Зараз в ефірі:

Всесвітній день боротьби за заборону ядерної зброї

06.08.2017
Всесвітній день боротьби за заборону ядерної зброї

Спіть спокійно, помилка не повториться*

«Я прокинувся від жорстокого болю у всьому тілі. Я розплющив очі і побачив медсестру, яка стояла біля мого ліжка.

- Містер Фуджима, - сказала вона, - вам пощастило, вам вдалося вижити після бомбардування Хіросіми два дні тому. Але тепер ви у госпіталі, вам більше нічого не загрожує.

Ледь живий від слабкості, я спитав:

- Де я?

- У Нагасакі, -  відповіла вона»

Алан Майєр «Невезіння»

 

Сьогодні світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби за заборону ядерної зброї. Сімдесят два роки тому, 6-го серпня 1945 року на японське місто Хіросіму було скинуто ядерну бомбу, рівно за три дні – місто Нагасакі чекало те саме.

Кількість загиблих від самого вибуху у Хіросімі сягла 80-ти тисяч одномоментно, ще близько 100 тисяч загинуло від наслідків радіоактивного випромінення. Майже стільки ж життів забрав вибух у Нагасакі, 9-го серпня.

В часи трагедії поняття «радіоактивне забруднення» - не існувало, тому евакуація населення з японських міст не проводилась. Люди, що вижили, здебільшого залишалися у зруйнованих містах, намагалися самотужки відбудувати власне житло.

За інформацією Організації Об’єднаних Націй, з 1945 року й дотепер від радіації та її наслідків померло 1170000 жителів планети. 24 вересня 1994 був підписаний Договір про повну заборону ядерних випробувань. Наразі до нього приєдналися 179 держав, в тому числі й Україна.

Ця дата повинна слугувати нагадуванням людству про жахливі наслідки ядерних катастроф.

*Напис на меморіалі жертвам бомбардування Хіросіми

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток