Зараз в ефірі:

Veterano Energy: «Ми створюємо енергетичну самостійність України»

26.06.2018
Veterano Energy: «Ми створюємо енергетичну самостійність України»

Повернувшись з війни ці хлопці вирішили зайнятися бізнесом, який приносить користь не лише їм, а ще й природі. В ефірі Армія FM два ветерана, Сергій Пронякін та Сергій Романчук, а також їхній партнер Сергій Грін, розповіли про сонячні батареї Veterano Energy.

Андрій Козінчук: Сергій Пронякін, розкажи про себе до війни.

Сергій Пронякін: Я мав бізнес, досить непоганий. Заробляв добре, було багато цікавого спілкування. А потім війна зробила так, що того бізнесу не стало. Я служив в 1 батальйоні 92 бригади. По поверненню два роки плідно займався адаптацією до мирного життя ветеранів, разом з собою.  З нового року вже задовбався і подумав, що треба зробити якусь справу. Волонтери познайомили мене з Сергієм Гріном. Сергій Романчук був в мене на тренінгу в Харківській області. І так ми створили Veterano Energy. Енергетика на сьогодні має велику сходинку куди рости. Це наша реальна економіка.

Андрій Козінчук: Сергій Романчук, ким ти був до війни?

Сергій Романчук: Я займався підприємницькою діяльністю, посередництвом. Насправді, нічого серйозного – що зароблялося, одразу витрачалося. Я не думав про завтра. Потім пішов до військкомату, мене мобілізували, 1 хвиля. Я мав служити при військкоматі, але в мене спитали: «Поїдеш в Луганськ до прикордонників?» Я погодився. Починав службу на тепер окупованому Краснодоні, а там вже були і Станиця-Луганська, Жданівка. Коли повернувся, було півроку складної адаптації, не знав куди себе приткнути і чим займатися. Потім мені запропонували зайнятися спілкою АТО в себе в районі, ми з другом почали займатися. Потім відкрили інтернет-магазин, але не пішло. І Сергій запропонував приєднатися до Ветерано. Я закрив всі свої справи вдома і приїхав сюди.

Андрій Козінчук: Сергій Грін – не ветеран але розуміє відповідальність в цій справі. Розкажіть, чим ви займалися раніше.

Сергій Грін: Насправді, я відчуваю цей поділ: до і після війни. Все життя я працював в будівництві, вів бізнес. Багато хлопців з мого бізнесу пішли на війну. Дехто не повернувся. Я відчував, що мій обов’язок – допомагати тим, чим можу. Так сталося, що в певний момент серед працівників в нашій компанії стало аж занадто багато тих, хто знає, що таке війна. Тих, хто повернувся, хто шукав як бути корисним, як себе влаштувати в житті. Дякуючи Сергію Пронякіну, який був справжнім драйвером, у січні 2018 року народився проект, який долучився до сім’ї Ветерано, отримав офіційну назву «Veterano Energy». Ми проектуємо і будуємо сонячні електростанції.

Андрій Козінчук: Поясніть, що таке «Veterano Energy».

Сергій Грін: Це компанія, яка створює енергетичну самостійність України. Кожного окремого домогосподарства, будує великі комерційні сонячні електростанції, які виробляють електричну енергію і віддають її в мережу, там, де її споживають. Ця електроенергія не забруднює середовище. Зменшує нашу енергозалежність від нашого північного сусіда.

Андрій Козінчук: Наскільки це популярне в Україні?

Сергій Грін: Насправді, від звичайної міської квартири, яка має балкон, на якому можна встановити два прямокутника сонячних панель до великих виробництв, це затребувана річ. Ось на цьому балконі, якщо він дивиться на Південь, ці панелі вироблять і віддадуть в мережу квартири приблизно 100 кВ годин електричної енергії. Це приблизно, від половини до 30% від звичайного споживання електроенергії у звичайній квартирі. Просто, від того, що вона стоїть на балконі і непомітно працює. Тобто, в квартирі працюватимуть  звичайні електричні прибори. А насправді, максимальної потужності обмеження не існує, залежить тільки від завдання, яке вирішує.

Андрій Козінчук: Де ви берете ці батареї і клієнтів?

Сергій Грін: Ми маємо договори з постачальниками обладнання. Здебільшого – це з Китаю. Насправді, ми є акредитованими постачальниками. Свого часу ми створили систему кредитування для тих, хто хоче, але бракує грошей. Три основні банки – Укргазбанк, Ощадбанк та Приватбанк – є нашими партнерами.  11 липня буде річниця створення нашого Першого українського енергетичного кооперативу. Для нього ми будуємо станції. 

Андрій Козінчук: Хлопці, як ви стали енергетиками, після того як були неформальними бізнесменами, а потім спробували врятувати мир в Україні?

Сергій Пронякін: В мене досі око блимає. Це досить не просто. Я вже три місяці намагаюся всунути в свої мізки фізику, з якої в мене була тверда двійка. Але зараз, Сергій каже, що четвірку можна ставити.

Сергій Романчук: Так як я займався торгівлею електричних товарів, від найменших до найбільших, все одно доводилося в них розбиратися. Тут в мене трохи легше складається.

Андрій Козінчук: Ви долучилися до сім’ї Ветерано (Veterano Group – сім’я бізнесів, де працюють ветерани), хоча могли бути незалежною енергетичною компанією. Чому було прийняте таке рішення?

Сергій Пронякін: Я натхненник в цьому плані. Вважаю, що люди, які пройшли непрості, нестандартні ситуації, вже автоматично навчені щось робити. І питання – куди ти направиш цю дію.

Андрій Козінчук: Скільки треба витрати грошей, щоб встановити панель на балкон і за скільки воно окупиться?

Сергій Грін: Насправді, не слід розраховувати на одну панель на балкон. У приватної сонячної електростанції, як у кожного двигуна, є встановлена потужність – скільки вона може у піку свого навантаження видавати електроенергії. Для приватного домогосподарства – це 30 кВ – максимально дозволена потужність. В середньому весь пакет необхідних матеріалів, обладнання, роботи, документів десь вкладається в бюджет 30 тисяч доларів, який окуповується в середньому протягом 5-6 років, в залежності від власного споживання. З урахуванням податків, які автоматично сплачуються і надходять в бюджет країни, приблизно 6 тисяч доларів  власник такої станції отримує грошей на своєму картковому рахунку.

Андрій Козінчук: Це можна назвати пасивним доходом?

Сергій Грін: Звичайно.

Андрій Козінчук: Скільки ви вклали коштів, щоб створити таку компанію?

Сергій Пронякін: Слід почати з того, що Veterano Energy з’явилися не на порожньому місці. Ми вже мали досвід. А гроші завжди знаходяться в кишенях наших клієнтів, які фінансами голосують за те, що вірять в нашу справу і підтримують. Наразі ми маємо близько 30 людей по всій країні, які працюють.

Андрій Козінчук: Ким треба бути, щоб працювати у вашій компанії?

Сергій Романчук: Для цього потрібне бажання розвиватися і обучатися. Тут немає жодного космічного корабля.

Андрій Козінчук: Наскільки люди готові змінюватися і починати працювати з вами?

Сергій Грін: Коли йдеться про ефективність інвестиції, люди не надто готові. Але цього року відбувся справжній бум. Наразі черга на виконання робіт складає два місяці. І це однакова ситуація у всіх, хто працює на цьому ринку.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток