Зараз в ефірі:

Українці святкують День Європи — свято спільних цінностей та спільної історії всіх націй континенту

14.05.2021
Українці святкують День Європи — свято спільних цінностей та спільної історії всіх націй континенту

День Європи відзначається щороку 5 травня Радою Європи та 9 травня Європейським Союзом. Рішення щодо відзначення 9 травня Дня Європи в Європейському Союзі було прийнято у 1985 році на Саміті Ради ЄС у Мілані. День Європи, разом з єдиною валютою (євро), прапором і гімном, є символом ЄС як політичної сили.

 

 

 

 

В Україні День Європи відзначається на державному рівні з 2003 року згідно з Указом Президента Про День Європи, у третю суботу травня. Цього року свято припадає на 15 травня. Україна — єдина держава не член ЄС, у якій на державному рівні відзначається це свято.

Головною метою відзначення в Україні Дня Європи є:

формування позитивної громадської думки щодо євроінтеграційного курсу України;

ознайомлення якомога ширшого кола громадськості з європейськими цінностями та традиціями;

популяризація загального європейського культурного надбання серед громадськості, зокрема, молоді;

залучення населення регіонів України до діяльності, пов’язаної з інтеграцією країни до ЄС.

Основна ідея Дня Європи — кожний мешканець континенту, незалежно від своєї національної належності і громадянства, має відчути себе вільним у Європейському домі. Шість базових цінностей Євросоюзу зафіксовані в ст. 2 Договору про ЄС: Союз заснований на цінностях поваги людської гідності, свободи, демократії, рівності, правової держави і дотримання прав людини, включаючи права осіб, що належать до меншин. Ці цінності є спільними для держав-членів в рамках суспільства, що характеризується плюралізмом, недискримінацією, терпимістю, справедливістю, солідарністю і рівністю жінок і чоловіків. Втілення базових цінностей ЄС є одним із критеріїв вступу до Союзу, як зазначено в ст. 49: Будь-яка європейська держава, яка поважає цінності, зазначені в статті 2 Договору про Європейський Союз, і зобов'язується впровадити їх в життя, може звернутися із заявкою з метою стати членом Союзу.

Рівень якості життя і можливостей для самореалізації кожної людини в Європейському Союзі — один із найкращих у світі. Він ґрунтується на наборі цінностей, принципів, суспільних правил і звичаїв, втілених як у відносинах держави з громадянином, так і взаєминах громадян між собою. І сьогодні українці прагнуть показати, як європейські цінності стають невід'ємною частиною українського світогляду. Відзначення Дня Європи в нашій державі – це підтвердження єдності України та Європи не тільки за географічною ознакою, а і за духом, історією, спільними цінностями, адже український народ є невід'ємною частиною європейської цивілізації.

Політика України щодо розбудови відносин з Європейським Союзом впроваджується на основі Закону України від 1 липня 2010 року Про засади внутрішньої і зовнішньої політики (в редакції від 1 січня 2015 року). Відповідно до статті 11 Закону однією з основоположних засад зовнішньої політики України є забезпечення інтеграції України в європейський політичний, економічний, правовий простір з метою набуття членства в ЄС.

Дорожню карту та першочергові пріоритети становлення та розвитку України як члена європейської сім’ї визначено Стратегію сталого розвитку Україна-2020, схваленою Указом Президента України від 12 січня 2015 року. У Документі зазначено, що ратифікувавши Угоду про асоціацію між Україною та ЄС, Україна отримала інструмент та дороговказ для внутрішніх перетворень, а виконання вимог цієї Угоди дає можливість України надалі стати повноцінним членом ЄС.

Основним документом, яким на сьогодні визначається форма, зміст, а також процедура та механізм координації співробітництва між Україною та ЄС, є Угода про асоціацію Україна-ЄС.

Міністерство оборони України та Збройні Сили України послідовно впроваджують заходи, спрямовані на реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі, виконання завдань у рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Військовий критерій європейської інтеграції використовується інтегровано з метою посилення обороноздатності держави та розвитку спроможностей Збройних Сил України.

Традиційно урочиста церемонія відкриття Дня Європи проходить у Києві. На Хрещатику облаштовується так зване Європейське містечко за сприяння Представництва ЄС в Україні та посольств держав-членів ЄС.Протягом офіційного відкриття святкування Дня Європи, відбуваються зустрічі послів держав-членів ЄС із представниками органів місцевої влади, студентами та викладачами місцевих університетів, представників неурядових та громадських організацій, засобів масової інформації. Цього дня багато різноманітних тематичних заходів проходить не тільки у столиці, а й в інших українських містах.

У 2021 році День Європи в Україні буде відзначитися з обмеженнями у зв’язку з епідемією COVID-19.

З Днем Європи!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток