Зараз в ефірі:

Здобуття Володимиром Великим Херсонеса

28.09.2020
Здобуття Володимиром Великим Херсонеса

Питання територіальної приналежності Криму актуальне й у наш час. Інтернет переповнений пропагандистськими гаслами на зразок: «Крым — русская земля», «Севастополь — город русских моряков». Окупанти посилаються до ефемерної історичної справедливості, за якою Крим мав би належати Росії. Та чи так воно насправді? І чи справді заслужено Крим належить Україні? Що ж, спробуймо з'ясувати це питання разом.

 

Слов’яни з’явилися на півострові ще близько ІV століття. За два століття їх значно побільшало. Поворотною датою стало здобуття Володимиром Великим Херсонеса (Корсуня) в 989 року.

У 987 році підписана угода між великим князем київським Володимиром Святославичем і візантійським імператором Василієм ІІ. Після того, як руські воїни допомогли Василію II здолати ворогів, той порушив головну умову договору з Володимиром — відмовив йому в шлюбі зі своєю сестрою.

Тоді князь вирішив силою примусити імператора дотриматися обіцяного. Він завдав удару по одному з найвразливіших місць імперії, центрові її панування в Криму — місту Херсонес. Навесні 989 руське військо оточило Корсунь і після тривалої облоги здобуло його. Падіння Корсуня означало для Візантії втрату Криму, що був однією з житниць імперії, а також контролю над північною частиною Чорного моря.

Слухайте новий випуск у неділю о 16:00 на хвилях Армія FM або читайте у розділі і ви дізнаєтесь ще більше фактів про приналежність Криму до України.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток