Зараз в ефірі:

Збережену кінцівку не замінить найсучасніший протез, – президент благодійного фонду

20.12.2023
Збережену кінцівку не замінить найсучасніший протез, – президент благодійного фонду

Скільки медзакладів та лікарів нині надають допомогу пораненим у межах програми «Врятуй кінцівку», як зменшити кількість ампутацій та які запрацюють програми з реабілітації бійців та допомоги їхнім родинам – на Армія FМ розповів президент Міжнародного благодійного фонду «Здоров'я українського народу» та ініціатор програми «Врятуй кінцівку» Сергій Сошинський.

Очікувана кількість людей з ампутованими кінцівками може становити понад 500 000 і більш як 300 000 осіб з інвалідністю, каже ініціатор програми «Врятуй кінцівку» Сергій Сошинський.

– Якщо порахувати, скільки поранених щоденно, і додати інформацію з відкритих джерел про поранених цивільних. Щодо ампутацій нещодавно було декілька публікацій в міжнародних ЗМІ на підставі даних виробників протезів. За даними лікарів України, торік на червень ми прогнозували 20-30 тисяч ампутованих, через об'єктивно складну ситуацію зараз у госпіталях і на фронті.

За словами Сошинського, з досвіду інших країн, зокрема США та Британії, протезування обходиться державі у 5-6 разів дорожче.

– Виплати від держави за ампутовану кінцівку близько 2 млн грн, а за найскладніше поранення – до 100 тис.

Нині у програмі «Врятуй кінцівку» задіяні близько тисячі медпрацівників, 150 ортопедів-травматологів та близько 850 медсестер у більш як 50 лікарнях України, ділиться Сергій Сошинський.

– Мета програми – зменшити кількість ампутацій. За рік роботи нам вдалося врятувати 1073 кінцівки. Якби не наша програма, ще близько 800 осіб були б ампутовані. Збережену кінцівку не здатен замінити жоден найсучасніший екзопротез.

Нині гостра потреба в розробленні стандартів лікування пацієнтів з бойовими травмами, зазначає Сошинський, адже держава не може повноцінно фінансувати порятунок кінцівок, а місцева влада таке лікування не квапиться дофінансовувати.

– Нині у межах програми медичних гарантій виділяється 1635 грн на один клінічний випадок травми. На жаль, протокол лікування пацієнтів з бойовою травмою не зроблений, а отже Національна служба здоров'я не може розрахувати вартість складного лікування.

Коли людина отримує діагноз, уникнути ампутації їй здатні допомогти рідні, наголошує Сергій Сошинський.

– Радує, коли родичі або начмеди частин починають хвилюватися про своїх хлопців, дзвонять до нас у програму. Ми таких пацієнтів переводимо в лікарні, де є обладнані нами палати й фахові лікарі.

Нині фонд «Здоров'я українського народу» розробляє другий етап програми «Врятуй кінцівку». В межах цієї ініціативи резиденти програми «Врятуй кінцівку» і члени їхніх сімей матимуть змогу пройти психологічну реабілітацію. У планах також придбати спецтранспорт для перевезення поранених бійців, ділиться Сергій Сошинський.

– Із нашими амбасадорами  шукаємо за кордоном спеціальний транспорт, щоб купити для перевезення наших поранених.

Амбітний молодіжний проєкт за взаємодії з кіберполіцією, каже Сергій Сошинський, – програма «Кіберсіч», до якої будуть долучені ветерани російсько-української війни.

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток