Зараз в ефірі:

80% замінованої території можна очистити за 10 років – інструкторка Асоціації саперів України

12.04.2024
 80% замінованої території можна очистити за 10 років – інструкторка Асоціації саперів України

Звільнені від ворога українські землі всіяні вибухонебезпечними предметами. Багато нещасних випадків на цих територіях трапляються через те, що люди нехтують правилами особистої безпеки, каже інструкторка курсу із запобігання ризикам від вибухонебезпечних предметів і з готовності та захисту у випадку конфлікту Асоціації саперів України Наталія Вібла. Які правила з мінної безпеки має знати кожен та хто може пройти навчальний курс, вона розповіла на Армія FМ.

Асоціація саперів України опікується нетехнічним обстеженням території. Нетехнічне обстеження –  це перші кроки до очищення наших земель від вибухонебезпечних предметів, а також один із методів виведення земель з категорії небезпечних та повернення їх до використання за призначенням, каже інструкторка Асоціації саперів України Наталія Вібла.

– Нині Асоціація саперів України опікується нетехнічним обстеженням території, надалі плануємо займатися також очищенням та знешкодженням уже виявлених вибухонебезпечних предметів.

Як розповіла Наталія Вібла, на звільнених від ворога територіях все ще велика кількість вибухонебезпечних предметів, залишених внаслідок бойових дій. Найбільш замінованими нині є три області – Харківська Херсонська та Донецька, де трапляється чимало нещасних випадків через те, що мешканці нехтують правилами особистої безпеки.

– Асоціація саперів України активно працює над просвітницькою роботою людей щодо мінної небезпеки. Адже після нашої перемоги за підтримки закордонних партнерів 80% замінованих територій можливо розмінувати за 10 років, але щоб очистити останні 20% у важкодоступних місцях підуть десятиліття.

Базові правила з мінної безпеки повинен знати кожен українець. Ці знання допоможуть сформувати алгоритм безпечної поведінки в непередбачуваних ситуаціях, зазначає Наталія Вібла.

– Під час сесій бенефіціари навчаються розпізнавати загрози; розпізнавати небезпечні території; вивчають стверджувальні знаки; алгоритм дій, якщо знайшли підозрілий або небезпечний предмет; що робити, коли стали свідком підриву на міні; як поводитися під час повітряної тривоги та обстрілу; ознайомлюються з планом евакуації після обстрілу. З березня 2022 року по лютий 2024 громадська організація «Асоціація саперів України» охопила тренінгами 182 735 осіб.

Навчальні сесії відбуваються в різних регіонах України, зауважує Наталія Вібла.

– Виходимо на адміністрації, таким чином намагатися всіх охопити. Також на нашому сайті можна оформити заявку, і ми приїдемо з навчальним курсом.

Асоціація саперів України займається саме гуманітарним розмінуванням. Його головною метою є планове очищення землі, щоб цивільні особи могли повернутися додому, звертає увагу  Наталія Вібла.

– Є три види розмінувань: оперативне, військове та гуманітарне. Саме гуманітарним розмінуванням займаються оператори протимінної діяльності, яким є також і наша громадська організація «Асоціація саперів України».

Також розповіла Наталія Вібла, які вибухові пристрої розміновувати найважче.

– Найважче знешкоджувати ті види боєприпасів, які не можна транспортувати і треба знищувати на місці. Це, до прикладу,  касетні боєприпаси та саморобні вибухові пристрої. Ворог дуже підступний та шукає різні методи замінувати будь-що і найбільш підступним методом, щоб якомога важче було проводити розмінування. Мінна пастка може бути будь-де, це можуть бути двері, на Київщині були заміновані два мішки з картоплею.

Головне бути обачними й пам’ятати три головні правила безпеки: не підходь, не чіпай та 101 набирай – наголошує Наталія Вібла.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток