Зараз в ефірі:

Від поранення до реабілітації. Наскільки успішно 21 медичний військовий заклад і три санітарно-реабілітаційних центри виконують цю задачу?

06.07.2017
Від поранення до реабілітації. Наскільки успішно 21 медичний військовий заклад і три санітарно-реабілітаційних центри виконують цю задачу?

До студії «Армія FM» завітав заступник директора департаменту, начальник лікувально-евакуаційного відділу (з санаторно-курортного забезпечення) військово-медичного департаменту МОУ полковник медичної служби Олексій Барбазюк. Говорили про санаторно-курортне лікування та проходження реабілітації військовослужбовців, що отримали поранення та психологічні травми в наслідок бойових дій на Сході.

«На сьогоднішній день 2 напрямки допомоги бійцям: медична допомога та реабілітація. Наказом міністра №591 від 4 листопада 2014 про Організацію санаторно-курортного лікування, медичне та психологічне лікування спрямовано на бійців, що отримали контузії, трамви, каліцтва під час виконання службових обов’язків», - пояснює полковник медичної служби.

Олексій Барбазюк детальніше розповів, як надається допомога пораненим військовослужбовцям. За його словами, існує три етапи допомоги та повернення бійця до нормального життя від моменту поранення.

1. Доставлення пораненого бійця до лікарні, огляд його лікарями та перша медична допомога.
2. Лікування та огляд військово-лікарняною комісією для подальшого планування лікування або реабілітації.
3. Відправка до санітарно-лікувального закладу для оздоровлення на термін від тридцяти до шістдесяти діб, залежно від висновку лікарів.

Полковник Олексій Барбазюк також акцентував увагу на кількості працюючих медичних закладів та реабілітаційних центрів: «Кількість санітарно-реабілітаційних закладів поки що три. Трускавецький центр, Пуща-водиця та Центральний клінічний госпіталь. За 3 роки бойових дій двадцять один медичний військовий заклад та три санітарно-реабілітаційні центри успішно справляються із задачами. На сьогоднішній день ми маємо величезний досвід порівняно з 2014 роком», - зазначив полковник.

Також він поділився інформацією, щодо створення двох реабілітаційних центрів біля Чорного та Азовського моря.

«Реабілітаційний центр «Приморськ» на базі цивільного курортного комплексу був нещодавно створений на берегу Азовського моря. Кількість місць для військовослужбовців – двісті. Також зараз створюється ще один санітарно-реабілітаційний центр у смт. Затока (Одеська область). Центр буде передано від Нацбанку України. На базі відпочинку буде створено саніторне відділення на сто ліжок», - каже медик.

Про норми медичного обслуговування військовослужбовців та ще існуючі проблеми військово-медичних закладів слухайте у програмі «Точка доступу» на SoundCloud: https://goo.gl/yjsFFd

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток