Зараз в ефірі:

Військово-історичне дійство в самому серці Львова

30.01.2020
Військово-історичне дійство в самому серці Львова

Як популяризувати українську військову історію за кордоном, знають львівські історики-реконструктори. У центрі міста, на площі Ринок протягом декількох днів   триватиме   військово-історичне дійство. Захід присвячений життю та героїзму  воїнів  УНР, які боронили незалежність нашої країни  століття тому.  Солдатської каші  скуштував і наш кореспондент  Олексій Мазурін.

 

"Центральна площа  Львова, над якою височіє міська Ратуша, на декілька днів перетворилася на  польовий табір підрозділів Української Народної Республіки. Солдати в одностроях УНР  годують коней та  підбивають їм підкови,  чистять зброю, перекладають боєприпаси у ящиках і розпалюють  чавунні похідні пічки. Звісно,  таке дійство приваблює  сотні глядачів - туристів  з інших міст України та іноземних гостей", - повідомив спеціальний кореспондент.

За словами Олексія Мазуріна, глядачі фотографувалися з акторами-реконструторами та цікавились, як у минулому столітті українці боролися проти більшовиків. Така комунікація є основною   метою активістів  із  громадського об'єднання  "Пам'ять".  

“Ми переконані, що акція на площі Ринок обов'язково поширюватиметься соціальними мережами, а це спонукатиме людей цікавитися воєнною історією, шукати правду та заохочуватиме громадян  до конструктивних  дискусій”, - зазначив голова громадського об'єднання Володимир Горбач.

Військовий журналіст наголосив, що історики та археологи до найдрібніших деталей відтворили однострої, які носили захисники УНР. Гвинтівки, кулемети та гармати, якими озброїлися реконструктори, також відповідають  історичним зразкам. 

“Вони озброєні австрійською малою гірською гарматою зразка 1895 року. Це одна з перших гармат, яка заряджалася не зі ствола, а з тильного боку, тобто мала замок.  Gebirgs geschütz - портативна гармата, яку легко розібрати, і бійці її можуть переносити в гірських умовах. Є також кулемет Максима зразка 1910 року на лафеті та його німецький варіант Maschinengewehr MG-08, гвинтівки "Манліхер" та "Маузер". Загалом реконструтори можуть багато розповісти про  бронеавтомобілі тих часів, авіацію УНР, про те, як тоді прокладали зв'язок, порівняти зручність сучасного камуфляжу і  тогочасних піхотних одностроїв”, - додав кореспондент.

Він також повідомив, що початок історичного  дійства  археологи і пошуковці  присвятили   вшануванню 102-ї річниці битви під Крутами, а завершиться воно 2 лютого. Тож львів'яни і гості міста мають можливість доторкнутися до історії, завітавши у середмістя.  

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток