Зараз в ефірі:

Veteran Hub – агрегатор послуг для ветеранів, військових, їхніх родин

18.11.2018
Veteran Hub – агрегатор послуг для ветеранів, військових, їхніх родин

Veteran Hub – перший відкритий простір для ветеранів, організацій, які працюють у сфері ветеранських справ, відкрився 2 листопада. Про перший тиждень роботи і про те, що це таке говорили з виконавчим директором Артемом Денисовим та працівником Veteran Hub – Павлом Мамонтовим.

Дар’я Бура: Хлопці, розкажіть детально, що таке Veteran Hub.

Артем Денисов: Загалом – це проект, який створений для того, щоб об’єднати зусилля громадського сектору і громадських організацій, які вже досить тривалий час є в Києві і надають послуги для учасників бойових дій, членів їх родин, дійсних військовослужбовців і загалом, всіх дотичних. Veteran Hub є агрегатором тих послух, які вже є доступні і на даний момент у нас є 8 резидентів – це громадські організації, які репрезентовані в Хабі і надають послуги: психо-соціальні, юридичні, з працевлаштування, каністерапія (собаки-терапевти), послуги медіації конфліктних ситуацій.

Дар’я Бура: Що означає «вільний простір»?

Артем Денисов: Це про дві складові цього проекту. Громадські організації можуть надавати свої послуги в рамках Хабу (резервувати кімнати і надавати свої послуги – загальні і індивідуальні). Говорячи по вільний простір, ми маємо на увазі те, що ветерани можуть приходити до нас просто, без потреб отримання послуг – провести час, зустрітися, випити кави, або попрацювати.

Дар’я Бура: Протягом 4 років у нас виникали і виникають різні організації, волонтерські, які спрямовані на роботу з ветеранами, - чому зараз виникла ця ідея об’єднати всіх під одним дахом?

Артем Денисов: Ідея виникла не зараз, а 2 роки тому. Зараз ми спромоглися її реалізувати. Якщо говорити про формат, то з одного боку, ми надаємо можливість організаціям надавати послуги хорошої якості в комфортних умовах і мають можливість до кооперації. Для ветерана, який приходить до нас, дуже спрощується питання логістики. В подальшому ми хочемо розширяти кількість організацій. По тим послугам, які ми не можемо надати, ми намагаємося надавати консультацію. До прикладу, ми не надаємо медичні послуги. Але в нас є база тих організацій, які якісно надають свої послуги.

Дар’я Бура: Розкажіть про працівників, які вже є у вас.

Артем Денисов: Окрім організацій, є штат самого Хабу. Це різні люди – і ветерани, і члени родин, діти, дружини. Організації, які працюють, це ті, з якими ми мали досвід співпраці і отримали добрі відгуки про них. Але самим Хабом все не обмежується. Ми хочемо будувати мережу, де будемо спілкуватися один з одним, надавати послуги разом, робити їх більш комплексними і разом випрацьовувати правила надання цих послуг. Більшість з цих організацій працюють вже по 4 роки, ми зберігаємо ідентичність кожної. Але, разом з тим, ми хочемо створювати разом щось нове.

Павло Мамонтов: Долучитися до цього проекту мене запросили мої друзі з організації «Побратими». Серед працівників Хабу якась є ідилія і дуже комфортно працювати в таких умовах. В мої обов’язки входять технічні нюанси, робити так, щоб все функціонувало і всім було комфортно працювати.

Дар’я Бура: За перший тиждень Ветеран Хаб прийняв 200 гостей і організації надали 99 послуг. З якими питаннями, проблемами, запитами найчастіше звертаються?

Артем Денисов: Ми порахували те, що збирають дівчата на рецепції – від кого звернення і за якою послугою. Основні теми – юридичні консультації, працевлаштування, психологічні послуги. Частіше, напевно, звертаються ветерани, родини, а потім діючі військові.

Павло Мамонтов: Певних людей, які приходили за цими послугами, я знаю особисто, тому, мої спостереження такі самі.

Дар’я Бура: У вас на сторінці в соцмережах були фотографії дітей з поліцейськими, ви з поліцією теж співпрацюєте?

Артем Денисов: Загалом, в стратегії розвитку Veteran Hub, ми хочемо приділяти увагу патрульній поліції, де працюють ветерани. Деякі організації мають проекти з безпековим блоком. У нас започаткувалася традиція – сімейного дня. За буденністю буває, приділяєш мало часу родині. Ми хочемо, щоб до нас приходили з родинами, де в дітей будуть свої інтеракції, в дружин – свої (з мамами ветеранів, дружинами ветеранів), а у ветеранів – свої справи. Спільний час в неформальній атмосфері.

Дар’я Бура: Сімейні зустрічі, працівники-собаки… які ще цікавинки у вас є?

Павло Мамонтов: Зараз проводяться групи підтримки для ветеранів, для дружин ветеранів – групові психологічні зайняття. Тут можна виговоритися, поспілкуватися, може в цей час спілкуватися психолог. У майбутньому плануємо розвивати різні майстер-класи. Я був з дружиною на вихідних і зійшлися на думці, що це все дуже круто.

Дар’я Бура: Які ще відгуки від ветеранів?

Павло Мамонтов: Насправді, всі задоволені. Наразі говорять так. Люди приємно вражені, що з’явився такий простір.

Артем Денисов: Безперечно, ми тільки почали працювати, будемо вчитися на власних помилках. В тому числі, готові до конструктивної критики. Вже зараз є критичні відгуки, на тему того, що проект зорганізований трьома організаціями: фонд Віктора Пінчука, Ірини Пінчук і громадським об’єднанням «Побратими». Але простір – це простір. Люди, які наповнюють цей простір – це інше. Дуже приємно споглядати, коли люди. Які не бачилися два роки, зустрічаються на курилці… Заради цього воно вартує.

Дар’я Бура: Ви працюєте 7 днів на тиждень, консультації спеціалістів надаються в робочі дні, в робочі часи…

Артем Денисов: Ми попрацювали, подивилися, в які години приходять люди. Офіційно ми працюємо з 10:00 до 21:00. Громадські організації працюють з 10:00 до 19:00. Якщо є запит на консультацію після 19:00, можна записатися і на вас буде очікувати консультант до того часу, як ви домовитеся. На вихідних працюємо з 11:00 до 18:00, але це простір під події і, знову ж, можна домовитися про консультації.

Дар’я Бура: Як до вас потрапити – треба записуватися, домовлятися?

Артем Денисов: Для отримання консультацій краще домовитися, щоб просто не очікувати. Записуватися можна через сторінку фейсбук або через e-mail: [email protected].

Дар’я Бура: Можна прийти просто так?

Артем Денисов: Так. Наші консультанти проведуть вас по Хабу, розкажуть, які послуги надаються, ознайомлять з зонами простору. У нас можна залишитися випити кави, поспілкуватися. Єдине, є загальні умови: без наркотиків і алкоголю, бути в темі.

Дар’я Бура: Чи плануєте відкриватися у інших містах?

Артем Денисов: Безперечно, але це довготривалі плани. Проект в Києві – це пілотний проект. Ми хочемо випрацювати алгоритми роботи, подивитися як воно працює, які послуги актуальні, які треба підсилити. Прописати повністю механізм роботи. Через власний досвід ми будемо припрацьовувати. В кожному місті ми б хотіли давати лише папку з напрацюваннями і допомагати створювати такі простори по Україні.

Дар’я Бура: Послуги платні чи безкоштовні?

Артем Денисов: Всі послуги в Хабі для клієнтів є безкоштовними і всі послуги, які надаються громадськими організаціями, теж безкоштовні.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток