Зараз в ефірі:

Звідки взявся день Святого Валентина

13.02.2018
Звідки взявся день Святого Валентина

Народився День закоханих (принаймні у тій формі, яку ми сьогодні знаємо) в середньовічній Європі, звідки згодом помандрував до Америки, а до нас дістався разом із набуттям незалежності.

14 лютого пов’язане з ім’ям християнського святого Валентина. От тільки історія частенько замовчує, що таких персонажів насправді було як мінімум троє!

 

Перший - священик і лікар, якого стратили 14 лютого під час гонінь на християн за часів Клавдія ІІ.

Другий - єпископ, з яким фактично сталось те ж саме. Він був убитий за приналежність до християнства під час панування Авреліана. Його стратили теж 14 лютого, і навіть поховали в тому ж місці, що і його попередника.

Третій - кандидат на пост Папи, що проживав у Єгипті. У своїх проповідях він говорив про шлюб як про ідеал християнської любові. Однак про його смерть та місце поховання нічого не відомо.

Вважається, що усі три Валентина возвеличували кохання. Допомагали молодим залагоджувати суперечки і охоче вінчали закоханих. Та все ж багато людей більше схиляються до думки, що покровителем закоханих був саме єпископ Валентин.

По одній із теорій. Імператор Клавдій ІІ був страшенним противником шлюбів, адже вважав, що це заважає солдатам: одружені чоловіки більше думають про дружину та дітей, аніж про благополуччя власної країни. Тому він взагалі заборонив шлюби. Однак, жив у ті часи Валентин, який таємно вінчав усіх охочих. Звичайно, від Клавдія це не вдалося приховати, тому винуватця кинули за грати. І тут Валентин та дочка тюремника Юлія закохалися. Розпочали листуватися. Історія закінчилась трагічно. Перед стратою, 13 лютого Валентин надіслав коханій свого останнього листа, підписаного словами "Твій Валентин". Дівчина прочитала його 14 лютого, коли коханого вже не було в живих. Але саме звідси і пішла традиція, дарувати на це свято листівки у формі серця «валентинки».

Якщо раніше Валентина офіційно вшановували за церковним календарем, то в 1969 році відбулась реформа і святого вилучили з літургічного календаря католицької церкви, оскільки відомості про його життя недостовірні та письмово не підтверджені.

Проте свято все одно вижило. Так як його ідея доволі світла та хороша – день любові й кохання. Прижилося свято і в Україні. Хоча прийшло воно до нас нещодавно, тільки у 90-х роках.

В Україні у день всіх закоханих крім «валентинок», прийнято дарувати квіти. Особливо червоного кольору. Також ніхто не відмовляється від різних солодощів та інших милих презентів. А ще українці полюбляють провести цей день з коханою людиною десь у затишному місті. Кафе, чи ресторані.

Саме у це свято, можна не лякатися і зізнатися у своїх почуттях. Також гарною традицією в цей день стало робити пропозицію руки і серця. І взагалі частіше говоріть своїм коханим теплі й ніжні слова. Адже всім відомо, що три маленьких слова «Я ТЕБЕ КОХАЮ» — здатні зробити щасливою кожну людину!!!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток