Зараз в ефірі:

Засновниця Veterano Service: Мета мого проекту – знайомити між собою, надихати та допомагати у розвитку ветеранам

20.09.2018
Засновниця Veterano Service: Мета мого проекту – знайомити між собою, надихати та допомагати у розвитку ветеранам

Цей матеріал для кількох категорій ветеранів. Для тих, хто не має власної справи, але хоче започаткувати – читайте, дивіться приклади інших, надихайтеся, думайте. І для тих, хто вже створив власний бізнес – це безкоштовна реклама, привертання уваги суспільства, журналістів, однодумців і навіть конкурентів, що теж круто.

Лариса Микитьон – засновниця
Veterano Service в програмі «Після фронту» розповіла усе, що вона знає про успішних ветеранів та про ветеранський бізнес.

Радимо також і прослухати інтерв’ю, щоб почути ще більше цікавих і надихаючих історій.

 

Дар’я Бура: Розкажи про себе і як виникла ідея створення сайту Ветерано сервіс?

Лариса Микитьон: Ідея створення сайту виношувалася більше, ніж півроку. Моє волонтерство плавно переросло в цей проект. Почали хлопці повертатися, особисті знайомства – Дімою Крикуном, Сашею Матяшем… Я багато бачила постів у фейсбуці, один розпочав власну справу, інший. Льоня (Леонід Остальцев) зі своїм прикладом. Не хотілося втрачати і губити їх у стрічці новин.

Дар’я Бура: Ці ж хлопці переважно закриті, як тобі вдалося до них достукатися?

Лариса Микитьон: Досвід спілкування протягом всього волонтерства, протягом війни. Просто пишу: «Привіт, я Лариса. В мене є такий цікавий проект…». Перші 10 учасників на сайті так і з’явилась. Спільних друзів досить багато, та і відкритість в фейсбуці. Допомагало те, що я волонтер. Хлопці бачили, що я в темі. Хоча, багато в кого виникає питання: Навіщо я тобі? І я тоді розповідаю про проект детальніше. Один ветеран днями зайшов на  наш сайт, він має рекламну агенцію «Карандаш» і він тегнув наш сайт в своєму пості, і вже один його знайомий цікавиться як до нас потрапити.

Дар’я Бура: Виходить, що сайт Ветерано сервіс – безкоштовна ідея реклама для тих, хто починає власну справу після війни?

Лариса Микитьон: Першочергово це і була задача сайту. Показати як їх багато, які види діяльності у цих хлопців – козина ферма, пошиття прапорів, вироби з дерева, пошиття трусів. Щоб кожен, хто прийшов, побачив і надихнувся. Вони самі кажуть, що приклад цих хлопців і дівчат, діє як мотивація для інших.

Дар’я Бура: А чому ти обрала саме категорію ветеранів? Чому не початківців, малих підприємців?

Лариса Микитьон: Постійно в мене таке запитують. Це мій світ протягом 4 років. Я спілкуюсь зі своїми і вони вважають мене своєю.

Дар’я Бура: Як тобі вдається залучати бізнесменів після війни з різних регіонів?

Лариса Микитьон: Мені кидають дуже багато статей, тегають в фейсбуці. Я пишу людині і ми спілкуємося. У Львівській області є хлопець, який займається вирощуванням полуниці. Він каже, що хоче до нас на сайт, але не має часу. Ми з ним зустрілися на форумі, дуже класно поспілкувалися.

Дар’я Бура: Як потрапити на сайт Ветерано сервіс?

Лариса Микитьон: Процедура спрощенна до неможливості. На сайті є кнопочка з якої вискакує форма, яку потрібно заповнити. Нас цікавить історія виникнення ідеї бізнесу.

Дар’я Бура: Скільки бізнесів на сайті?

Лариса Микитьон: 125 на даний момент і щотижня ця цифра збільшується. Це прекрасно. Наш сайт – це як натхнення для інших, для тих, хто думає і вагається. Тут можна подивитися, надихнутися ідеями і зрозуміти для себе, чим хочеш займатися.

Дар’я Бура: Ти напевно, сама почала розбиратися в бізнесових тонкощах?

Лариса Микитьон: Трохи розбираюсь. В мене просять поради. А згодом я задумалась – що це я поради роздаю, а сама нічого не роблю. Написала проект і виграла грант. Мені дали фінанси на новий сайт. Цей сайт – це моя підтримка, мій ресурс. І мої час та знання, які я віддаю, повертаються в якомусь більшому еквіваленті. Дуже круто бути ланцюжком в цій сфері.

Дар’я Бура: А яка мета того, що ти знайомиш ветеранів?

Лариса Микитьон: Це підтримка. Вони радяться один з одним. Наш слоган – рівний рівному – дуже дієвий.

Дар’я Бура: Які галузі найчастіше обирають ветерани для самозайнятості?

Лариса Микитьон: Часто вони в мене питають, чим їм зайнятися. Я кожному повторюю: займайся тим, що любиш. Хтось, можливо, до війни чимось займався і зараз вирішив займатися самостійно. Деякі повертаються вже з планом дій. Хтось обирає те, що просто вміє робити добре.

Дар’я Бура: А можеш назвати найнезвичніший ветеранський бізнес?

Лариса Микитьон: У нас є учасник, який робить мурашині ферми. Мені подобається бізнес Сергія Свириденка, - у них козяча ферма, вони роблять сири і м’ясні страви. Сергій виграв грант на розбудову сироварні.

Дар’я Бура: До речі, гранти – це теж хороша тема.

Лариса Микитьон: Я моніторю всі і розміщую на сайті і в соцмережах. Головне, знайти свій і знати, що ці гроші ніхто просто так не дасть. Грантові гроші дають переважно на закупівлю обладнання для вашого бізнесу.

Дар’я Бура: А який бізнес найпопулярніший серед ветеранів?

Лариса Микитьон: Мобільні кав’ярні. Вони по всій країні дуже популярні. Вони не потребують великого капіталовкладення.

Дар’я Бура: 125 бізнесів на сайті – це всі ветеранські бізнеси в Україні?

Лариса Микитьон: Ні, поза сайтом ще є десь 100 бізнесів. Деякі з хлопців не встигають написати на сайті, є такі, які категорично не хочуть. Вони не хочуть бути пов’язані більше з війною ніяк.

Дар’я Бура: За якими порадами до тебе найчастіше звертаються?

Лариса Микитьон: Коли щось хочуть, а не знають як. Тоді я згадую, хто з бази вже цим займається і знайомлю. Вони б так не познайомилися, бо з різних міст і регіонів, а через сайт все можливо.

Дар’я Бура: А закриття бізнесу може вважатися поразкою?

Лариса Микитьон: За статистикою, лише 5% населення можуть займатися бізнесом. Закриття бізнесу – це досвід. Це дає розуміння основних помилок для відкриття іншої справи, або дає розуміння, що людина може бути хорошим виконавцем, але не може керувати власним підприємством.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток