Зараз в ефірі:

Заступниця Міністра оборони навела свіжі приклади брехні про ЗСУ та МО

01.10.2021
Заступниця Міністра оборони навела свіжі приклади брехні про ЗСУ та МО

Міністерство оборони професійно працює над відстеженням фейків, зокрема й тих, що створені в Росії для дискредитації Збройних Сил України. У цьому в ефірі програми "Право на владу" запевнила заступник міністра оборони Ганна Маляр. Про це повідомляють Факти.

 

 

 

 

– Міністерство оборони професійно відстежує фейки, зокрема, й ті, що створені в Росії для дискредитації Збройних сил України, – запевнила вона українських глядачів.

– Фейки, створені для зниження довіри до української армії, є системними й зазвичай працюють за однією й тією ж схемою. Наприклад, їх присвячують певній події, – пояснює Ганна Маляр.

Заступник міністра оборони навела конкретні приклади спроб дискредитації нашої держави, які насправді дуже легко спростувати, зокрема про фейк, що Україна нібито залишила в Афганістані своїх військових. Вона розповіла, що, як доказ пропагандисти кремля транслювали навіть відео із якоїсь пустелі. Там молоді чоловіки запевняли, що вони і є саме тими військовими, яких нібито забула Україна. Насправді ж на той час там вже не залишилось жодного військового з України. Певно в росіян вже бракує фантазії для створення фейків про Збройні Сили України, та зупинятись вони точно не налаштовані. 

– Під час проведення стратегічних командно-штабних навчань Об’єднані зусилля, у яких, крім України, взяли участь Збройні сили 15 країн, 11 із яких є членами НАТО, росіяни писали про спалахи у військових частинах пневмонії чи коронавірусу. Звісно це також не відповідає дійсності.

Ганна Маляр вважає, що метою такої інформації є дискредитація того, чим Україна має пишатися.

Найбільш цікавими, на думку заступника міністра, є інформаційні удари напередодні призовної кампанії, до яких Росія вдається ще з 1990-х років. Не дивно, тому що її мета, щоб якомога менше людей в Україні хотіли служити в армії.

– Можна визначити три групи. Вони завжди однакові, бо фантазія для фейків у росіян небагата. Перше – це що військкомати відловлюють призовників на вулицях. Друге – це те, що призивають осіб з інвалідністю, – зазначає Ганна Маляр.

– Прикладом третього виду фейків є створення фальшивок, які видаються нібито від військкоматів та від інших державних установ. Так, днями в столичній школі №115 був поширений опитувальний лист, де дітей попросили відповісти на запитання, що робили їхні батьки під час Великої Вітчизняної війни. Насправді такі опитувальні листи військкомати в школі не поширювали. Зараз усі, в кого є комп’ютер і принтер, можуть роздрукувати що завгодно й роздати це кому завгодно. Наші громадяни повинні розуміти, що якщо щось роздруковано на папері, то це ще не є документом.

Україна вже не програє інформаційну війну, а гідно чинить опір.

– Сьогодні ми задаємо тренди, на які змушені відповідати наші проросійські опоненти. І за час війни із 2014 року ми стали сильними в інформаційній війні, – переконана заступник міністра.

За її словами, нині Міноборони підпорядковується військове радіо, телебачення та інформаційне агентство, які збирають мільйони переглядів, мають багато читачів та слухачів.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток