Зараз в ефірі:

ЖІНКИ-ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІ МОЖУТЬ ОБІЙНЯТИ БУДЬ-ЯКУ ПОСАДУ СЕРЖАНТСЬКОГО ТА СТАРШИНСЬКОГО СКЛАДУ

31.01.2019
ЖІНКИ-ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІ МОЖУТЬ ОБІЙНЯТИ БУДЬ-ЯКУ ПОСАДУ СЕРЖАНТСЬКОГО ТА СТАРШИНСЬКОГО СКЛАДУ

Права та обов’язки жінок-військовослужбовців. Зміни в законах 2018 року та як вони вплинуть на подальшу службу жінок в українській армії. Консультує військовий юрист Інна Заворотько.

 

 

 

Закон 6109 від вересня 2018 року вносить зміни в документи:

  • Статут внутрішньої служби Збройних сил України;
  • Закон Про військову службу і військовий обов’язок.

 

Зміни у Статуті внутрішньої служби

Стаття 269 Військовослужбовці до складу добового наряду призначаються з дотриманням законодавства з питання охорони материнства та дитинства.

Тобто, жінки-військовослужбовці призначаються на рівні з військовослужбовцями чоловіками в добові наряди.

*Кодекс законів Про працю в Україні, встановлює заборону залучення до роботи в нічний час вагітних жінок та жінок, що мають дітей до трьох років.

zakon.rada.gov.ua

 

ЖІНКИ-ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІ МОЖУТЬ ОБІЙНЯТИ БУДЬ-ЯКУ ПОСАДУ СЕРЖАНТСЬКОГО ТА СТАРШИНСЬКОГО СКЛАДУ

Наказ № 337 «Про затвердження тимчасових переліків військово-облікових спеціальностей і штатних посад рядового, сержантського і старшинського складу та військовослужбовців-жінок і тарифних переліків посад вищезазначених військовослужбовців» втрачає силу.

Замість нього від 22 січня 2019 року починає діяти Наказ №627 «Про затвердження переліків військово-облікових спеціальностей і штатних посад рядового, сержантського і старшинського складу і тарифних переліків посад вищезазначених військовослужбовців».

Всі посади рядового, сержантського та старшинського складу, які наразі є у Збройних силах України стали доступні для жінок військовослужбовців.

 

Відрядження

Законопроект 6109 постановив: жінки виконують військовий обов’язок на рівних засадах з чоловіками за винятком випадків передбачених законодавством з питань охорони дитинства та материнства.

 

Дискримінаційні норми, що стосуються чоловіків

Приклад1: Чоловік і жінка військовослужбовці, служать в одній військовій частині, займають однакові посади та мають дітей віком до чотирнадцяти років. У разі постановки задач із виїздом жінка-військовослужбовець на законних підставах може відмовитись від відрядження, аргументуючи це тим, що у неї дитина віком до чотирнадцяти років. Чоловік військовослужбовець такого зробити не може. Хоча вони на однакових посадах та отримують однакове грошове забезпечення.

Приклад2: Чоловік не може отримати відпустку по догляду за дитиною по досягнення нею трирічного віку. Є закон Про соціально-правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей. Це один з найголовніших законів, що регулює права та пільг військових. В статті 10.1, яка встановлює норми порядку надання відпусток військовослужбовцям вказано, що тільки жінка може отримати декретну відпустку в особливий період.

*В законі також чітко прописано, що пільги соціального захисту жінок, охорони материнства поширюються на батьків з числа військовослужбовців, які виховують дітей без матері. Це означає, що в мирний час чоловік може піти у відпустку по догляду за дитиною.

 

Куди звертатися жінкам у разі нестатутних відносин?

  • До свого командира (якщо він не є особою, яка вчиняє такі дії проти вас);
  • До командира командира (якщо особа, яка вчиняє протиправні дії – командир);
  • На Гарячі лінії Міністерства оборони (вони є на сайті МОУ);
  • До Військової служби правопорядку, Військової прокуратури та правоохоронних органів за місцем вчинення таких дій.

 

Чи може командування військової частини розірвати контракт під час декретної відпустки або перевести в іншу частину?

Після виходу з декретної відпустки обов’язок командира забезпечити таку ж посаду або рівну. Якщо такої можливості не має, то за згоди військовослужбовця він може бути призначений на нижчу посаду.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток