Зараз в ефірі:

Як армієць Кирило на псевдо «Мамай» став майстром тату

05.12.2021
Як армієць Кирило на псевдо «Мамай» став майстром тату

Про військовий вишкіл в ліцеї та Національній академії Сухопутних військ, а також вибір справи життя після звільнення з армії в ефірі передачі «Ранкова кава» розповів капітан ЗСУ Кирило на прізвисько «Мамай».

 

 

 

 

Нікіта Гросс: Кирило, розкажи про свою військову кар’єру?

Кирило, «Мамай»: У 2003 році я вступив у Львівський військовий ліцей імені Героїв Крут. Після трирічного навчання там вступив у Національну академію Сухопутних військ на факультет аеромобільних військ, де вчився з 2006 по 2011 рік. Після випуску за розподілом потрапив у Президентський полк ще за часів Януковича. За часів Майдану моя родина брала активну участь у цих подіях. І оскільки Президентський полк не брав участі на той час в АТО, я вирішив перевестися в розвідбатальйон Рівного. Там прийняв розвідроту і поїхав на Схід України.

Катерина Даценко: Стати військовослужбовцем – це була мрія дитинства?

Кирило, «Мамай»: Ні, оскільки дідусь по маминій лінії був військовослужбовцем, а я - гіперактивною дитиною, мама вирішила спрямувати мою енергію в правильне річище.

Нікіта Гросс: Нещодавно десантники відзначали своє професійне свято, чи святкуєш ти його?

Кирило, «Мамай»: З початком російсько-української війни у нас гучно не відзначають це свято, збираються в своєму колі, поминають полеглих товаришів. Не так, як за порєбриком.

Катерина Даценко: Що сприяло такій раптовій зміні кар’єри – від військового до майстра тату?

Кирило, «Мамай»: Це відбулось не раптом. Під час АТО були травми, стресові ситуації, потім звільнення з лав ЗСУ. І так сталося, що в 2012, ще під час служби в Президентському полку, я звернувся в Київську студію тату за татуюванням. Мені відповіла чарівна дівчина. Тату я не зробив, але цю дівчину взяв собі за дружину. А батько моєї дружини нині найстаріший тату-майстер України. З 2016 року я почав у нього навчатись татуюванню і пішов у художню школу «Вухо», де мене навчили малювати.

Катерина Даценко: Під час служби у війську можна набивати татуювання?

Кирило, «Мамай»: Насправді так. У статуті Збройних Сил України не зазначено, що не можна служити з татуюванням на шкірі. У Президентському полку я вже мав татуювання на всю спину і носив «рукав», тільки була незамальована кисть. За це отримував, звісно, зауваження, але на цьому все.

Катерина Даценко: За тату зараз приходять більше військовослужбовців чи цивільних?

Кирило, «Мамай»: Більше цивільних. Але зверталися й військовослужбовці, зокрема побратими, з якими тісно пов’язані по службі. Хотілося б, щоб свої-рідненькі зверталися більше.

Катерина Даценко: Чому обрали собі саме таке прізвисько?

Кирило, «Мамай»: Мамай – це козак-характерник. Це був мій позивний у ЗСУ, і це одне з небагатьох, що я собі залишив з того часу на згадку.

Катерина Даценко: Що найчастіше набивають собі армійці?

Кирило, «Мамай»: Щось із військової тематики, маки багато робив, розбитий годинник. Щось на згадку про нелегкі часи.

Нікіта Гросс: Для кого робили перше тату і чи було воно вдалим?

Кирило, «Мамай»: Перше тату робив сам собі. Багато майстрів так роблять. У школі татуювань є урок татуювання на собі.

Нікіта Гросс: Чи доводилось вам когось відмовляти від тату?

Кирило, «Мамай»: Так, відмовляю, коли людині немає 18 років. А ще не всі картинки, які гарні на папері, матимуть такий самий вигляд на тілі. Тому завдання майстра - пояснити, який вигляд матиме татуювання, скажімо, після двох років. До того ж, через певний час тату треба буде поновлювати.

Катерина Даценко: Що варто зробити перед тим, як іти до майстра тату?

Кирило, «Мамай»: Добре виспатись, гарно поснідати і з гарним настроєм вирушити на тату. Краще перед тим не вживати алкоголь, адже він піднімає тиск, розріджує кров і під час сеансу організм інтенсивніше виштовхує фарбу.

Нікіта Гросс: Наскільки дорого обходиться тату?

Кирило, «Мамай»: Дешевого тату не може бути, адже все ж це розкіш, а не життєво важливий елемент в житті. В інтернеті є багато реклами про дешеве тату, але не може якісне татуювання коштувати 500 гривень у наш час.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток