Зараз в ефірі:

Як ветерану стати ІТ-шніком

25.08.2020
Як ветерану стати ІТ-шніком

Представник соціального проєкту Veteranius Ярослав Лепявко в етері Армія FM розповів про допомогу ветеранам, а саме про те, як знайти свою нішу у цивільному житті та як розпочати професійну кар’єру в ІТ.

 

 

 

 

 

Костянтин Богатирьов: Як було створено проєкт Veteranius та з чого він починався?

Ярослав Лепявко: Наш проєкт починався з того, що відома військова волонтерка Люба Шипович через карантинні заходи була змушена на деякий час залишитися в Україні. Вона почала допомагати друзям розбиратися в ІТ-сфері, адже вона програмістка з 18-річним досвідом та має успішну кар’єру в США. Спочатку зверталися військові, переселенці, які знали Любу та потребували допомоги саме в ІТ-сфері, потім вони почали ділитися своїми знаннями зі своїми друзями, саме так ця комунікація переросла в проєкт, який почав існувати з березня цього року.

Костянтин Богатирьов: Яка цільова аудиторія вашого проєкту?

Ярослав Лепявко: В першу чергу це ветерани, адже ми робимо акцент і на повернення та адаптацію до мирного життя. Крім навчання, у нас є ще заняття з психологами, які якраз займаються цими питаннями. В проєкті працюють і переселенці, співпрацюємо з волонтерами. Але значна увага приділяється ветеранам. Ми вважаємо, що саме у них є недовикористаний потенціал, досвід набутий на війні, який можна використати в роботі, бізнесі, розвитку ІТ-продукту і стартапі, який може претендувати на участь в різних конкурсах. Наприклад, зараз основний продукт над яким працює проєкт Veteranius разом з ІТ-компанією BWN Group представлений на конкурсі «Open Data Challenge».

Костянтин Богатирьов: Наскільки велика ваша команда?

Ярослав Лепявко: Зараз у нас в команді працюють оф-лайн 6 ветеранів та переселенців, також долучаються ментори, професійні програмісти. Кількість запитів на навчання з кожним днем збільшується, тому ми прийняли рішення працювати у віртуальному офісі, до 5 вересня приймаємо заявки для долучення до цього офісу, а з 14 вересня він почне свою роботу. Ми впевнені, що найкраще навчання відбувається в процесі роботи, тому запускаємо ось такий онлайн-формат. Кожний бажаючий зможе працювати над власним проєктом та через 10 місяців його представити, а пізніше буде можливість продовжити роботу або у нас, або у наших партнерів. Ми відкриті до співпраці та партнерства з ІТ-компаніями чи проєктами у сфері програмування. Важливими складовими нашого віртуального офісу будуть навчання програмуванню, заняття з психологами та вивчення англійської мови. До віртуального офісу ми плануємо набрати близько 300 людей, сьогодні у нас більше 80-ти заявок.

Костянтин Богатирьов: ІТ-сфера доволі складна, як проходить навчання ветеранів, які виявили бажання долучитися до проєкту?

Ярослав Лепявко: Спочатку ми пояснюємо принципи роботи в команді та основи, які допоможуть максимально ефективно працювати, потім відбувається планування спринту, де визначається, які саме завдання потрібно виконати, учасник проєкту сам вибирає завдання, які буде виконувати та оцінюючи сили визначає період протягом, якого він зможе їх виконати. Усі проблемні місця можуть роз’яснити колеги-програмісти. Комунікація між учасниками проєкту відбувається за допомогою відеоконференції. Варто пам’ятати, що ІТ-сфера стосується не лише програмування, а й дизайну, маркетингу, проджект-менеджменту та інше. Тобто вибір, де застосувати свої знання та вміння досить великий.

Костянтин Богатирьов: Навчання на таких курсах безкоштовне?

Ярослав Лепявко: Так, навчання безкоштовне, адже у нас є безкоштовна підтримка від партнерів-програмістів та фінансова підтримка від фонду «Відродження».

Костянтин Богатирьов: Ви брали участь в міжнародному волонтерському та ветеранському форумі, що ви там представили та яка була реакція на ваш проєкт?

Ярослав Лепявко: Цей форум був присвячений ветеранському бізнесу, було три напрямки, ми взяли участь в другому напрямку — це навчання. Максим Назарук, наш проджект-менеджер ділився досвідом менторства, взаємодопомоги і розповідав про наш проєкт.

Основний продукт над, яким ми зараз працюємо має назву «Data Ocean», це буде провайдер якісних відкритих державних даних, над ним ми працюємо разом з BWN Group. Цей продукт бере в конкурсі про який я розповідав на початку. І вже 18 вересня, по закінченню, можна буде користуватися нашим продуктом. Маємо надію, що він стане переможцем у конкурсі та буде корисним на українській та міжнародній платформах.

Наш проєкт можна легко знайти за назвою Veteranius. Ми запрошуємо до участі всіх охочих.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток