Зараз в ефірі:

Яким став перший рік роботи Командування об’єднаних сил ЗСУ?

22.02.2021
Яким став перший рік роботи Командування об’єднаних сил ЗСУ?

У лютому 2020 року у ЗС України з’явилося п’ять нових командувань: Командування об'єднаних сил, Командування сил підтримки, Командування військ зв’язку та кібернетичної безпеки, Командування сил логістики, Командування медичних сил. Програма «Мілітарі навігатор» проведе серію ефірів з керівниками цих командувань, щоб дізнатися про призначення, досягнення та перспективи новостворених підрозділів.

 

Першим гостем програми став заступник начальника об'єднаного штабу Командування об'єднаних сил Збройних сил України Роман Гладкий.

Ірина Зінчук: Що передувало створенню Командування об’єднаних сил Збройних сил України?

Роман Гладкий: Командування об’єднаних сил Збройних сил України це орган військового управління стратегічного рівня, який призначений для управління міжвідомчими угрупованнями військ та інших складових сил безпеки й борони, які залучаються до оборони держави. Формування командування відбувалося шляхом переформування об’єднаного оперативного штабу. Також ми залучили людей, які мають досвід планування та управління операціями, офіцерів, які мають досвід служби в штабах органів військового управління. Саме вони стали базою нашого командування. Протягом року нам вдалося досягти рівня укомплектованості понад 80%. Критерії, які висуваються до кандидатів для проходження військової служби досить високі, адже мова йде про управління стратегічного рівня.

Ірина Зінчук: За що відповідає Командування об’єднаних сил Збройних сил України та яка його структура?

Роман Гладкий: Це орган військового управління, який створений безпосередньо для виконання заходів, щодо забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі та стримування збройної агресії. Ми направили всі свої заходи підготовки на те, щоб, не лише підготувати керівний склад Командування, а й офіцерів органів управління сил оборони, які будуть входити до ОКП сил оборони. Наше командування також відповідає за управління угрупуванням військ (оперативне командування Південь) а також здійснює координацію та контроль за виконанням завдань національним контингентом.

Ірина Зінчук: Чого вдалося досягнути Командуванню об’єднаних сил Збройних сил України за рік свого існування?

Роман Гладкий: Ми сформувалися, укомплектувалися, провели повний цикл оперативної підготовки. Під час стратегічних командно-штабних навчань «Об'єднані зусилля – 2020» ми показали свою підготовку. Завдання, які були поставлені перед нами були виконані в повному обсязі.

Ірина Зінчук: Стратегічні командно-штабні навчання «Об'єднані зусилля – 2020» за своїм форматом були унікальними. Адже навчання такого формату проводилися вперше. Які висновки вдалося зробити за їхнім результатом?

Роман Гладкий: Ми здійснили повний цикл планування операції сил оборони із залученням відповідних сил оборони. Ми побачили, на чому потрібно акцентувати увагу у 2021 році, щоб набути якісних спроможностей. Командування об’єднаних сил Збройних сил України вперше виступало в ролі командного пункту сил оборони. Досвід, взаємодії, координації та управління, набутий в ООС ми вперше застосували в таких масштабних навчаннях. Ми побачили, де є розбіжності в доктринальних документах, відмітили, на що потрібно звернути особливу увагу, і де що доопрацювати. Навіть на навчаннях слід розуміти, що за помилкою, допущеною органом військового управління будуть стояти життя людей. Тому до всіх розрахунків наші офіцери ставилися максимально відповідально, адже їхні дані ставали основою дій військ (сил). І за цими рішеннями стоять людські життя.

Ірина Зінчук: Чи відомо, якими будуть «Об'єднані зусилля – 2021»?

Роман Гладкий: Ми готуємо наші органи військового управління для виконання функцій управління силами оборони на відповідному рівні. За результатами цих навчань ми повинні бути оцінені, як орган військового управління стратегічного рівня.

Ірина Зінчук: Командування об’єднаних сил Збройних Сил України та командування операції Об’єднаних сил на території Донецької та Луганської областей це різні структури. В чому їхня відмінність і чи не породжує схожість назв плутанини, щодо звернень, визначенні компетенції?

Роман Гладкий: Командування операції Об’єднаних сил на території Донецької та Луганської областей це виключно командування операції об’єднаних сил у визначеному операційному районі. Командування об’єднаних сил Збройних Сил України наразі набуває спроможностей і не прийняло ще під своє підпорядкування Командування операції Об’єднаних сил на території Донецької та Луганської областей. Після набуття спроможнестей, за рішенням Головнокомандувача ЗСУ, це командування перейде під наше підпорядкування. Наразі це два різних підрозділи з різними завданнями.

Ірина Зінчук: Якими є головні цілі вашого командування на 2021 рік?

Роман Гладкий: Найголовнішим завданням для нас є набуття спроможностей. В пріоритеті якісна підготовка особового складу. Ми поставили собі за мету, щоб всі офіцери, які залучаються до стратегічного управління працювали, думали за одними стандартами.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток