Зараз в ефірі:

Українці світу об’єдналися одним великим прапором України

20.08.2018
Українці світу об’єдналися одним великим прапором України

Кілька десятків країн, два величезних українських прапори, українська діаспора європейських країн, США та Австралії провела акцію «Об’єднані прапором», щоб згадати своє коріння та нагадати про війну в Україні. Про акцію в ефірі Армія fm розповіли голова Асоціації українців в Ірландії Микола Круцик, член сіднейсько української громади Стефанія Тисариро та представниця українців з Кароліни Тетяна Дашкін.

Сергій Жуковський: Звідки виникла ідея створити акцію «Об’єднані прапором»?

Микола Круцик: Ця акція була започаткована українцями в Ірландії, а потім ці прапори почали подорожувати світом. Настільки ця акція набрала обертів, що ми домовилися організувати «подорож» ще одного прапора з США. Про українців, які проживають за кордоном мало хто знає, в плані того, що всю роботу вони виконують виключно власними силами. Всі згуртувалися від початку Революції Гідності і працюють досі. Хотілося об’єднати цих українців.

Сергій Жуковський: Наскільки зараз в Ірландії люди проінформовані про те, що відбувається у нас в країні?

Микола Круцик: У нас невеличка громада. В загальному біля 4-5 тисяч українців на всю країну. Активних з них – більше половини. Ми дивимося всі новини, моніторимо. Їздимо на Схід. Наші представники побували фактично у всіх точках: Станиця Луганська, Зайцеве, шахта Бутівка.

Сергій Жуковський: Розкажіть про прапори, які ви принесли з собою.

Микола Круцик: На святкуванні Державного прапора України у нас буде 23 представників тих країн, які підтримують Україну.

Сергій Жуковський: Які плани в Україні?

Микола Круцик: 18 серпня ми мали нагоду зустрічати наших представників з Австралії в Києві. З нами були представники кримсько-татарського народу.

Стефанія Тисариро: Я привезла австралійський прапор. Наші предки приїхали в Австралію після Другої світової війни. Але вони навчали своїх дітей рідній мові і культури. Хоча, так само ми любимо ту країну, яка нас прийняла.

Сергій Жуковський: А як же в Америці збираються українці?

Тетяна Дашкін: Нас невелика група, ми зібралися, коли почалися події на Майдані. Ми розповідали американцям про те, що відбувається. Починали ми з маленького – збирали одяг і речі для дітей, які перетнули зону розмежування на Донбасі. Потім, коли до нас доєдналося більше людей, ми створили організацію «Українці Північної і Південної Кароліни», шукали людей в інших штатах. Зараз ми працюємо з госпіталями, пакуємо медикаменти і відправляємо в Вашингтон, звідки ці ліки відправляються хлопцям на передову.

Сергій Жуковський: розкажіть, де побували ці прапори?

Микола Круцик: Континетальний прапор побував у семи штатах Америки: Північна і Південна Калоріна, Вашингтон, Нью-Йорк, Огайо, Мічеган, Нью-Джерсі. В Канаді у Ванкувері в Торонто. В Аргентині – в Буенос-Ейросі, в Австралії.

Стефанія Тисариро: В Австралії цей прапор був три тижні. Ми були на площах, куди приходили люди, в церквах, в гостях у людей, які нас запрошували. Ми дуже горді зі своєї справи.

Сергій Жуковський: Яка подальша доля прапорів?

Микола Круцик: Ще в нас ще є прапор Європейський, який був започаткований в українському посольстві в Ірландії. Звідти він помандрував до Великої Британії, Франції, Німеччина, Португалія, Іспанія, Греція, Туреччина, Болгарія, Італія, Естонія, Фінляндія, Латвія, Литва, Швеція, Польща. Надалі прапори буду зберігатися в Національному музеї історії України.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток