Зараз в ефірі:

Засновник Veterano Wood: «Один в полі не воїн, поряд повинна бути вмотивована команда»

12.10.2018
Засновник Veterano Wood: «Один в полі не воїн, поряд повинна бути вмотивована команда»

У програмі «Після фронту» Сергій Демков – засновник Veterano Wood – розповів про свою справу, започатковану після повернення з війни та що повинно бути обов’язково, щоб досягнути успіху у власній справі.

Дар’я Бура: Сергію, розкажіть про себе, чим ви займалися до війни і чи справа, якою ви займаєтеся зараз, була присутня у вашому житті?

Сергій Демков: До війни у нас був автомобільний бізнес. Протягом 10 років ми займалися автозапчастинами, ремонтом і обслуговуванням. Війна все змінила. І повернувшись до мирного життя, я шукав себе і знайшов нову справу.

Дар’я Бура: Veterano Wood – робота пов’язана з деревом. Що ви робите?

Сергій Демков: Ми виготовляємо вікна, двері, меблі, все, що пов’язано з деревом.  Ми працюємо вже протягом двох років і можемо виготовити з дерева абсолютно все.

Дар’я Бура: З яким деревом ви працюєте?

Сергій Демков: Кожна порода дерева по-своєму цікава. Є соснові породи, дуб, вільха, ясен. Ми працюємо з усіма видами деревини.

Дар’я Бура: Спілкуючись з іншими хлопцями і дівчатами, які розпочинають свою справу після війни, більшість з них говорить, що війна додала впевненості і розуміння, що потрібно починати власну справу. Чи вам війна дала якийсь поштовх?

Сергій Демком: Думаю, що війна не дає якогось поштовху. Треба робити те, що тобі подобається і те, що ти вмієш робити краще. Я добре розбираюся в дереві, для мене це було щось нове і я хотів відкрити нові можливості для себе.

Дар’я Бура: Чи працювали ви з деревом раніше?

Сергій Демков: Коли я був маленький, мені завжди цікаво було спостерігати за роботою теслярів, столярів, мене завжди до цього тягнуло і я хотів навчитися сам.

Дар’я Бура: А де ви цьому навчалися?

Сергій Демков: Нажаль, я ніде не вчився. Це якось само вийшло. Як то кажуть, напевно, є хист до цього.

Дар’я Бура: Розкажіть, чи у вас був адаптаційний період після війни і чи ця ваша справа допомогла якось подолати його?

Сергій Демков: Адаптаційний період в мене був своєрідний. І якраз в цей момент я собі поставив мету і задачу – зробити невеличкий будинок на дереві для дітей. І коли робив цей будиночок в мені відбувалося переосмислення того, що відбувалося навколо, бо коли повертаєшся з війни, ти все бачиш дещо інакше. Якраз мені вистачило часу знайти себе, зрозуміти, що я хочу далі. І, відповідно, величезна подяка людям, які були навколо мене і допомагали. Це близькі для мене люди, це практично частина моєї родини. Вони назавжди залишаться у моєму житті – це моя опора і плече.

Дар’я Бура: Є ветерани, які розповідають, що рідні їх відмовляють від власної справи, є такі, як ви, для яких підтримка близьких відіграла важливу роль. Наскільки важливо відчувати підтримку, коли започатковуєш свою справу?

Сергій Демков: Це найважливіше, оскільки в тебе вірять твої близькі і друзі – це дає величезну силу і енергію жити далі, творити і рухатися вперед. Навіть коли ти допускаєш помилки, тебе завжди підтримають, простягнуть руку і скажуть: «Хто нічого не робить, той не припускається помилок».

Дар’я Бура: Розкажіть про свої перші кроки в роботі.

Сергій Демков: Спочатку в мене був партнер, зараз ми вже працюємо не разом. Він запропонував розвивати цю справу. Ми почали потихеньку, на коліні в гаражі це робити. З мінімальною кількістю інструментів. Вчилися, творили.

Дар’я Бура: В цей період у вас вже були замовлення чи ви лише намагалися створювати щось?

Сергій Демков: Ні, в той період ми лише намагалися, обкатували різні етапи роботи. А після в нас вже було перше замовлення, чому ми були шалено раді. Відповідно, дуже відповідально підійшли до цього. Довго пихтіли, днями і ночами. В результаті зробили. Це був маленький столик. Ми були дуже задоволені результатом. Як завжди, для будь-якого бізнесу перше замовлення мегаважливе.

Дар’я Бура: А замовник що сказав?

Сергій Демков: «Круто!»

Дар’я Бура: А ви вмієте вирізати по дереву, чи у вас всі вироби «строгі»?

Сергій Демков: Ми не вирізаємо по дереву. Це роблять машини, станки. Наша задача – від заготівлі дерева до фінішної обробки вивести готовий виріб.

Дар’я Бура: Чи ви рахували скільки зробили виробів за два роки. І скільки потрібно часу в середньому на виготовлення виробу?

Сергій Демков: Як такого часового розуміння немає, оскільки кожне замовлення індивідуальне і це може бути шафа різна, звичайна, строга, класична… Для кожного виробу часовий простір обирається індивідуально. Ми не працюємо по шаблону. Ми в основному працюємо під замовлення. Відповідно, всі замовлення, які приходять, - від дизайнерів. У нас немає якогось виробництва. Ми працюємо лише з індивідуальними замовленнями.

Дар’я Бура: А, до прикладу, клієнт вам замовляє стіл, але не розбирається в цьому – він знає лише, що хоче круглий чи квадратний…

Сергій Демков: Відповідно, ми починаємо обирати з замовником – який саме стіл він хоче, по формі, з якого матеріалу, яка основа, яке призначення столу. І тоді підбираємо індивідуальну модель, під колів, розмір. Практично ніколи наші вироби не повторюються. Лише, якщо ми робимо серію столів, тоді вони однакові.

Дар’я Бура: Що на вашу думку головне в започаткуванні власної справи?

Сергій Демков: Найголовніше – це команда, ідея і бажання йти разом. Команда відіграє дуже важливу роль.

Дар’я Бура: Тобто, самотужки неможливо щось зробити?

Сергій Демков: Якщо ти один, тобі завжди буде складно. Коли в тебе за плечима команда, завжди легше вирішувати ті чи інакші питання і задачі, які виникають.

Дар’я Бура: Розкажіть про свою команду.

Сергій Демков: На сьогоднішній день в нас працює від 5 до 16 чоловік. В нас різні напрямки. Люди, які люблять свою справу, яким цікаво вирішувати різноманітні задачі. Не всі наші співробітники ветерани, нажаль.

Дар’я Бура: Але ви входите до «Veterano Group», отже, перевага у вас надається ветеранам, чи не так?

Сергій Демков: Ми входимо до братства «Veterano Group», тут завжди ти отримаєш критику і підтримку. І це буде чесно. Це найважливіше.

Дар’я Бура: Саме тому ви входите до «ветеранського братства», а не створили окрему фірму?

Сергій Демков: Це очевидно, оскільки я сам ветеран-доброволець і практично вся команда ветеранів. Коли тебе оточують такі самі люди, зі спільними інтересами і цілями, все очевидно, чому ми приєдналися до «Veterano Group».

Дар’я Бура: Є такі чутки, що ви всі, хто входить до «Veterano Group» навмисно всі об’єднуєтесь, щоб не дуже контактувати з цивільними…

Сергій Демков: Це помилкова думка. У нашому об’єднанні є певні умови вступу до складу «Veterano Group». У нас немає закритої тусовочки. У нас працюють у всіх і ветерани, і цивільні.

Дар’я Бура: Але якщо до вас влаштовуватися на роботу, то ви надаєте перевагу ветеранам?

Сергій Демков: Немає критеріїв відбору. Головне мати бажання вчитися і розвиватися, працювати.

Дар’я Бура: Як вас знайти чи як звернутися до «Veterano Wood»?

Сергій Демков: У Facebook ми презентуємо сторінку «Veterano Wood». Там буде повна інформація про нас, де ми розташовані, де наше виробництво, як з нами зв’язатися, фото, відео.

Дар’я Бура: Чи великі обсяги роботи зараз у вас?

Сергій Демков: На сьогоднішній день ми завантажені практично на 100%. Якщо брати більше замовлень, відповідно, потрібно збільшувати людський ресурс, створювати більшу команду. Але наразі ми не готові так стрімко рости – дрібними кроками. Але впевнено.

Дар’я Бура: Ви існуєте вже два роки, певно ж, у вас виникали якісь складні моменти, помилки, на яких доводилося вчитися. Можете розказати про ті моменти, які стали досвідом?

Сергій Демков: Помилки є завжди. Навіть зараз часом трапляються такі помилки, які, здавалося б, неможливо допустити. Ми вчимося на таких помилках і стараємось виправляти в короткі терміни.

Дар’я Бура: А приклад можете привести?

Сергій Демков: Найголовніше – це відповідальність і неспішність в етапах виробництва. Поспіх завжди призводить до помилок. Бувають людські фактори, адже ми не машини. Є етапи виробництва, де помилки ми виключили, наприклад, на етапах заготівлі дерева. Ми це робимо ідеально. В інших напрямках у нас є огріхи, але ми їх виправляємо.

Дар’я Бура: Яка в середньому вартість ваших замовлень?

Сергій Демков: Це все індивідуально. Але собівартість замовлень і готових виробів у нас нижче середнього. Це пов’язано з тим, що всі етапи – від заготівлі до випуску готового виробу у нас відбувається на виробництві. Ми не закуповуємо, не веземо невідомо звідки цей ліс. Сам виріб у нас виходить дешевше по собівартості.

Дар’я Бура: За час навчання і роботи, за два роки – що ви найбільше любите в своїй роботі?

Сергій Демков: Щоразу, працюючи з деревом, я розумію, що дерево таке багатозадачне і його можна застосовувати практично скрізь Це підкуповує. Багато задач можна вирішити за допомогою дерева – в інтер’єрі, у обробці… Відповідно, ми стараємося використовувати дерев’яні вироби.

Дар’я Бура: А чи маєте ви найулюбленіший виріб?

Сергій Демков: Гадаю, так. У мене найулюбленіший виріб – це рамочка для картини. Ми її виготовили нещодавно. Її різала машина, а потім доробляли вручну. Це було ексклюзивне замовлення і вийшло живе і справжнє. Вона специфічна, з візерунками.

Дар’я Бура: Яка причина того, що ви робите акцент на індивідуальності?

Сергій Демков: В кожної людини свої смаки, погляди і все інше. Тому, якщо запускати серію чогось, це означає – розраховувати на один сегмент. Це не цікаво.

Дар’я Бура: Повернемося трохи до вашої команди – 16 чоловік. Що головне в командній роботі? Як зробити так, щоб всі із задоволенням приходили на роботу?

Сергій Демков: Вважаю, що лише власним прикладом можна мотивувати і показувати. Доти, поки особисто не покажу, як можна зробити, я не можу питати з хлопців виконання задач. В першу чергу, як керівник я це повинен вміти сам робити якісно. Коли сам шеф стоїть поряд і робить – це круто. Коли хлопці чогось не знають. Вони завжди можуть спитати і я покажу. Або якщо я не знаю, ми разом сідаємо і починаємо розбиратися.

Дар’я Бура: Чи дорого обійшлося відкриття власної справи?

Сергій Демков: Щоб відкрити власну справу, потрібно мати бажання і мінімальний запас засобів. А далі все залежить від бажання. Найголовніше – команда і ідея. Кожна досягнута ціль – це ваш успіх. Один в полі не воїн, має бути підтримка і команда.

Дар’я Бура: Що не можна робити у жодному разі, відкриваючи власну справу?

Сергій Демков: Навіть не знаю, ми всі припускаємося помилок. До кожної справи є специфічний підхід. Це абстракція – визначити щось, що не варто робити. Треба вчитися на помилках, ми всі припускаємося одних тих самих помилок – в виробництві, бухгалтерії.

Дар’я Бура: Що вас мотивує щодня?

Сергій Демков: Я люблю цю роботу і мені подобається ставити цілі  та досягати їх.

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток