Зараз в ефірі:

Військова поліція замість ВСП. В чому різниця?

10.12.2020
Військова поліція замість ВСП. В чому різниця?

Про те, чому гальмується ухвалення закону про військову поліцію, яким чином зазначений орган замінить ВСП та яке він матиме коло обов’язків, говорили з начальником групи зв’язків з громадськістю Головного управління ВСП ЗСУ підполковником Володимиром Потаповим.

 

 

 

 

Чому гальмується ухвалення законопроєкту про створення військової поліції?

Служба правопорядку підготувала проєкт Закону України “Про Військову поліцію”. Пропонується утворити правове підґрунтя для створення Військової поліції як правоохоронного органу, призначеного для підтримання правопорядку в системі Міністерства оборони України.

Документ направлено на погодження до органів державної влади.

Мінекономрозвитку, Мінцифри, СБУ, НАБУ і Мінінфраструктури погодили законопроєкт. Однак свої зауваження до проєкту закону висловили Служба зовнішньої розвідки, Управління державної охорони, адміністрація Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, МВС, Нацгвардія, Нацполіція і ДБР.

 Всі правки вже врегульовано і законопроєкт готовий.

 

Для чого ЗСУ потрібна своя поліція?

Проєкт Закону надасть Військовій поліції змогу проводити досудове розслідування кримінальних правопорушень, що значно покращить стан підтримання правопорядку. Плюс вона буде підтримувати правопорядок серед військовослужбовців Збройних Сил України та Державної спеціальної служби транспорту, військовозобов’язаних та резервістів під час проходження ними зборів.

Створення Військової поліції сприятиме зменшенню кількості правопорушень (злочинів проти встановленого порядку несення військової служби, втрат військового майна, дорожньо-транспортних пригод за участю військових транспортних засобів та інших), позитивно вплине на бойову готовність Збройних Сил України та Державної спеціальної служби транспорту, підвищить їхню спроможність виконувати визначені завдання, адже Військова поліція, за стандартами НАТО, повинна бути повноцінним правоохоронним органом, який матиме весь необхідний інструментарій для боротьби з військовими злочинами та забезпечення правопорядку у військовому відомстві.

Створення Військової поліції пропонується здійснити із впровадженням досвіду армій провідних держав Європи та світу. Адже у більшості з них правоохоронні органи з військовим статусом (військова поліція, жандармерія тощо) функціонують в структурі збройних сил.

 

Чи готова ВСП взяти на себе поліцейські функції організаційно та кадрово, чи має для того матеріальну базу.

У 2017 році був створений 25-й навчальний центр Служби правопорядку. Він готує фахівців для ВСП, а також займається перепідготовкою та підвищенням кваліфікації за стандартами військової поліції країн-членів НАТО.

У 2020 навчальному році найбільше уваги приділялося підготовці військовослужбовців сержантського складу Служби правопорядку в системі багаторівневої підготовки сержантського складу Збройних Сил України. Для цього на базі навчального центру розгорнули школу Військового поліцейського відповідно до досвіду країн-партнерів НАТО.

 

Нині в навчальному центрі готують фахівців рядового та сержантського складу за спеціальністю “Правоохоронна діяльністьˮ. Терміни навчання:

військові ВСП рядового складу (базовий курс військового поліцейського) – 3 місяці;

сержанти ВСП та солдати, які висуваються для призначення на сержантські посади для підрозділів Військової служби правопорядку базового рівня – 3 місяці;

курс підвищення кваліфікації сержантського складу – 1 місяць.

 

У Військовому інституті КНУ ім. Т. Шевченка готують офіцерські кадри за спеціалізацією "Правоохоронна діяльність в Збройних Силах України" в Україні. Перший набір до ВІКНУ був влітку 2016 року. Тоді навчання розпочали 20 курсантів.

Курси підвищення кваліфікації військовослужбовців ВСП також є в Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого.

Міжнародна співпраця

З 2015 року почала набирати значних обертів співпраця з нашими західними партнерами. Для її поглиблення створена група міжнародного співробітництва та миротворчих операцій у Головному управлінні ВСП.

У вересні 2017 року ми створили навчальний центр Військової поліції. Це відкриває для нас можливості самим готувати своїх солдатів та сержантів як майбутніх військових поліцейських. Спільно з міжнародними фахівцями розробили перші навчальні програми підготовки, що дозволило центру одразу розпочати курси.

Наприкінці 2018 року ми збільшили спроможність центру вдвічі, щоб забезпечити одночасне навчання 120 слухачів. У навчальному центрі Служби правопорядку наразі проходять службу п’ять іноземних військовослужбовців на ротаційній основі (2 офіцери з військової поліції Канади, 2 шведських сержанти та головний старшина із Великої Британії), також додатково приїжджають іноземні фахівці для проведення навчальних курсів та підготовки наших інструкторів.

У 2019 році ВСП отримала матеріально-технічну допомогу від США на суму близько 300 тис. доларів США (здебільшого слідче обладнання). Також надійшла канадська матеріально-технічна допомога на суму 1.2 млн доларів США. Це автомобілі та навчальне обладнання для навчального центру Служби правопорядку. Нове обладнання сприяє підвищенню наших спроможностей та покращенню якості підготовки солдатів та сержантського складу ВСП у навчальному центрі.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток