Зараз в ефірі:

Як міста платять гроші військовим

28.03.2024
Як міста платять гроші військовим

Від 10 до 50 тисяч гривень одноразової допомоги можуть отримати або мобілізовані, або контрактники в залежності від міста. Та поки що не всі пропонують виплати та й сума фінансової допомоги різниться.

Тернопіль і Полтава. Тут українцям пропонують по 10 тисяч гривень за підписання контракту. У Луцьку міський голова Ігор Поліщук обіцяє всім, хто підписав контракт, по 15 тисяч гривень.

– Ми приділяємо велику увагу сім’ям загиблих героїв. У нас також є програма, яка реалізовується нашим департаментом соціальної політики, передбачає і пільги на житлово-комунальні послуги, щомісячні виплати на неповнолітніх дітей. Є безкоштовне лікування, зубопротезування, безкоштовна реабілітація в нашому комунальному реабілітаційному центрі для родичів наших загиблих героїв, безкоштовне відвідування спортивних гуртків та багато інших пільг та виплат передбачає програма.

Як розповідає Ігор Поліщук, у Луцьку ветерани також можуть придбати житло на умовах 50:50. Половину сплачує військовий, половину - міський бюджет. Це може бути житло як на первинному, так і вторинному ринку. В Одесі та Чернігові нові контрактники отримують по 20 тисяч гривень. У Рівному мобілізованим виплачують 10 тисяч гривень, а з 2024 рівняни зареєстрували петицію, щоб збільшити цю виплату до 40 тисяч. Поки питання опрацьовують.

Івано-Франківськ. Військовим, які воюють на передовій виплачують по 50 тисяч гривень, а тим, хто подалі від лінії фронту - по 20 тисяч одноразової допомоги. У Львові 50 тисяч гривень пропонує місто за контракт із морською піхотою та десантно-штурмовими військами. Навіть тим, хто підписав повторний контракт, розповідає представник Львівської міськради Олексій Неділя:

– І для цього потрібно виконати дві умови: бути на обліку в одному з львівських ТЦК і зареєстрованим у Львівській області.

Також Львів має велику програму підтримки захисників та їхніх сімей. До прикладу, компенсація за комунальні послуги чи зубне протезування, зазначає Олексій Неділя.По 50 тисяч добровольцям пропонують Сергіївська і Сенчанська громади (Полтавщина), а також Богодухівська - на Харківщині. Київ виплачує по 30 тисяч контрактникам із грудня 2023 року. Виплату можуть отримати всі, хто мобілізувався з ТЦК столиці, говорить представник КМВА Максим Бученко.

– Це допомога від міста, якщо треба речі докупити. Пораненим військовим немає допомоги. Є допомога людям з інвалідністю, виплати на вартісне лікування. Якщо в людини є УБД, у нас є виплати на компенсацію дорогого лікування.

Компенсація можлива, якщо ветерану не вдалося пройти лікування безкоштовно. Однак точної суми, яку покриває Київська адміністрація, немає. Це може бути як 100, так і 3 тисячі гривень, розповідає Максим Бученко. Таку допомогу на лікування можуть отримати лише учасники бойових дій, які мають всі необхідні виписки, направлення від лікарів та ВЛК. Щодо документів, потрібен традиційний набір: копія паспорта та податкового номера, копія підписаного контракту, банківські реквізити та особиста заява. Якщо людина зареєстрована як внутрішньо переміщена особа, потрібно надати й таку довідку. Але в кожному місті перелік папірців може розширюватись. Тільки військовим Києва та Одеси можна отримати автоматично виплати, адже документи тут готують в ТЦК без участі військового.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток