Зараз в ефірі:

Все для тих, хто хоче присвятити себе військовій справі

19.12.2018
Все для тих, хто хоче присвятити себе військовій справі

Про те як піти вчитися на військового, куди вступати, та які умови будуть при навчанні в програмі «Поліграф» розповів заступник директора департаменту військової освіти науки, соціальної та гуманітарної політики. Полковник Вадим Артамощенко.

Сергій Жуковський: Де в Україні можна навчатися на військового?

Вадим Артамощенко: Система військової освіти на сьогодні представлена вищими навчальними закладами та військовими навчальними закладами закладів вищої освіти – це структурні підрозділи університетів, академій цивільних. Зокрема, це Національний університет України ім.. Івана Черняховського, Харківський національний університет повітряних сил, Національна академія Сухопутних військ, Військово-медична академія, Воєнно-дипломатична академія, Харківський танковий інститут, Військова академія Одеси, Військово-морський інститут. Крім цього – кафедри підготовки офіцерів запасу – загальна кількість 17 ВВНЗ та підрозділів та 32 кафедри підготовки офіцерів запасу. Ми готуємо офіцерів та сержантів. Також здійснюємо підготовку 17 галузях знань цивільних.  Наші слухачі здобувають цивільні знання у споріднених з військовими професіями.

Сергій Жуковський: Чи є в нас найпопулярніший навчальний заклад?

Вадим Артамощенко: Кожен військовий виш є унікальним, оскільки в нас немає повторюваності. Наприклад, Національна академія Сухопутних військ готує фахівців для сухопутних військ. Університет повітряних сил готує, відповідно, до спеціальностей повітряних сил. Вони один з одним конкурують лише за успішністю, за навчально-матеріальною базою. Щодо унікальності, наприклад, Військового інституту Київського національного університету ім.. Т. Шевченка – це підрозділ закладу вищої освіти – він готує військових фахівців цивільних спеціальностей. В чому унікальність військової освіти – при вступі до ВНЗ, людина підписує контракт на навчання і після його завершення, підписує контракт на проходження військової служби. 100% наших випускників працезабезпечені.

Сергій Жуковський: З початком війни чи збільшилась, чи зменшилась кількість вступаючих до військових вишів?

Вадим Артамощенко: По-перше, значно збільшились потреби. До війни на одному курсі потреба була – до 1000 осіб, зараз вона в кілька разів більша. Звісно, частка цивільної молоді, яка завершує школи і бачить розширений спектр спеціальностей, людина вчиться в статусі курсанта, забезпечена житлом, одягом, харчами. З’явилася категорія вмотивованих людей. В тому числі військовослужбовців за контрактом. Зросла кількість осіб, які є випускниками ліцеїв (в Києві і в Одесі).

Сергій Жуковський: Як потрапити в цю систему?

Вадим Артамощенко: Готуватися треба заздалегідь, адже система вступу до військових ВНЗ інакша, ніж в цивільних. Це пов’язано з тим, що ми відбираємо не лише по сертифікатам знання, ми відбираємо молодь, яка за станом здоров’я може проходити військову службу, яка фізично і психологічно до цього  готова. З 1 січня року вступу військові комісаріати починають формувати особові справи для всіх, хто бажає вступити. Зараз Міністерством освіти і науки підготовлено проект наказу, де визначаються правила вступу  у військові ВНЗ на 2019 рік. Визначено, що визначаємо свої правила власні додаткові і ми прописуємо в правилах прийому до кожного вишу. На сайті кожного закладу будуть деталізовано описано правила прийому. Щодо предметів, то обов’язковим є екзамен з української мови, другий предмет – фаховий для обраної спеціальності. І третій предмет – на вибір (якщо інші обов’язкові моменти відповідають умовам). Особливі умови для військовослужбовців, які є військовослужбовцями за контрактом і випускники військових ліцеїв. Вони можуть або принести ЗНО, або прибути і здати екзамен.

Сергій Жуковський: Діти ветеранів чи діючих військових?

Вадим Артамощенко: На загальних умовах. Є пільгові умові для дітей загиблих. Ці умови будуть детально розписані в довідниках.

Сергій Жуковський: Ви говорили про те, що у нас відбувається обмін досвідом – розкажіть про це.

Вадим Артамощенко: Дійсно, і офіцери, які вже проходять військову службу, підвищують свій рівень навчанням за кордоном. Щороку пропозиції збільшуються. Не лише вивчення іноземних мов, навіть фахова підготовка. Ми співпрацюємо по програмі розвитку та вдосконалення військової освіти – науково-педагогічний склад щомісяця відвідує заклади освіти, тренувальні центри країн НАТО.

 

Для того, щоб детальніше дізнатися про окремі військові виші та про військову освіту для цивільних – прослухайте ефір.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток