Зараз в ефірі:

Захист дітей - спільне завдання!

31.05.2020
Захист дітей - спільне завдання!

День захисту дітей бере свій початок із 1 червня 1925 року. Саме цього дня сталися дві події, які й були визначальними при виборі дати свята: в Женеві відбулася перша міжнародна конференція, під час якої обговорювалися проблеми дітей, а генконсул Китаю в Сан-Франциско зібрав у місті групу китайських дітей-сиріт і влаштував для них свято, яке символізує початок літа.

 

 

 

Офіційно Міжнародний день захисту дітей засновано в 1949 році. Саме тоді в Парижі відбулася спеціальна сесія Міжнародної демократичної федерації жінок, на якій і було ухвалене рішення заснувати міжнародний День захисту дітей. Це було зумовлено тим, що після Другої світової війни багато неповнолітніх по всьому світу залишилися сиротами, без даху над головою, їжі і з різними захворюваннями.

Вперше «Міжнародний день захисту дітей» відзначався в 1950-му році в 51 країні світу. ООН підтримала цю ініціативу й оголосила захист прав, життя і здоров'я дітей одним із пріоритетних напрямів своєї діяльності.

Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини в 1991 році, проте відзначати свято почала з 1998 року – після підписання 30 травня Указу президента "Про день захисту дітей". У наш час свято відзначають у понад 60 країнах світу.

Офіційним символом Міжнародного дня захисту дітей є спеціальний прапор. На зеленому тлі, що символізує гармонію і родючість, навколо Земної кулі зображено 5 фігурок людей. Ці фігурки символізують єдність усіх рас і народів, а зображення Землі - символ спільної домівки.

День захисту дітей має на меті захистити інтереси маленьких мешканців нашої планети, які піддаються різного роду небезпекам і потерпають через недбалість дорослих. У цей день у багатьох країнах відбуваються мітинги, автопробіги і молебні проти абортів. 

1 червня також масово збирають гроші на лікування онкохворих дітей. Цього дня світова спільнота закликає зупинити домашнє насильство, проводить освітні кампанії для дітей з інформацією про те, куди вони можуть звернутися у разі утиску їхніх прав. Головний заклик більшості акцій, які проводяться цього дня в більш ніж 60 країнах світу, – тільки дорослим під силу вирішити проблеми дітей. 

Згідно з дослідженнями, діти можуть пам'ятати події, які з ними трапилися навіть у віці одного року, але під час росту вони переважно повністю втрачають спогади про свої перші роки. Однак дорослі зобов'язані докласти всіх можливих зусиль, щоб у дітей було дійсно щасливе дитинство.

До речі, з 2013 року за ініціативою ООН 1 червня відзначають ще одне сімейне свято – Всесвітній день батьків. А з 2001 року (за пропозицією Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН) відзначається також Всесвітній день молока.

Ще більше цікавої та корисної інформації шукайте на сайті Армія FM та наших сторінках у Facebook Instagram Twitter

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток