Зараз в ефірі:

Історична година: Військовополонені

07.12.2018
Історична година: Військовополонені

Військовополонені, який їхній статус? Які були умови перебування полонених військових у Стародавній час? Як Росія кидає своїх солдат напризволяще? Про це говоримо в програмі Історична година.

Тему про військовополонених ми обрали не просто так. Вона актуальна. Наші моряки в полоні Російської Федерації. Вже офіційно Росії, а не якихось там фейкових недореспублік. Росія відверто показала, що вона воює з Україною. Почнемо з того, що передамо слова підтримки рідним і близьким наших моряків. Дякуємо їм за їхніх синів! Тримайтеся, все буде гаразд! Україна, на відміну від Росії, своїх не кидає.

Розпочнемо з давніх-давен. Якщо пригадуєте історію 6-8 класів, то ви в підручниках не могли знайти слово “військовополонений”. Цього терміну просто не існувало. Якщо читатимете інформацію про Стародавню Грецію чи Рим, ви не знайдете нічого про статус - військовополонений. Здебільшого військових після поразки або вбивали, або робили рабами. Їх потім могли продавати-перепродавати. У деяких країнах Центральної та Південної Америки навіть практикувалося жертвопринесення різним Богам. Насправді, подібні практики досі зустрічається у Світі. Перш за все, це Африка та Азія.

Вже після Давньої Греції та Риму з'явилася така штука, як аристократія. Тоді вже вимальовувався щось схоже на статус військовополоненого. Коли аристократію брали  в полон, їм могли залишити особисту зброю. А це, як-не-як, певний статус. Аристократів намагалися не катувати. Була практика викуповувати аристократів. Це виявлялося таким собі капіталовкладенням. Особу, яку захопили, можна було обміняти на щось більш вагоме та цінне. До них не ставилися, як до злочинців. Вони радше були гостями з окремим статусом. Передусім це період Ренесансу в Європі, та слід ще виокремити Японію та Китай.

Згодом ця система почала розвиватися. І десь з XVI століття маємо перші обриси справжніх військовополонених. Страти й тортури військових ставали рідкістю. Їх або вимінювали на своїх військовополонених, або тримали як інструмент дипломатії.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток