Зараз в ефірі:

Як росія використовує компоненти побутової техніки в ракетах

19.01.2024
Як росія використовує компоненти побутової техніки в ракетах

Наскільки сильно санкції впливають на російську військову промисловість, зокрема виробництво ракет, на Армія FM розповіла представниця Центру трофейного та перспективного озброєння і військової техніки Генерального штабу Збройних Сил України Олена Гаврилюк.

Росія нині спромоглася наростити досить високий темп виробництва ракет різних типів, та завдяки санкціям щодо імпорту компонентів озброєння з боку країн-партнерів України кремль нині відчуває значний технологічний голод, каже представниця Центру трофейного та перспективного ОВТ Генштабу ЗСУ Олена Гаврилюк.

– Фахівці нашого центру виявили, що ворог останнім часом почав застосовувати цивільні компоненти, які не підпадають в під санкційний вплив. Наприклад, військовослужбовці нашого центру знайшли в ракеті Х-101 картридж для Денді 90-х років з грою Time Diver Avenger.

За словами Олени Гаврилюк, росія широко застосовує у своїх ракетах електронні компоненти, що можна замовити через AliExpress.

– Військовослужбовці нашого центру натрапляли на такі знахідки.  Наприклад, знайшли картридж «Віртекс», ринкова ціна якого 26 000 грн. Окремо ці компоненти не становлять ніякої загрози, але, розташовані на платі у певній послідовності, утворюють дієвий алгоритм.

Як розповіла Олена Гаврилюк, інколи росіяни затирають умовні позначення, серійні номери тощо в іноземних компонентах, щоб приховати країну-виробника.

– Військовослужбовці нашого центру за тактико-технічними характеристиками, за зовнішнім виглядом можуть визначити, що це, як діє та звідки походить.

Якщо росіянам не вистачає деталей, вони намагаються модернізувати ракету, зауважила Олена Гаврилюк.

– Наприклад, на платі було вісім карт пам'яті по 64 Гб, росія зараз чіпляє одну на 514 ГБ, і це власне вже російська. Так само транзистори, резистори, замість 5 вони встановлюють один.  

Пояснила представниця Центру трофейного та перспективного ОВТ, чому кремль під час масованих обстрілів атакує Україну одночасно «шахедами» та ракети різних типів.

– Кожен тип ракети має свій радіолокаційний діапазон, тому нашій ППО потрібно або швидко перелаштовуватися на цей діапазон, або працювати в різних діапазонах.  Як бачимо, наші сили ППО вже знайшли свій алгоритм утилізації цих російських ракет під час масованих обстрілів.

Центр трофейного та перспективного ОВТ Генштабу ЗСУ не відслідковує шляхи постачання іноземних компонентів до росії, цим займаються інші уповноважені структури, зокрема ГУР, наголосила Олена Гаврилюк.

– Це роблять інші установи, наприклад ГУР. Головне завдання нашого центру визначити, що застосовують росіяни, як воно діє та як йому протидіяти.

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток