Зараз в ефірі:

Як захиститись від морозу

18.01.2021
Як захиститись від морозу

В Україну нарешті прийшла справжня зима — морозяна та сніжна. Та попри вражаючі пейзажі за вікном, нагоду зробити гарні селфі та захват малечі, низькі температури можуть завдати чималого клопоту, особливо людям, які змушені довго перебувати надворі. Тож Армія ФМ пропонує добірку порад, як поводитись при мінусовій температурі. Актуальними вони будуть і для наших армійців, які нині перебувають на бойовому чергуванні.

 

 

Як захиститись від морозу

При мінусовій температурі важливо не спітніти. Одне з правил — "багатошаровість". Замість одного теплого светра, надягайте кілька легших.

Самий нижній шар одягу має бути бавовняним, тобто з натуральних тканин, не потрібно одягати синтетику.

Уникайте тісного одягу та взуття, щоб зберегти тепло і запобігти обмороженню. Короткі куртки та вузькі штани треба залишити до осені.

Взуття потрібно обирати таке, щоб нозі було не затісно у двох парах шкарпеток. Підошва чобіт чи черевиків має бути рельєфною, аби не підковзнутися на льоду.

Рукавички, шапка, шарф, піднятий комір — обов’язкові атрибути у морозну погоду.

Для того, щоб захистити шкіру під час перебування на морозі, завчасно нанесіть захисний крем чи олію. Але вибирати захисні засоби слід дуже уважно і саме такі, на яких зазначена властивість захисту від морозу, вітру і холоду. Зимові креми - з густою жирною текстурою.

Втім, всі ці поради допомагають тим, хто на вулиці перебуває недовго. Кому ж доводиться бути на морозному повітрі весь день, лікарі радять кожні кілька годин робити перерви, щоб зігрітися. Якщо ж такої можливості немає, то після тривалого часу на морозі, зайшовши в дім, лікарі радять спершу перевдягнутися, а вже потім налягати на чай та супи.

Які напої та їжу вживати в холодну погоду

Не виходьте з дому голодними. Змерзли — з’їжте щось. Важливо, щоб їжа була теплою. Гаряча їжа з гарячими напоями дасть організму достатньо енергії для зігрівання і поліпшить можливість переносити низьку температуру. Особливо корисними будуть каші, баранина і яловичина, варена картопля, різні салати, заправлені рослинною олією, горіхи.

Пийте достатньо рідини. Якщо плануєте довго перебувати на холоді, візьміть із собою термос із гарячим напоєм або супом. З напоїв же краще пити чай, каву або какао.

Не вживайте алкоголь. Він розширює судини на поверхні тіла, внаслідок чого тіло швидко втрачає тепло.


Чого не слід робити на холоді

Не куріть. Нікотин погано впливає на стінки судин. Це збільшує ймовірність негативного впливу холоду.

Не перебувайте на вулиці задовго. Кожні півгодини-годину заходьте у тепле приміщення.

Будьте обережні, якщо працюєте з бензином при мінусовій температурі: можливе обмороження, якщо бензин потрапить на шкіру.

Не носіть важке. Важка ноша може перетиснути судини, внаслідок чого може виникнути обмороження.

Дбайте, щоб ваш мобільний телефон був завжди зарядженим.

Не перевтомлюйтеся. Втомлена людина швидше піддається переохолодженню. Тож де є можливість – побережіть себе.



Якщо вже змерзли, намагайтеся не тремтіти, не давайте м'язам скорочуватися. Щоб хоч якось себе зігріти, організм «дає команду» м’язам скорочуватися, таким чином виробляючи тепло. Але на це витрачається забагато енергії, наслідком буде втома, ще більше змерзання і сильне обмороження. При перших спробах тремтіти швидко вирушайте в найближче до вас тепле місце.
 

Якщо ж уникнути переохолодження не вдалося (з’явилися воскові плями та оніміння шкіри), потрібно зайти в тепле приміщення й помістити обморожені частини тіла під теплу (але не гарячу!) воду. Змерзлі ділянки тіла не можна розтирати рушником. Їх потрібно делікатно промокнути, а потім одягти сухий і теплий одяг.

У разі обмороження слід негайно звернутися до лікаря. Обморожені ділянки тіла ЧІПАТИ НЕ МОЖНА.

У випадку обмороження слід дотримуватися принципу "внутрішнього зігрівання" уражених тканин — накладати термоізолювальні пов'язки, вживати теплі напої.

Не можна зігрівати уражені тканини гарячою водою або біля гарячих батарей, тому що це може призвести до значного поглиблення ураження.

Обов'язково пийте багато рідини — будь-які теплі напої, крім алкоголю.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток