Зараз в ефірі:

Який внесок представників Інституту ВМС у святкування 30-ї річниці Незалежності України?

12.08.2021
Який внесок представників Інституту ВМС у святкування 30-ї річниці Незалежності України?

Під час спецефіру на Армія FM представники Інституту Військово-Морських сил Національного університету «Одеська морська академія» розповіли про навчальний заклад та участь у підготовці до параду.

 

 

 

 

 

У студію завітали: виконувач обов’язків начальника Інституту Військово-Морських сил Максим Кіріакіді, заступник начальника Інституту з морально-психологічного забезпечення Олександр Варетельников, начальник групи міжнародного військового співробітництва Інституту ВМС Станіслав Воропай та курсанти Максим Романовський і Микита Рязанов.

У 2014 році, внаслідок окупації та анексії Російською Федерацією Автономної Республіки Крим та міста Севастополя єдиний в Україні військово-морський вищий навчальний заклад – Академію Військово – Морських Сил імені П.С.Нахімова було передислоковано до міста Одеси та переформовано в Інститут Військово-Морських Сил. Основним напрямом діяльності навчального закладу є підготовка висококваліфікованих військових фахівців для проходження військової служби на кораблях та в частинах Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

Сергій Жуковський: Розкажіть про навчальний заклад.

Максим Кіріакіді: Наш навчальний заклад єдиний в Україні готує фахівців для ВМС на двох рівнях вищої освіти – бакалаврському та магістерському за спеціальностями «Забезпечення військ» та «Озброєння і військова техніка». Ми готуємо спеціалістів для корабельного складу за всіма напрямами.

Сергій Жуковський: Ми планували завітати до вас із виїзним ефіром, але ви приїхали до нас першими. Наскільки я знаю, частина особового складу вишу перебуває зараз у Києві, адже бере участь у підготовці до параду. Це так?

Максим Кіріакіді: Так, ми готуємось до параду, який відбудеться на честь 30 річниці Незалежності України. Працює зараз у Києві понад 150 осіб. Ми живемо у Василькові, а виїздимо на тренування на злітній смузі ДП «Антонов» з усіма іншими підрозділами, які будуть залучатись до параду.

Сергій Жуковський: Ви вперше берете участь у параді?

Максим Кіріакіді: Я вперше брав участь у параді третьокурсником Севастопольського інституту. Потім отримував прапор тут у 2018 році для частини, в якій проходив службу, а нині це для мене вже третій парад в Києві. Тож я не новачок, і офіцери, які зараз тут працюють, теж пройшли щонайменше три паради ВМС, а для курсантів це, звичайно, вперше.

Сергій Жуковський: Які особливості цьогорічного параду?

Максим Кіріакіді: Не хочу розкривати усі секрети, хай це буде сюрпризом для глядачів. Звичайно будуть відмінності, зокрема змінено крок, а будуть і сталі речі.

Сергій Жуковський: Можете відкрити завісу таємниці, в якій формі будете крокувати на параді?

Максим Кіріакіді: Ми, як завжди, будемо в білій парадній формі.

Сергій Жуковський: Наскільки я розумію, графік підготовки до параду дуже напружений, який настрій у військовослужбовців?

Максим Кіріакіді: Звича йно, графік напружений, але всі працюють із задоволенням. Результат є. Під час останнього тренування на смузі ДП «Антонов» нас відзначили в кращий бік, що тішить. Сьогодні особовий склад отримає форму одягу і в суботу у ній тренуватимемось на смузі, а з наступного тижня репетиції відбуватимуться вже на Хрещатику.

Сергій Жуковський: Микито, розкажіть, який фах здобуваєте у виші і чому обрали саме таку спеціалізацію?

Микита Рязанов: Мій факультет «Корабельного озброєння та засобів навігації», він готує штруманів на кораблі ВМС Збройних Сил України. А про службу на кораблі мріяв з дитинства. Ще в дитячому садочку казав, що хочу бути капітаном. Тож обрав Інститут ВМС, аби боронити Україну.

Сергій Жуковський: Чи налагоджена в Інституті співпраця і обмін досвідом з іноземними колегами?

Станіслав Воровайт: У нас налагоджені зв’язки з військовими академіями інших країн. Ми маємо змогу стажувати наших курсантів на іноземних кораблях, зокрема Франції, США, Великої Британії, Болгарії, Румунії, Польщі. Також курсанти можуть проходити навчання в Італії та Великій Британії. Щоб пройти таке стажування, потрібно гарно навчатися і добре знати англійську мову.

Сергій Жуковський: А які особливості навчання курсантів саме Інституту ВМС, з огляду на специфіку майбутніх завдань?

Максим Кіріакіді: Денний розклад типовий для військових вишів. Але саме навчання, звісно, відрізняється, адже курсанти вивчають дисципліни, який немає в інших навчальних закладах.

Сергій Жуковський: Максиме, ти обрав факультет морально-психологічного забезпечення, розкажи, про особливості свого навчання?

Максим Романовський: Після закінчення другого курсу я проходив практику у 35-й бригаді морської піхоти. Наприкінці третього практикувався на навчальних катерах, там відпрацьовував дії як заступник командира корабля з морально-психологічного забезпечення, так і штурмана. Працював з особовим складом, здійснював інформування, психологічні скринінги. У бригаді морської піхоти відпрацьовували психологічну декомпресію після повернення армійців з району проведення ООС.

Сергій Жуковський: Цьогоріч, звісно, вже пізно подавати документи у ваш виш, але розкажіть, як це зробити, для охочих спробувати долю наступного року?

Максим Кіріакіді: У нас є сайт, де розміщено усю потрібну інформацію, також є сторінка в Фейсбуку, де є всі дані.

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток