Зараз в ефірі:

Які бувають ревнощі та як їх позбутися

20.06.2020
Які бувають ревнощі та як їх позбутися

Чи можуть бути ревнощі виправданими та як їх позбутись. І головне, як нашим захисникам на Донбасі зберігати довіру до своїх коханих, розповіла психолог  Марина Мурза.

 

 

 

 

 

Настя Сіроговська: Що таке ревнощі?

Марина Мурза: Ревнощі — це невпевненість у вірності та любові іншої людини. Це неприємне почуття виникає зі страху.

Настя Сіроговська: Причини виникнення цього почуття?

Марина Мурза: Найперша — біологічно-еволюційна. Чоловіки, які ревнували, виховували своїх дітей, які ж не ревнували — виховували чужих, відповідно їхні гени не передавалися. Ген ревнощів передавався із покоління в покоління, і пара трималась на взаємних ревнощах. Тому кожному з нас притаманне це почуття.

Настя Сіроговська: Чому з’являються ревнощі у дітей до своїх батьків?

Марина Мурза: Дитячі ревнощі виникають, коли народжується брат чи сестра. Якщо вони приблизно одного віку, ділитимуть іграшки, увагу батьків, саме це і спонукає до ревнощів. Батькам варто приділяти однакову кількість уваги дітям. Найоптимальніший варіант, коли різниця у віці між малечею 5 років.

Настя Сіроговська: Чи можна загасити спалах дитячих ревнощів за допомогою пояснень?

Марина Мурза: Можна з ними й поговорити, але діти здебільшого переймають поведінку батьків. Тому краще приділяти їм достатньо уваги, аби в малечі не виникало таких думок.

Настя Сіроговська: Ревнивець невпевнений в собі чи в іншій людині?

Марина Мурза: Важливо зрозуміти, чи це ревнощі через певні обставини. Наприклад, коли ваш партнер щось приховує або ви вже ловили його на неправді, і тоді у вас з’являються підозри. Чи ревнощі безпідставні, коли ви все надумали. Коли ви відчуваєте, що щось не так, і шукаєте приводів для ревнощів, яких немає – це про невпевненість у собі.

Настя Сіроговська: Як можна побороти безпідставні підозри?

Марина Мурза: Зазвичай це травми дитинства, коли було недостатньо уваги від батьків, коли вас часто порівнювали або ж інших хвалили більше, ніж вас. Ці фактори є і причиною, і шляхом боротьби із цим почуттям.

Настя Сіроговська: Як розрізнити здорові та нездорові ревнощі?

Марина Мурза: Ревнощі — це добре, коли задають тонус у стосунках. Але вони мають бути дозовані, щоб підтримувати інтерес партнерів. Але коли вони постійні і доходить до крайнощів – це вже нездорові ревнощі. Вони проявляються у тому, що ви постійно сваритесь, немає діалогу, тому що постійно виставляєте претензії і цим відштовхуєте людину.

Настя Сіроговська: Які є види ревнощів? 

Марина Мурза: Найперше, це намагання все тотально контролювати: де ви, з ким, коли, чому і навіщо? Також коли людина сама задумується про зраду і тому переконана, що інша людина теж має такі думки. А ще тривога, яка зростає на підґрунті страху. Коли людина боїться втратити партнера і залишитись на самоті.

Настя Сіроговська: Як боротися із такими переживаннями?

Марина Мурза: Важливо запитати себе: «Чому саме я ревную? Чи дійсно є для цього підстави?» Поговоріть чесно з собою — і знайдете відповідь.

Настя Сіроговська: Як зберігати довіру до коханих нашим військовим, які нині боронять нашу країну на Сході? 

Марина Мурза: Важливий рівень вашої довіри й близькості. Розмовляйте багато, часто і про все, щоб ваша присутність відчувалась щодня, щоб ви знали, хто чим захоплюється, що подобається, які плани на день і взагалі на життя. Не думайте і не говоріть про інших, не втаємничуйте зайвих людей у ваші стосунки.

Настя Сіроговська: Ревнощі варто проявляти чи краще їх приховувати?

Марина Мурза: Це має бути приправа у вашій страві. Їх треба проявляти зрідка і ненав’язливо, щоб лише підігріти цікавість, а не відштовхувати людину своїми докорами. 

Настя Сіроговська: Чи завжди ревнощі — це ознака почуття любові?

Марина Мурза: Ні. Любити — не означає постійно ревнувати.

Настя Сіроговська: Що порадите людям, схильним до безпідставних ревнощів?

Марина Мурза: Довіряти, адже довіра є базою для здорових та міцних стосунків. Запитувати себе: «Чому я ревную? Чи дійсно є для цього підстави?» і аналізувати свої переживання. Відмовитись від намагання все контролювати. А ще дати відповідь, що саме для вас означає почуття ревнощів. Не порівнювати себе з іншими. Полюбити себе і постійно працювати над собою, мати своїми інтересами, досягати своєї мети.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток