Зараз в ефірі:

Ветерано бізнес: Фестиваль вакансій для учасників АТО

24.04.2018
Ветерано бізнес: Фестиваль вакансій для учасників АТО

25 травня з 17:00 до 22:00 на території Національного історико-архітектурного музею "Київська фортеця" відбудеться фестиваль вакансій для ветеранів АТО. Про сам фестиваль, можливість знайти роботу для тих, хто повернувся з війни або перекваліфікуватися, в ефірі Армія фм розповіли Родіон Колишко, радник президента конфедерації роботодавців. Вікторія Воронович, волонтер і координатор проекту, Оксана Новікова, генеральний директор національного історико-архітектурного музею «Київська фортеця».

Андрій Козінчук: Розкажіть про захід, який планується?

Вікторія Воронович: 25 травня на території «Київської фортеці», на вул. Госпітальній, 24 а, відбудеться фестиваль вакансій для учасників АТО. Тоді буде і музичний фестиваль і дитячий майданчик, все, що допоможе родинам спільно щось планувати – від працевлаштування до турбот про дітей. В нас є проект «Працевлаштування», ми допомагаємо хлопцям працевлаштовуватись але ми вирішили піти іншим шляхом – об’єднати хлопців, щоб не бути посередником серед них, а познайомити їх між собою.

Андрій Козінчук: А будуть вакансії для дівчат-військовослужбовців?

Вікторія Воронович: Абсолютно для всіх будуть вакансії.

Яна Холодна: Оксано, чому ви вирішили зі своїм музеєм долучитися до цього дійства?

Оксана Новікова: Разом з нами розташований Центральний військовий шпиталь. Ми не можемо не долучатися. В нас  дуже багато волонтерських проектів.

Яна Холодна: Як це все буде відбуватися?

Оксана Новікова: На території музею у нас є дуже гарна госпітальна площа і саме на ній відбуватиметься цей захід. Буде встановлена сцена для концерту, будуть майданчики для дітей. З хлопцями працюватимуть психологи.

Андрій Козінчук: Родіоне, скажіть, чи зацікавлені роботодавці приймати участь, пропонувати робочі місця?

Родіон Колишко: Всі роботодавці поділяються н дві частини: ті, від яких прийшли працівники воювати в АТО і ті, які хочуть взяти на роботу учасника АТО. Ми, як громадська організація, нікого не працевлаштовуємо, лише об’єднуємо інтереси тих, хто дає робочі місця. Ми відчули запит від працедавців.

Яна Холодна: Як роботодавці відгукують на те, щоб взяти участь у цьому заході?

Родіон Колишко: В цілому, радує те, що таке люди є. Є такі роботодавці, які відчувають необхідність і проявляють інтерес. Вони або були причетні до війни, або відчувають внутрішню мотивацію до війни.

Яна Холодна: Вікторіє, чим було обумовлено бажання провести цей захід?

Вікторія Воронович: Я зрозуміла, що багато хто, повертаючись, не готові повернутися н старі робочі місця, але не знають чим хочуть займатися. Ми зрозуміли, що нм було б простіше – познайомити ветеранів з роботодавцями, ніж самим шукати для них роботу.

Андрій Козінчук: Чи буде лише працевлаштування, чи буде хтось, хто проводить тренінги?

Вікторія Воронович: У нас на стадії домовлення є організації, які готові перекваліфікувати хлопців. Я б хотіла запросити всі волонтерські організації, яким є що запропонувати.

Андрій Козінчук: Яка музика буде на фестивалі?

Оксана Новікова: Ми хочемо представити молоді гурти. Буде драйвова музика. Намагаємось домовитися з відомими гуртами, але це в процесі.

Яна Холодна: Родіоне, ви працюєте з роботодавцями. Чи знаєте ви такі організації, підприємства, які беруть н роботу виключно ветеранів АТО?

Родіон Колишко: Така практика мені особисто не відома. Ту ситуацію, яка склалась і та кількість людей, які пройшли АТО, набули нових навичок. І це як додаткова можливість, яку треба розкривати і знаходити.

Яна Холодна: Вікторіє, які спеціальності найбільше користуються попитом?

Вікторія Воронович: Насамперед, робота, яка робиться руками. Для тих спеціалістів, які потребують високої посади, нм складно знайти роботу. В попиті робочі професії.

Андрій Козінчук: Що ви очікуєте від цього фестивалю?

Вікторія Воронович: Перш за все, щоб хлопці працевлашутвалися. Щоб вони прийшли родинами і відбулося єднання родин. Для мене важливо, щоб родини проводили разом час. І позитивні відгуки.

Яна Холодна: Наскільки відгукуються роботодавці аби долучитися до цього проекту?

Радіон Колишко: Наразі є дві компанії вже погодилися. Це компанія «Біхайф», яка займається виробництвом меду і є одним із найбільших експортерів в Україні цього продукту та Житомирський картонний комбінат, він проводить дуже багато заходів пов’язаних з ветеранським рухом.

Яна Холодна: Чи є бажання, можливість розширитися по регіонам?

Вікторія Воронович: Це справді проблема. Тому що, коли ми відкрили центр працевлаштування до нас дуже багато людей звернулися з різних регіонів. Ми чим могли допомагали на відстані. Проте наразі ми працюємо тільки на Київську область. Розширитися у нас не має можливості, якщо б хтось нас підтримав і допоміг.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток