Зараз в ефірі:

Українські морпіхи з ампутаціями на Лондонському марафоні зібрали понад 20 тис. фунтів на реабілітацію інших військових

22.04.2024
Українські морпіхи з ампутаціями на Лондонському марафоні зібрали понад 20 тис. фунтів на реабілітацію інших військових

Цьогоріч Лондонський марафон зібрав понад 48 тисяч учасників зі всього світу. В забігу також взяли участь троє українців: морські піхотинці Олексій Руденко й Георгій Рошка та їхній тренер із Дніпра Слава Кулаковський. Як зустрічали нашу команду, ексклюзивно для Армія FМ розповів куратор українських бігунів на Лондонському марафоні Гліб Стрижко.

Український морпіх Олексій Руденко має ампутацію ноги, Георгій Рошка втратив на війні руку. Захисники не тільки відновилися після важких поранень, а й підготувалися до забігу в доволі стислі терміни. У цьому їм допоміг адаптивний спортсмен та професійний реабілітолог Слава Кулаковський, який теж доучився до забігу, каже Гліб Стрижко.

– Підготувалися в доволі стислі терміни як для такої дистанції, всього за два місяці. Хлопці мешкають в різних містах, і Георгій через Zoom та інші програми коригував тренування.

Здолати марафон під силу не усім, а особливо це складно, коли ти на протезі, проте українські спортсмени впоралися, ділиться Гліб Стрижко.

– В якийсь момент треба було стиснути волю в кулак, бо це доволі велике навантаження на організм, особливо для людини без ноги чи на біговому протезі. Та хлопці мають характер, вони із гумором все сприймали й виходили на фінішний кілометр дуже бадьорі. Щоправда, на середині дистанції Гоша трохи збавив темп, а Слава з Олексієм бігли разом, але врешті всі троє перетнули фінішну лінію. Хлопці впоралися. На багатьох точках їх підтримували українці.

Українська команда ставила за мету зібрати 300 тис. фунтів на реабілітацію та протезування військовослужбовців, проте поки сума менша, зауважує Гліб Стрижко.

– Учора ввечері було відомо, що зібрано близько 20 тис. фунтів стерлінгів, але кошти все ще продовжують надходити.

Як розповів Гліб Стрижко, хлопці також активно спілкуються з місцевою пресою, представниками ветеранських та інших організацій, щоб якомога більше розповісти про ситуацію в Україні.

– У хлопців були зустрічі з представниками британського бізнесу, з повіреним у справах України у Великобританії, з представниками посольства, українськими громадами. Вийшли з нами на зв'язок ветеранські організації  - і для їхніх ветеранів, і для наших хлопців було цікаво та мотивуюче поспілкуватися. Наприклад, з хлопчиною з подвійною ампутацією ніг, який лише місяць назад повернувся після підкорення Евересту.

За словами Гліба Стрижка, усі спортсмени забігу збирають гроші на благодійність, для цього на сайті Лондонського марафону є профіль кожного з учасників.

– Особливість Лондонського марафону, що на їхньому сайті можна прочитати історію бігунів і задонати. Це доволі популярно в Британії, тому ми теж вирішили зробити такий формат.

Після повернення у хлопців буде час на відпочинок, каже Гліб.

– Спочатку дамо їм тиждень відпочити, а далі будемо думати про наступні вершини, які б вони хотіли підкорювати. Думаю, перетнувши фінішну пряму марафону, вони на цьому не зупиняться.

Лондонський марафон щороку відбувається у столиці Великої Британії у квітні. Він входить у шістку найвідоміших забігів у світі.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток