Зараз в ефірі:

Звідки бере початок волонтерський рух?

04.12.2020
Звідки бере початок волонтерський рух?

5 грудня світ відзначає День волонтерів. Свято людей, які за велінням серця та покликом душі безкорисливими вчинками укріплюють людську віру в ідеали добра й справедливості. День заснували у 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН.

 

 

 

Волонтер – у перекладі з англійської мови означає добровільний помічник. У Всесвітній декларації добровольців сказано, що вони мають право присвячувати свій талант, час, енергію індивідуальним і колективним акціям, не очікуючи винагороди.

Волонтерський рух бере початок у 20-х роках XX століття. Після Першої світової війни, у 1920 році у Франції, під Страсбургом, був здійснений перший волонтерський проект за участю німецької та французької молоді, в рамках якого волонтери відновлювали зруйновані війною ферми в районі місць найбільш запеклих боїв між німецькими й французькими військами. Потім цю естафету підхопила Індія, й рух поширився світом. У 1987 році в світі налічувалося 80 мільйонів волонтерів, на початок ХХІ ст. – понад 100 мільйонів волонтерів. Нині, згідно зі статистичними даними, оприлюдненими ООН, у світі налічується близько 140 мільйонів волонтерів.

Волонтерський рух в нашій країні розпочався ще в 90-х роках. Офіційно його визнали 10 грудня 2003 року. Але справжнім роком народження українського волонтерства по праву можна вважати 2013 – саме Революція Гідності дала поштовх розвитку волонтерства у потужний громадянський рух. З початком окупації Криму Росією та війни на Донбасі в Україні посилився волонтерський рух, який став взірцем єдності та самоорганізації українського суспільства. У ці складні роки волонтерська спільнота здивувала весь світ безмежною мужністю та патріотизмом. Вони своєю щоденною працею допомагали українській армії поставати з руїн. Завдяки їхнім зусиллям бійці отримали сучасне обмундирування, амуніцію, технічних засоби та транспорт. Волонтери стали надійним тилом для воїнів, які ціною власного життя захищали територіальну цілісність і незалежність України.

І тепер волонтери продовжують консолідуватись, взявши на себе розв’язання найгостріших проблем військових, ветеранів та переміщених із тимчасово окупованих територій осіб, відстоюючи право кожного українця на гідне життя у демократичній країні.

За останні роки в Україні з’явилися сотні волонтерських організацій і рухів, які допомагають хворим людям, започатковують соціальні проекти, організовують культурні заходи. Завдяки нелегкій праці волонтерів безліч людей отримує необхідну допомогу. Вони допомагають хворим дітям і дорослим, піклуються про тварин, виступають на захист навколишнього середовища, турбуються про збереження природних та історичних пам’яток.

Як кажуть самі волонтери, їхня діяльність - це не робота. Це на 100% покликання. Це спосіб життя і мислення. Це готовність протягнути руку допомоги та не залишити в біді тих, кому погано. Волонтерський рух продовжує зростати. Майже 150 мільйонів людей в світі відзначають сьогодні День волонтера. Ну а кращим подарунком на свято може стати ваша допомога — невеликий добродійний внесок, прояв турботи й теплоти щодо тих, кому це потрібно.

Дякуємо всім волонтерам за їхню активність і небайдужість. Бажаємо сил, терпіння, оптимізму та невичерпної енергії у вашій нелегкій праці.

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток