Зараз в ефірі:

«Я вражений витривалістю і мужністю українських воїнів» - Бен Морган, британський інструктор операції «Орбітал»

08.05.2020
«Я вражений витривалістю і мужністю українських воїнів» - Бен Морган, британський інструктор операції «Орбітал»

Наприкінці минулого року міністр оборони Великої Британії Бен Воллес оголосив, що британське оборонне відомство подовжить термін спеціальної місії військового вишколу "Орбітал" в Україні ще на три роки, до березня 2023-го. Про особливості та перебіг місії в програмі «Мілітарі навігатор» розповів капітан-лейтенант Бен Морган, офіцер відділу підготовки за напрямом ВМС операції «Орбітал».

 

 

 

Ірина Зінчук: У межах програми операції «Орбітал», яка офіційно зветься британська військова місія в Україні, фахову підготовку проходять тисячі українських військовослужбовців. Операція стартувала на теренах України в 2015 році. Що маємо нині?

Бен Морган: У 2015 році операція «Орбітал» розпочала свою місію на території України із підготовки військовослужбовців Сухопутних військ. Вони опановували навички збереження життя особового складу, медичної підготовки, транспортування. Протягом наступних п’яти років ми розширили місію, змінили пакет тренувань. Почали готувати українських інструкторів серед особового складу Сухопутних військ, навчали їх лідерським якостяй. Зараз ми вдосконалюємо підготовку саме в тренуванні лідерів, професіоналів, які захищають рідну землю, ведуть якісні вогневі маневри. Загалом, допомагаємо українським військовим наблизитися до стандартів НАТО, які ЗС України намагаються імплементувати. Особисто я спеціалізуюся на ВМС. З червня 2019 року Великобританія почала передавати свій морський досвід у питаннях підвищення військово-морських спроможностей особовому складу українських ВМС. Мова йде як про моряків, так і морських піхотинців.

Ірина Зінчук: Яка географія вашої місії в Україні?

Бен Морган: Ми проводимо тренінги там, де цього хочуть українські військові: Новоград-Волинський, Яворів, Одеса, Миколаїв, Харків. Тож наша місія територіально розкинулася по всій Україні

Ірина Зінчук: Чому навчають ваші ментори українських військових?

Бен Морган: Найбільше ми займаємося підготовкою бригад за визначеними напрямками. Тобто бригада повертається після виконання завдань у районі проведення операції Об’єднаних сих і вирушає в Яворів чи  235-й Міжвидовий центр підготовки військових частин та підрозділів у Миколаєві. Там солдати удосконалюють особисті навички і вміння працювати в команді. Проходять медичну підготовку, процедури за стандартами НАТО, працюють з бойовою технікою. Вся це, щоб Збройні Сили України наблизились до натівських стандартів.

Ірина Зінчук: Чи легко навчати українських солдатів?

Бен Морган: Ставлення українських військових до тренувань зразкове. Вони охоче навчаються. Це вражає. Ви – країна, що воює, захищає свою землю. І ці воїни, повертаючись з передової, відразу вирушають на тренування. Вони б хотіли відпочити, попри це, вони якісно тренуються з британськими військовими, готові до нових знань і вмінь. Тому можу сказати, що навчати українських військових легко. Вперше я приїхав у 2017 році для проведення тренувань всього на 2 тижні. Я багато читав про Україну і вже мав певне уявлення. Але мене вразили українські військові - сильні, розумні люди. Сучасна українська молодь унікальна, відверта, мужня, витривала. І це приємно вражає.

Ірина Зінчук: Чи є мовний бар’єр під час тренування українських солдатів? Як добре наші бійці знають англійську?

Бен Морган: Молодь добре знає англійську. Вони розуміють, про що йдеться в розмові і під час навчання. Крім того, на всіх тренуваннях є перекладачі для тісного взаєморозуміння. В Україні освічені військові, з гарним рівнем знання іноземної мови. Тож зазвичай нам не потрібні послуги перекладачів. Як прилад — наша з вами ромова.

Ірина Зінчук: А щодо бойового досвіду наших воїнів. Вони протистоять ворогу на Сході. Чи мають чим поділитися з вами?

Бен Морган: 100%! Українська армія — сучасна армія, що воює в умовах гібридної війни. І для нас це обмін знаннями. Ми навчаємося разом із українськими солдатами. Ці тренування корисні як для ваших, так і наших військових.

Ірина Зінчук: Орбітал — це не лише військовий вишкіл, а ще співпраця, обмін традиціями та звичаями. Розкажіть про цей бік операції?

Бен Морган: ВМС Великобританії мають свої історично сформовані традиції. У британських сухопутних військах вони не менш яскраві. Що там казати, кожен наш підрозділ має власну історію. Тому українські і британські військові збагачуються новими знаннями. У нас різні кольори беретів, позначення звань, унікальні нарукавні емблеми. І ми пізнаємо традиції один одного. Українці мають багатовікову історію. І нам цікаво дізнаватися, як українці виборювали свою незалежність, ставали сильною нацією. Ми милуємося українською мовою, дізнаємося більше про вашу історію і мистецтво. Всього цього ми б не знали, якби не приїхали сюди.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток