Зараз в ефірі:

"Завжди перші": Кілька фактів про десантно-штурмові війська України

21.11.2019
"Завжди перші": Кілька фактів про десантно-штурмові війська України

21 листопада 2017 році в Україні з’явилося нове свято — День десантно-штурмових військ Збройних сил України. Цього ж дня була запроваджена й нова назва цих військ, яка точно відповідає цілям і функціям в умовах сучасної війни. Армія FM зібрала кілька фактів про десантно-штурмові підрозділи ЗСУ.

 

 

 

 

1. 21 листопада 2017-го на урочистій церемонії в Києві десантники змінили берети та інші знаки розрізнення на нові. Кольором беретів став маруновий. Такі ж берети для ідентифікації своїх десантників використовують у 59 країнах світу, 19 серед яких є членами НАТО.

2. У липні-серпні 2014 року 95-а бригада під командуванням полковника Михайла Забродського разом із підрозділами 79-ї аеромобільної, 25-ї повітрянодесантної, 30-ї та 51-ї механізованих бригад здійснили рейд, який американський військовий експерт Філіп Карбер назвав «найдовшим у новітній військовій історії». Під час рейду українські військові, як вони розповіли, вступали у бойові зіткнення із підрозділами Російської Федерації, знищили кілька російських артилерійських дивізіонів, які перебували вже з української сторони кордону.

На каналі Військового телебачення України можете переглянути фільм про ті події:

3. На початку березня 2014 року в бік тоді вже анексованого Криму першими висунулися миколаївські десантники 79-ї окремої аеромобільної бригади. На кримському перешийку вони стояли напоготові до вторгнення противника на материкову частину України.

В червні-липні 2014 року миколаївські десантники звільняли від бойовиків перші міста Донбасу із зони проведення АТО – Красний Лиман і Слов’янськ. Пройшли через так званий «Південний котел» під Ізвариним, виходили із пастки під Зеленопіллям, із оточення під Савур-Могилою, з-під Іловайська; з іншими підрозділами обороняли ДАП.

4. На початку війни прикривали державний кордон України у Сумській і Полтавській областях львівські десантники 80-ї аеромобільної бригади. З квітня 2014-го тримали 140-денну оборону Луганського аеропорту в повному оточенні без наземного сполучення.

5. Від початку створення у 2015 році дислокується безпосередньо в зоні проведення АТО/ООС в Донецькій області 81-ша окрема аеромобільна бригада. Військовослужбовці бригади брали участь у боях за населені пункти Водяне, Опитне, Авдіївка, на Світлодарській дузі, обороні Донецького аеропорту тощо. Троє бійців 81-ї бригади – Герої України. Серед них – «кіборг», доброволець Ігор Брановицький, іменем якого (посмертно) названо вулицю у Києві.

6. Єдина бригада в Україні, яка десантує не лише особовий склад, а й спеціальну бойову техніку – 25 окрема порвітряна десантна бригада. Разом з іншими підрозділами встановили контроль над стратегічно важливої висотою Савур-Могилою. Брали участь у битвах за Шахтарськ, Дебальцеве, Нижню Кринку, звільняли Слов’янськ, Крамоторськ, Авдіїївку. Героїчно втримували контроль над Краматорським летовищем та Луганським аеропортом.14 червня 2014 року під Луганськом, при заході на посадку був збитий літак військотранспортної авіації Іл-76МД, на борту якого знаходилося 40 військовослужбовців 25 бригади та 9 членів екіпажу.                                                                                                      

Як стати десантником ви можете дізнатись тут.

Символічним є і нове гасло ДШВ: “Завжди перші”. Тож, м’якого вам приземлення, десантники, та будьте завжди першими!

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток