Зараз в ефірі:

Вступ до військових вишів перенесено

11.06.2020
Вступ до військових вишів перенесено

Про зміну термінів подання документів, особливості вступу 2020 року та приймальну кампанію в період пандемії розповів в етері Армія ФМ виконувач обов’язків директора Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України полковник Вадим Артамощенко

 

 

 

У зв’язку із загальнонаціональним карантином Міністерство освіти і науки України розробило два сценарії завершення навчального року, проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії.  Зважаючи на це, терміни вступу до вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти буде змінено. У першому варіанті вступні випробування відбудуться орієнтовно з 10 по 17 серпня, у другому — з 1 по 8 жовтня 2020 року. Терміни подання документів, зокрема у військові виші, також буде продовжено. 

Олена Кравченко: Раніше озвучувалась дата подачі документів на вступ до 1 червня?

Вадим Артамощенко: Так, але не працювали військкомати, не діяла система зовнішнього незалежного оцінювання, діти навчались дистанційно, тому ми продовжили термін на підготовку (проходження медоглядів, оформлення документів) до 1 серпня. Документи можна подати або безпосередньо через військкомати, або через обраний вступником заклад освіти. 

Олена Кравченко: Які військові виші прийматимуть вступників?

Вадим Артамощенко: Працюють 2 університети, 4 академії, 6 інститутів, 32 кафедри військової підготовки, військові коледжі, ліцеї, тому вся система військової освіти готова приймати абітурієнтів. 

Олена Кравченко: Коли почнеться наступний етап?

Вадим Артамощенко: З 1 по 18 серпня у закладах освіти будуть проводитись медичні огляди, випробування з фізичної підготовки, психологічні обстеження і безпосередньо конкурсний відбір. Хто не пройде конкурс до військових закладів освіти, зможе до 22 серпня зареєструватись і подати документи в цивільні заклади, бо термін реєстрації в цивільних вишах до 22 серпня.  

Олена Кравченко: Зважаючи на пандемію, які особливості проходження цьогорічних вступних випробувань?

Вадим Артамощенко: Всі заклади військової освіти з березня працюють із суворим дотримання протиепідемічних заходів, вони будуть збережені і під час вступної кампанії. 

Олена Кравченко: Які обмеження за віком для вступників?

Вадим Артамощенко: Вступати мають право випускники закладів середньої освіти, якщо їм у 2020-му виповнилось 17 років. Ще студенти закладів освіти, які навчаються в цивільних вишах, і хочуть присвятити себе військовій служби. Серед нововведень  - пільги для громадян України, які звільнились зі строкової військової служби. Вони протягом року можуть вступати у військові навчальні заклади без сертифікатів ЗНО, а склавши екзамени. Вік вступників від 17 до 30 років. 

Олена Кравченко: Щодо військовослужбовців контрактної служби?

Вадим Артамощенко: Цьогоріч законодавчо встановлено, що військовослужбовці служби за контрактом мають право обирати – вступати за ЗНО чи складати вступні випробування.  Також статтею 44 Закону України «Про вищу освіту» гарантоване право всім, хто захищав суверенітет та територіальну цілісність нашої держави, обирати варіанти вступу не тільки у військові заклади, а й у всі заклади вищої освіти. 

Олена Кравченко: Чи є якісь пільги для дітей учасників бойових дій?

Вадим Артамощенко: Є серед них певна категорія, яка має пільгові права при вступі в цивільні заклади вищої освіти щодо зарахування на бюджет або контракт. 

Олена Кравченко: Які військові спеціальності популярні?

Вадим Артамощенко: Військові спеціальності охоплюють понад 20 галузей знань і величезну кількість професій. І замовлення буває різне, залежно від потреб ЗСУ. А загалом, як і в цивільних вишах, популярні високотехнологічні спеціальності. 

Олена Кравченко: Чи є обмеження для жінок при вступі у військові виші?

Вадим Артамощенко: Жодних обмежень немає, але відрізняються вимоги до фізичних випробувань.

Олена Кравченко: Особливості вступної кампанії 2020 у військові виші?

Вадим Артамощенко: Це нові категорії тих, хто має право здавати вступні випробування замість ЗНО. Найперше громадяни України, які звільнились зі строкової служби протягом року. Також випускники військових ліцеїв та з посиленої військовою фізичною підготовкою. Далі, студенти цивільних закладів освіти, які  хочуть служити.  Ще військовослужбовці служби за контрактом. А в разі введення особливого періоду, військовослужбовці, призвані під час мобілізації. Цьогоріч термін навчання для здобуття «бакалавра» єдиний для всіх – 4 роки. 

Олена Кравченко: Раніше курсанти обов’язково мали йти в магістратуру, як зараз?

Вадим Артамощенко: Особи, які вступлять 2020 року, йтимуть у війська після бакалаврату, і обов’язкової вимоги здобувати ступінь магістра не буде. Впроваджуються посилені курси професійної підготовки на посаду, і термін навчання скорочується. В магістратуру вони можуть вступити, якщо пройдуть за конкурсом, і не тільки в закладах освіти тактичного рівня, а й в подальшому, коли проходитимуть службу в офіцерському званні на базі Національного університету оборони України. 

Олена Кравченко: Чи є можливість у курсантів вступати одразу після бакалаврату до магістратури і який термін навчання?

Вадим Артамощенко: Так, держзамовлення буде формуватись. Одна із форм комплектування первинних офіцерських посад – це залучення цивільної молоді, яка здобула ступінь освіти «бакалавр», у військову магістратуру. Вчитись потрібно півтора-два роки.

Олена Кравченко: Де шукати інформацію щодо вступу?

Вадим Артамощенко: На головній сторінці сайту Міноборони розміщено «Довідник вступнику до вищих військових навчальних закладів» з усією потрібною інформацією. 

Ми опрацювали певні зміни до закону про «Соціальний правовий захист військовослужбовців», щоб мотивувати на військову службу. Наприклад, плануємо надавати можливість курсантці, яка завагітніла, після відпустки по догляду за дитиною продовжити навчання. Також врегулюємо право на отримання допомоги на вирішення соціально-побутових питань. Крім цього, в Верховній раді зареєстрований законопроєкт, в якому закріплюється мінімальний посадовий оклад і мінімальне військове звання на рівні прожиткового мінімуму. Ще ми плануємо перевести всю систему військової освіти на п’ятиденний робочий тиждень. Також плануємо відрегулювати систему банківського кредитування військовослужбовців.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток