Зараз в ефірі:

Які медзасоби привозять з-за кордону для ЗСУ?

01.05.2020
Які медзасоби привозять з-за кордону для ЗСУ?

Що українським військовим постачає Китай, до яких обсерваційних заходів вдаються армійці перед ротацією на передову та як медики збираються запобігти поширенню COVID-19 на території ООС?

 

 

 

 

 


Про все це в етері Армія FM розповів начальник санітарно-епідеміологічного управління Командування медичних сил ЗСУ Сергій Моргун.

Олена Кравченко: Які медичні препарати і засоби захисту передають з-за кордону країни-партнери?

Сергій Моргун: Минулого тижня наш військовий Іл-76 доправив гуманітарну допомогу з Китаю. Частину допомоги отримав Головний військово-клінічний госпіталь. Завдяки допомозі Офісу президента ми отримали 20 тис. респіраторів зі ступенем захисту N95. На сторінці у Фейсбуці Служби превентивної медицини МОУ ми виклали таблиці з описами, які є ступені захисту, щоб люди орієнтувалися.

Також ми отримали 2200 біозахисних костюмів, 870 пар бахіл, 185 пірометрів і 8920 реагентів для ПЦР-досліджень. Борти прибувають в Україну з гуманітарною допомогою. Частина з кожного вантажу надходить у Збройні Сили України, незважаючи цивільний чи військовий це літак.

Олена Кравченко: За яким принципом розподіляють гуманітарну допомогу?

Сергій Моргун: Спершу борт проходить митний контроль. А потім відбувається розподіл серед цивільних закладів охорони здоров’я та на силовий блок. Отримавши майно в Києві, ми надаємо його всім закладам охорони здоров’я Міноборони відповідно до потреб.

Олена Кравченко: Тобто заклади мають надіслати запит із переліком необхідного?

Сергій Моргун: Ми постійно моніторимо, бачимо кількість залишків, проводимо розрахунки, скільки потрібно людині чи бригаді на добу засобів захисту, щоб що три години змінювати комплект. Вирахувавши потребу, розподіляємо засоби серед усіх наших закладів.

Олена Кравченко: Яка ситуація на території ООС із захворюванням на коронавірус і чи вистачає там медикаментів?

Сергій Моргун: Гуманітарну допомогу, яку отримуємо, обов’язково направляємо у район проведення ООС, до військово-медичних госпіталів, яких там 4, медичних підрозділів частин. Передаємо костюми біозахисту для лікарів, респіратори.

На території ООС одна мобільна лабораторія, до якої доправляють проби. Керівництво ЗСУ докладає максимальні зусилля, щоб відмежувати поширення коронавірусу в район проведення ООС.

Також ми ввели в дію розпорядження №3 головного санітарного лікаря Міноборони України, згідно з яким перед ротацією всі військовослужбовці проходять обсерваційні заходи 14 діб. У декретованих груп беремо проби на ПЦР, і якщо у всіх вони негативні, бойовий підрозділ відбуває до виконання завдань за призначенням в ООС. І навпаки, по завершенню ротації підрозділ перебуває 14 діб на полігоні, тільки після медичних спостережень і діагностики військовослужбовці повертаються до постійних місць дислокації чи додому.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток