Зараз в ефірі:

Україна — територія Гідності і Свободи!

20.11.2021
Україна — територія Гідності і Свободи!

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи — свято встановили на честь початку цього дня двох доленосних для сучасної України подій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року).

 

 

 

 

 

День Гідності та Свободи став своєрідним наступником свята Дня Свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але згодом був скасований. Згідно з указом Президента від 2014 року, з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддаючи належне шанування патріотизму і мужності громадян, які восени 2004-го року і в листопаді 2013 лютому 2014 стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів Української держави та її європейського вибору, святковий День отримав нове дихання.

Саме 21 листопада 2013 року розпочалися перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади, щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Знехтування законодавчо закріплених пріоритетів зовнішньої політики України, якою власне і була Угода про асоціацію між Україною та ЄС, викликала обурення українців. Для українського суспільства стало очевидним, що країна стрімко рухається до цілковитого авторитаризму з його зневагою до свобод і прав людини, тотальною корупцією, свавіллям правоохоронних органів, репресіями та терором. Саме це й змусило українців вийти спочатку на вулиці Києва, а потім й інших міст України.

Події розгорталися стрімко і драматично – від мирних зібрань студентства до масових мітингів, палаючих шин, «коктейлів Молотова» і бруківки, що стала зброєю в руках протестувальників. Але найтрагічнішим було те, що цього разу, на відміну від подій Помаранчевої революції, не обійшлося без жертв. У ті доленосні дні, відстоюючи власну гідність та свободу, загинуло 106 людей, а понад 2 тис. отримали поранення. І це була лише ціна 3-х місяців Євромайдану.

18-20 лютого пік Революції гідності. Відбулися криваві сутички в центрі Києва, палає Будинок профспілок, гинуть патріоти, які стали Героями Небесної сотні. У ніч з 21 на 22 лютого тодішній президент Віктор Янукович втік з України. Відбулися позачергові президентські вибори, які засвідчили європейський вектор орієнтації. Україна вдруге отримала шанс для цивілізаційного вибору, демократії, очищення від впливу тоталітарного, людиноненависницького комуністичного минулого. Навесні 2014 року почалася військова агресія Росії, яка супроводжувалася окупацією Криму та окремих територій Донецької та Луганської областей.

Помаранчева революція та Революція Гідності важливі етапи національної визвольної боротьби, яка бере початок від часів Української революції та триває досі як російсько-українська війна, та яка зумовлена ідеологічним протистоянням двох напрямів цивілізаційного розвитку.

Щорічно 21 листопада у Києві на алеї Героїв Небесної Сотні проходять традиційні заходи вшанування. Зранку в екуменічному храмі Архистратига Михаїла й Українських Новомучеників відбувається літургія та лунає молитва за Україну. Увечері проходить пам’ятна хода, запалення лампадок та панахида за загиблими героями Небесної Сотні й воїнами-захисниками України.

День Гідності та Свободи не просто чергове свято в нашому календарі - це ствердження ідеалів свободи і демократії, а також вшанування тих, хто віддав свої життя, захищаючи рідну землю. Нині боротьба за вільну та демократичну Україну триває. І Перемога буде за нами!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток