Зараз в ефірі:

Яка ж вона, сучасна молодь?

11.08.2020
Яка ж вона, сучасна молодь?

Щорічно 12 серпня світ відзначає Міжнародний день молоді. Свято було встановлено Генеральною Асамблеєю ООН у грудні 1999 року. Рішення про Міжнародний день молоді було підтримано на І сесії Світової конференції Міністрів у справах молоді, що відбулась у Лісабоні 8-12 серпня 1998 р. 

 

 

 

 

Ідея свята була запропонована в 1991 р. молоддю, яка зібралася в Відні (Австрія) на І сесії Світового молодіжного форуму системи ООН. Форум рекомендував, щоб Міжнародний день молоді було оголошено спеціально для збору коштів, просування та підтримки Фонду молоді ООН у партнерстві з молодіжними організаціями. Окрім того, Міжнародний день молоді покликаний нагадати про роль молодих людей у розвитку і будівництві світу, а також про повсякденні проблеми, які стоять на цьому шляху.  Вперше свято відзначили 12 серпня 2000 року. Усі заходи до Дня молоді присвячені висвітленню проблем молоді, захисту прав та свобод. 

За статистикою аналітичної компанії Euromonitor International, у світі молоді (людей до 30 років) 3,5 мільярда. Більше півмільярда з них живуть у бідності. У той час, як молодь складає одну чверть світової робочої сили, на неї припадає половина безробітних. Ринки праці зазнають труднощів із забезпеченням стабільної зайнятості з гарними перспективами для молодих людей, за винятком висококваліфікованих фахівців. Як зазначають в ООН, політична нестабільність, волатильність ринку праці, а також обмежене поле для залучення молоді у політичне і соціальне життя призводять до зростання ізоляції молодих людей.

Бути молодим сьогодні – це і щастя і, водночас, великий тягар та відповідальність, бо саме молодь першою відчуває стрімкий ритм, а також, все нові виклики і вимоги сучасного життя. Проблеми молоді так чи інакше стосуються кожного. А тому саме сьогодні уряди країн світу закликають звернути увагу на актуальні та гострі питання, які постають перед молодими людьми у сучасному світі. 

Яка ж вона, сучасна молодь? Ось деякі факти.

В Україні молодими людьми вважають громадян до 35 років. ВООЗ “продовжує” цей вік до 44 років.

Головна риса нинішнього покоління молоді – технологічність. Люди буквально виросли з різними гаджетами у руках. Через безперервний потік інформації нинішня молодь набагато швидше її сприймає.

Науковці дають нинішнім представникам молоді непогані прогнози у професійному житті. Молоде покоління є досить конкурентоспроможнім та здебільшого покладатиметься на себе, а не на членів команди.

Молодь швидше перемикається між кількома речами і не особливо страждає через несприятливий для роботи фон. Це може бути корисним у завданнях, що вимагають мультизадачності.

Водночас тенденції свідчать про сповільнення дорослішання. Вразливості молоді додає і технологічна залежність. Молоді люди більше ізольовані один від одного фізично.

Самотність та схильність до депресії – ці не дуже приємні риси, притаманні молоді не лише в Україні, а світі загалом. Вони викликані тривогою за майбутнє.

Та все ж люди, які виросли в епоху терактів та світової фінансової кризи, вважаються відносно щасливими.

Згідно з дослідженням Всесвітньої Організації Охорони здоров’я, у світі знижуються показники вживання алкоголю і тютюну серед молоді, і взагалі сучасне покоління молоді здебільшого задоволене своїм життям.  

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток