині найбільш замінована країна у світі. За оцінками експертів, щоб очистити землі від  мін, потрібні десятиліття. Скільки надзвичайників нині працюють над звільненням територій від вибухонебезпечних предметів, що найчастіше мінують окупанти та якої техніки найбільше потребує служба – на Армія FМ розповів Речник ДСНС України Олександр Хорунжий.

Точно встановити, скільки квадратних кілометрів українських земель потребують розмінування, поки що неможливо, адже чимало територій нині під окупацією, наголосив Олександр Хорунжий.

– Жодне відомство, яке займається розмінуванням  – ЗСУ, Нацгвардія, Нацполіція, ДСНС, спецслужба транспорту – не скажуть точних цифр. Понад 174 тисяч кв. км може бути забруднено вибухонебезпечними предметами, а це 30% території нашої держави.

Працівники ДСНС розміновують території, де вже не точаться активні бойові дії, розповів пресофіцер ДСНС.

– Під час бойових дій на цих ділянках працюють ЗСУ, Національна гвардія. ДСНС займається розмінуванням деокупованих територій.

За словами Олександра Хорунжого, сапери ДСНС забезпечені всім необхідним для виконання завдань.

Легкі костюми та важкого типу. Є бронеавтомобілі для перевезення особового складу, для доправлення вибухонебезпечних предметів до місць ліквідації. Це і роботизовані системи, машини механізованого розмінування.

В Україні нині вже працюють 15 машин розмінування, здебільшого в Харківській, Херсонській та Миколаївській області. Проте їх потрібно набагато більше зауважив Олександр Хорунжий.

– Машин механізованого розмінування вже зараз потрібно близько 50 одиниць. Так само і машин для перевезення особового складу, і вивезення вибухонебезпечних предметів. Тому що завдань стає більше, а отже і кількість саперів має збільшуватися.

Якщо до початку широкомасштабного вторгнення у ДСНС було близько 600 саперів, то нині їх кількість зросла вдвічі, розповів Олександр Хорунжий.

– Для підготовки сапера з числа рядового складу потрібно 1,5 місяця, для начальницького складу – близько 3 місяців. А потім жорсткі іспити, бо від цього залежить життя як особового складу, так і людей, які можуть бути поруч.

Речник ДСНС закликав українців не легковажити написами  «Обережно – міни!» та іншими засобами, що сигналізують про небезпеку.

Стовпчики, позначені маркувальними стрічками, встановлюються, щоб показати небезпеку для людей. Хочу звернути увагу, що є заміновані ділянки без цих стовпчиків. Ми сигналізуємо про небезпеку, а люди можуть взяти ці стовпчики й підв’язати на городі помідори. Такого робити не можна!

Також розповів Олександр Хорунжий про те, які предмети мінували окупанти, відступаючи з Київщини:

– У Київській області багато знаходили вибухонебезпечних предметів на дитячих майданчиках, на вхідній групі дверей були розтяжки з гранатами, навіть у стакани клали гранати, в іграшки та дитячі візочки. Мені розповідали випадок, коли замінували бджолиний вулик. Коли наші підняли кришку,  завдяки тому, що бджоли завоскували цю гранату, чека не вилетіла. Українські бджоли теж нам допомагають.

А загалом найчастіше окупати мінують свої позиції та узбіччя доріг, щоб техніка не могла з’їхати з дороги, зазначив пресофіцер ДСНС.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток