Зараз в ефірі:

Все про гуманітарну ініціативу Допомога Схід

29.10.2021
Все про гуманітарну ініціативу Допомога Схід

Про стратегічну гуманітарну ініціативу «Допомога Схід» розповів її координатор, офіцер командування об’єднаних сил ЗСУ Борис Кутовий.

 

 

 

 

 

 

У нас, учасників гуманітарного проєкту українських військових «Допомога Схід» та у лікарів Військово-медичного клінічного центру Східного регіону, що у місті Дніпро, теж настрій гарний! І є від чого: саме сьогодні до медичного закладу в рамках роботи проєкту надходить великий гуманітарний вантаж із Франції, уявіть — більш ніж 12 тонн, і це передаються електричні рентгенопрозорі операційні столи та трансфертна каталка до них, спеціалізовані безтіньові лампи для обладнання хірургічних операційних, сучасні багатофункціональні ліжка зі спеціалізованими матрацами, медичні меблі та одяг, канцелярські вироби тощо. В рамках проєкту «Допомога Схід» у ВМКЦ Східного регіону проводиться переобладнання та оновлення хірургічних операційних, а також палат стаціонарних відділень. Це комплексна програма — таке переобладнання стаціонарних відділень здійснюється також у Національному військово-медичному клінічному центрі у Києві, а також у ВМКЦ Західного регіону (Харків), а також у Маріупольському військовому шпиталі. 

Гуманітарний вантаж надійшов Україну від постійного партнера проєкту «Допомога Схід» «Асоціації медична та благодійна допомога Франція-Україна», віцепрезидентом якої є добре відома нам пані Діана Дольс. Перевезення вантажу здійснило українське підприємство «Санагро Україна». 

Тільки за останні місяці поточного року із Франції до України в рамках роботи проєкту «Допомога Схід» прибуло шість автопотягів з гуманітарним вантажем медичного призначення вартістю понад 17,5 мільйонів гривень. Це високоспеціалізовані ліжка для реанімації та відділень хірургії, спеціалізовані ліжка для людей з проблемами орієнтації у просторі, медичні меблі, ортопедичні та протипролежневі матраци, медичні розхідники, реанімаційні комплекси для немовлят. Вантаж призначено для населення міст та містечок наближених до лінії розмежування та для цивільних та військових закладів охорони здоров’я, розташованих переважно в зоні проведення ООС, серед яких перинатальні центри та міські клінічні лікарні міст Краматорськ, Мирноград та Торецьк, Дніпропетровська обласна дитяча клінічна лікарня, Військово-медичний клінічний центр Східного регіону, Маріупольський військовий госпіталь, Військово-медичний клінічний центр Північного регіону. 

Хочу нагадати, що міжнародна стратегічна гуманітарна ініціатива «Допомога Схід» — це багатопрофільна та різнопланова програма надання цільової допомоги медичним закладам та мирному населенню Донецької та Луганської областей, а також інших регіонів України. Гуманітарний проєкт започатковано за ініціативою та сприяння генерал-лейтенанта Сергія Наєва у 2018 році, коли він очолив командування операцією Об’єднаних сил (ООС) на території Донецької та Луганської областей. На сьогодні проєкт охопив своєю роботою 55 медичних закладів — як військових, так і цивільних, переважна кількість яких розташована поблизу лінії зіткнення на Донбасі. До цих установ передано більше ніж 203 тоні гуманітарних вантажів медичного призначення. За 2021 рік до України з Франції надійшло понад 83 тони гуманітарної допомоги медичного призначення на суму більш ніж 29 млн грн, отримувачем якої стали 25 медичних закладів як в зоні ООС, так і в інших регіонах України.

Постійними партнерами проєкту є Асоціація «Медична та благодійна допомога Франція-Україна» (Aide Médicale & Caritative France-Ukrainе), віцепрезидент пані Діана Дольс, Асоціація міжнародних автомобільних перевізників України — АсМАП України, президент, голова ради Леонід Костюченко. У 2021 році до роботи проєкту долучилося підприємство ТОВ "Санагро Украïна», директор Олександр Скрипка.

Підтримку проєкту надають БО «БФ Об’єднання волонтерів Запоріжжя», керівник Василь Мєзєнцев, БФ «Наш Краматорськ», директор Олександр Шевченко, БФ БО «Проєкт Варнави», голова правління Володимир Любовецький.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток