Зараз в ефірі:

Я зайняв перше місце, а переможці — ми всі, — військовий Ігор Семкович про Ігри героїв

20.11.2023
Я зайняв перше місце, а переможці — ми всі, — військовий Ігор Семкович про Ігри героїв

В міжнародних змаганнях Ігри героїв, які відбулися в Брюсселі, у складі української делегації взяли участь 11 адаптивних атлетів. Військовослужбовець 128 ОГШБр Ігор Семокович став преможцем змагань. Як зустрічали українську збірну за кордоном, що відчував, коли став першим, та про спорт як психологічну реабілітацію він розповів на Армія FМ. Своїми враженнями поділився також активний учасник і призер змагань та керівник проєкту Ігри героїв Роман Линдов.

Крім змагань, на учасників чекала дипломатична програма, зокрема відвідини штаб-квартири НАТО та штабу верховного головнокомандувача Об'єднаних збройних сил НАТО в Європі, розповів Ігор Семкович.

— Поїздка дуже крута. Були різні брифінги, присвячені проблемами України. 9 листопада відбулись спортивні змагання, де брали участь адаптивні атлети. Я втратив кінцівку торік на Херсонщині під час контрнаступу. В мене ще коліно своє збереглося, ліва нога. Були хлопці з високими ампутаціями. Брали участь також неадаптивні атлети, працівники НАТО.

До перемоги на змаганнях Ігор ставиться досить спокійно:

— Перемагають ворога або реального противника — ми всі там побратими. Так сталося, що в мене було більше можливостей підготуватися.  Так, я зайняв перше місце, а переможці — ми всі. Сам факт того, що ми після важких поранень почали займатися спортом — це вже перемога для кожного з нас. Задоволення приніс сам процес змагання та поїздки.

За словами Ігоря, участь у таких змаганнях стимулює і далі займатися спортом.

— Думаю, буду продовжувати. Масштаб буде розширюватися цих змагань. У нас, на жаль, за останніх півтора року людей з ампутаціями близько 50 000, і подібні проєкти треба розширювати, бо це через спорт психологічна реабілітація. Кажуть хлопці, що коли почали займатися спортом, стали менше стали звертатися до психологів. Я, на щастя, до спорту звернувся раніше, ніж до психолога.

Керівник проєкту «Ігри героїв» Роман Линдов згадав, як усе починалося.

— Проєкт стартував у 2015 році. Я починав як звичайний учасник, якому потрібна була реабілітація. Завітав на тренування, з того моменту знайшов себе в кросфіті, тому що зі спортом дружу все життя. Змагання були створені в Україні. Мають на меті відновлення та реабілітацію поранених. Тоді люди індивідуально займалися в залах, і ми організовували змагання в різних куточках України. На нашому рахунку понад 300 змагань в Україні, а також наші найкращі спортсмени брали участь у міжнародних змаганнях із кросфіту серед адаптивних атлетів.

Головним успіхом будь-яких змагань, зокрема в Брюсселі, є реабілітація військовослужбовців після поранення, вважає Роман Линдов.

-Успіхом вважаємо відновлення здоров'я людини після поранення. Тому ми зараз впровадили безкоштовні тренування для поранених військових. Кожен охочий може під супроводом тренера за гарно складеною програмою пройти відновлення. З мого досвіду, це є надзвичайно важливим для життя і для здоров'я.

Проєкт «Ігри героїв» — це не тільки змагання, це ще адаптивні тренування які відбуваються онлайн, розповів Роман Линдов.

Наразі понад 30 людей беруть участь у змаганнях. Також ми розробляємо програму для адаптивних тренерів, що вони навчали інших тренерів правильно проводити заняття для осіб, які втратили кінцівки.

Українських адаптивних атлетів на змаганнях у Брюсселі зустрічали з особливою шаною, каже Роман Линдов.

— Усі учасники цієї поїздки були шоковані тією повагою, яку висловлювали високопосадовці та інші люди в Брюсселі. Вони були мегашоковані цим ставленням, аж до мурах по шкірі.

За словами Романа Линдова, ветеранам із пораненнями варто долучатися до «Ігор героїв», адже це вибір,  який дає сили вставати щоранку з ліжка, щоб стати кращим.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток