Зараз в ефірі:

Україна відзначає Міжнародний день миру

20.09.2021
Україна відзначає Міжнародний день миру

21 вересня, у Міжнародний день миру, ООН закликає всі країни світу зупинити військові дії та припинити проливати кров. День покликаний змусити людей не тільки задуматися про мир, але і зробити усе можливе заради нього.

 

 

 

 


Свято встановили на 36-й сесії Генеральної Асамблеї ООН 30 листопада 1981 року. Відзначали його в третій вівторок вересня — в день відкриття щорічної сесії Генеральної Асамблеї ООН. На 55-й сесії Генеральної Асамблеї ООН у 2001 році прийняли рішення про святкування Міжнародного дня миру саме 21 вересня. Цього дня ООН пропонує всім країнам і народам припинити воєнні дії, або ж відзначати цей День проведенням освітніх і громадських суспільних інформаційних акцій з проблем миру, аби спонукати людей на всій планеті до осмислення проблем миру.

Кожного року заходи ООН, присвячені Дню миру, традиційно починаються з церемонії «Дзвони миру» в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку. Зазвичай о 10 год. 00 хв за місцевим часом (14 год. 00 хв по Гринвічу), Генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй, перш ніж ударити у дзвін, виступає зі спеціальним зверненням і закликає народи всього світу задуматися на мить над значенням миру для всіх людей. Після хвилини мовчання, зі зверненням виступає голова ради безпеки ООН. Щороку День миру присвячений певній темі. Тема 2021 року: «Відновлення за принципом "краще ніж було" для створення справедливого і сталого миру».

В Україні День миру відзначають з 2002 року, згідно з Указом Президента від 5 лютого 2002 року. Події останніх років у нашій країні — війна, тероризм, окуповані українські землі, зруйнована інфраструктура на Сході України, тимчасово окупований Крим та тисячі вимушених переселенців, зумовили безпрецедентну актуальність Дня миру для України. Сьогодні кожна українська родина відчула найвищу цінність миру, як запоруки щасливого життя. Мир для українців — це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі та говорити рідною мовою і надалі триває боротьба з підступним ворогом. У Міжнародний день миру українці активно долучаються до громадських заходів, які відбуваються по всій країні. У багатьох містах проходить Хода миру, участь у якій беруть сотні тисяч українців, які виступають за мир і сталий розвиток світу.

Емблемою Міжнародного дня миру є білий голуб з оливковою гілкою.

Символом міжнародної солідарності всіх людей світу став Дзвін Миру. Його відлили з тих монет, що пожертвували діти всіх континентів. На дзвоні зробили напис: «Хай буде загальний мир в усьому світі». Перший Дзвін Миру встановили у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку у 1954 році. У 1996 році такий самий дзвін був встановлений у штаб-квартирі ООН у Відні. Дзвін Миру також встановили у багатьох містах Японії, Німеччини, Польщі, Туреччини, Мексики, Австралії, Канади, Монголії та інших країнах.

Хода миру. Щороку в Міжнародний День Миру ООН люди більш ніж у 100 містах світу беруть участь у Ході миру, висловлюючи безумовну підтримку Організації Об'єднаних Націй у її роботі, спрямованої на мир у всьому світі. Учасники Ходи закликають людей усіх національностей, культур та ідеологій сконцентруватися на якостях людського духу, що формують основу для встановлення міцного миру.

У Міжнародний день миру — люди на всій планеті заявляють про готовність зробити усе можливе задля втілення в життя давньої мрії людства — жити в мирі. Тож нехай запанує мир у світі, Україні та у Вашому серці!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток