Зараз в ефірі:

Як підвищити медіаграмотність майбутніх журналістів

06.10.2020
Як підвищити медіаграмотність майбутніх журналістів

Міжнародний проєкт Peer-2-Peer (Рівний до рівного) об’єднав небайдужу молодь з-понад 75 країн світу. Завдяки інноваціям юнаки та дівчата можуть змінити світ. В Україні до ініціативи долучилися викладачі та курсанти Військового інституту КНУ імені Т.Шевченка.

 

 

 

 

Молоді та амбітні, курсанти мріють про підвищення обізнаності суспільства у сфері медіаграмотності. Над чим саме працюють та яких очікують результатів, в ефірі Армія FМ розповіли викладач Київського університету імені Б.Грінченка та майбутні військові журналісти Діана Каленик і Катерина Біленко.

Анастасія Сіроговська: Peer-2-Peer — що це за проєкт і як до нього долучитись?

Олександр Курбан: Peer-2-Peer — американська програма, спрямована на те, щоб в межах змагань між різними військовими закладами створювати проєкти, спрямовані на захист від агресивної пропаганди супротивника. На базі нашої кафедри Військового інституту при університеті Шевченка була сформована команда ВІКНУ. Також у межах нашого інституту створено інноваційну кафедру з питань інформаційної безпеки.

Анастасія Сіроговська: Розкажіть детальніше про особливості навчання в інституті?

Діана Каленик: Ми навчаємось одночасно у цивільному та військовому вишах. В Інституті ім. Т. Шевченка, окрім базової журналістики, вивчаємо предмети, необхідні для підготовки спеціалістів з інформаційної безпеки. Зокрема, теорію масової комунікації. Тобто як інформація впливає на масову свідомість. Також вивчаємо різні види ефектів масових комунікацій та основи піару. Наприклад, ефект довіри. Використовуючи його, ЗМІ можуть маніпулювати довірою читача чи слухача. Також навчаємося розрізняти фейки, зокрема завдяки програмам для перевірки достовірності фото та відео. Щодо дисциплін Військового інституту хочу розказати про «Райтинг-рерайтинг». Це детальне вивчення текстів та їхній вплив на свідомість. Також цікава дисципліна — «Кризові комунікації».

Катерина Біленко: На п’ятому курсі хотілося б виділити кілька предметів: курс «Засоби масової комунікації», де ми вчимося розпізнавати технології та сценарії, за якими працює наш ворог. Це питання вивчення гібридних війн. А ще «Комп’ютерно-технологічні засоби в інформаційній політиці». Завдяки цьому курсу ми зможемо створювати не лише сторінки в соціальних мережах наших бригад, а й сайти, а можливо, навіть програми. Зараз у межах проєкту «Рівний до рівного» створюємо саме такий застосунок.

Анастасія Сіроговська: Яке місце в програмі «Рівний до рівного» відведене протидії інформаційній  агресії?

Катерина Біленко: У межах цієї програми створюємо застосунок, під час роботи над яким маємо можливість поглибити свої знання. Наша команда зацікавлена зробити щось корисне для військовослужбовців. Хотілося б, щоб кожен солдат в окопі міг розпізнавати елементи пропаганди і не дивився російські серіали та не захоплювався російською музикою, адже це теж елемент гібридної війни.

Олександр Курбан: У нас різнопланова команда. Є військові журналісти, курсанти, політологи, фахівці з міжнародної інформації, психологи. Тобто проєкт буде комплексним. Головна умова проєкту — самостійна робота.

Анастасія Сіроговська: На вашу думку, які переваги цього проєкту?

Катерина Біленко: Оскільки проєкт конкурсний, це спонукає до дії. Його презентація відбулась ще в липні 2019 року. Тоді ми презентували кафедру військової журналістики нашого інституту американським колегам та засновникам проєкту.

Анастасія Сіроговська: Чи можуть до вашої команди приєднатися цивільні активісти?

Катерина Біленко: Робота вже в розпалі. Усі учасники зареєстровані. Охочі можуть допомогти на волонтерських засадах з ідеями, з розробленням логотипу, з технічними консультаціями.

Олександр Курбан: Ми активно співпрацюємо з західними партнерами, зокрема країнами Балтії. Цьогоріч через коронавірус семінар з інформаційної безпеки в Ризі не відбувся, але плануємо його влаштувати наступного року. Співпрацюватимемо з Латвійською трансатлантичною організацією, центром страткому НАТО в Ризі, з Ризьким національним університетом. У грудні у нас запланований Міжнародний форум з інформаційної безпеки. Є комплексна сертифікатна міжнародна програма з підготовки фахівців з комунікаційної безпеки. Також різноманітні круглі столи, форуми в нашому інституті. Тож слідкуйте за інформацією на офіційній сторінці інституту.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток