Зараз в ефірі:

Військові на передовій укомплектовані засобами індивідуального захисту на 110%, — командувач медичних сил

06.03.2020
Військові на передовій укомплектовані засобами індивідуального захисту на 110%, — командувач медичних сил

Командувач медичних сил генерал-майор медичної служби Ігор Хоменко в програмі "Мілітарі навігатор" розповів про оновлення парку спецтранспорту та систему надання лікарської допомоги на передовій.

 

 

 

 

 

Ірина Зінчук: Якою сьогодні є ситуація з медичним забезпеченням на передовій?

Ігор Хоменко: Аптечками, засобами індивідуального захисту всі бригади укомплектовані на 110%, також підрозділи укомплектовані всіма лікарськими засобами, заявки виконуються на 90%-100%. На цей час проблем із засобами індивідуального захисту, лікарськими засобами вже не має.

Ірина Зінчук: Згідно зі стандартами Альянсу поранений з поля бою має потрапити до лікаря впродовж двох годин, чи реалізується це сьогодні у наших умовах?

Ігор Хоменко: На цей час ми вже ввели чотирирівневу систему надання медичної допомоги, яка відповідає країнам НАТО. Протягом 10 хвилин на полі бою товариш повинен надати допомогу пораненому. Протягом наступних двох годин він повинен потрапити до рук хірурга. Це досягається шляхом евакуації, як у країнах НАТО. Ми максимально наблизили хірургічну службу до виконання таких завдань. Наші передові хірургічні групи розміщені на базі цивільних лікарень на відстані декількох кілометрів від району бойових дій. Тому 80% поранених потрапляють протягом 1,5 години до лікувальних закладів

Ірина Зінчук: Торік на базі одного з медичних госпіталів почали створювати підрозділ медичної евакуації. На якому етапі цей проєкт і чи реалізований він в інших підрозділах?

Ігор Хоменко: Ідею  запропонували «Хотабич» Ілля Лисенко, зараз він військовослужбовець ЗС, та Дмитро Казярський. Цей підрозділ функціонує на базі 65-го мобільного шпиталю. Разом із Дмитром та Іллею ми відпрацювали переформатування наших медичних рот, де будуть такі підрозділи. Проєкт рухається. Для цього підрозділу були надані авто. Зараз єдина проблема не з технікою, а з фахівцями, адже люди повинні пройти спеціальне навчання. Думаю, в цьому році створимо 2 автосанітарні роти за тими принципами, за якими створювали цей підрозділ.

Ірина Зінчук: Донедавна санітарним транспортом у районі проведення ООС були 30-40-річні авто, яка нині ситуація з автопарком на передовій?

Ігор Хоменко: Ще 2 роки тому «Богдани», «Хамери» були тільки в деяких частинах. Я об’їжджав передову на тому тижні і тільки раз бачив нашу «таблетку». Парк оновлюється. В усіх бригадах не менше 10 «Богданів» і «Хамерів» для виконання завдань. У нас 2 автосанітарні роти в зоні проведення ООС. У 1 роті 26 «Богданів», в другій – 25, які підсилюють підрозділи, які виходять на передову. Тому проблем на передовій немає. Але маємо оновити весь парк повністю, і для цього потрібно десь 500-600 нових машин.

Ірина Зінчук: На Вашу думку, скільки часу потрібно, щоб ці машини з’явились у медичних підрозділах?

Ігор Хоменко: На цей рік ми запланували ще близько 100 машин, але зараз розробляємо з іншими виробниками автомобілі класу А. Якщо буде конкуренція, якщо будемо отримувати близько 200 автомобілів у рік, то, думаю, відбудеться оновлення за 2-3 роки. З «Хамерами» нам допомагають американські колеги. Сподіваюсь, цього року отримаємо ще 60 таких машин.

Ірина Зінчук: Яка ситуація з реабілітацією поранених бійців. В окупованому Криму залишились санаторії, які відновлювали наших воїнів після Афганістану. Чи працюєте над відкриттям нових на материковій частині України?

Ігор Хоменко: У Збройних Силах ще за Радянського Союзу було багато санаторіїв, але потім ці санаторії, ще до захоплення Криму, відійшли або в приватні руки, або в інші структури. Торік у нас було лише 4 санаторії. У 2019-му нам вдалося відвоювати Одеський санаторій, але він потребує ремонту. Ми відкрили санаторій «Приморський» в Приморську, він може вже приймати до 150 осіб, але поки що лише в сезон. Також відділення санаторне в Затоці в МКЦ Південного регіону. Зраз ми докладаємо надзусилля, щоб здійснити реконструкцію і ремонт наших санаторіїв. В санаторії «Трускавецький» хочемо добудувати корпус, який стоїть із 2009 року. Також в кожному санаторії, я вважаю, повинен бути басейн, спорткомплекс. Тож ми намагаємось відновити наявні санаторії та займаємось пошуком нових, як це було з Одеським. Там відремонтовано столову, триває ремонт корпусів. Люди бачать, що військові взяли санаторій не для того, щоб перепродати, а щоб відновити для відпочинку наших військовослужбовців.

Ірина Зінчук: За наявної бази скільки військовослужбовців зможуть пройти реабілітацію в Україні?

Ігор Хоменко: Зараз 2,5 тис. місць в санаторіях. До 18 тис. путівок ми реалізували торік.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток