Історична година: символіка нашого ворога - Росії

Історична година: символіка нашого ворога - Росії

Ворога слід знати та розуміти. Звідки в Росії з'явилася двоголова курка. Що означає Георгій, який тикає палицею рептилію. Та як формувалися символи псевдореспублік ЛДНР. Вся брехня Росії в програмі Історична година.

Андрій Давидов: Доброго ранку! Звідки пішла російська курка?

Юра Гудименко: Всім привіт! Спочатку ця двоголова курка, яка є на гербі РФ – це дуже давній східний символ. Який використовували сирійці, шумери, інші давні держави. Він мігрував по територіях, так чи інакше пов’язаних зі сходом. Тобто в центральній чи західній Європі цей герб використовувався обмежено, або на територіях пов’язаних зі сходом. Зазвичай зі сходом вони були пов’язані через Візантію. Тому саме з Візантії поширювалася ця двоголова пташка, яка є у видозміненому вигляді на гербі Албанії. І в менш зміненому вигляді на гербі РФ. Офіційна версія потрапляння курки до Росії – одруження одного з Московських царів на останній Візантійській принцесі династії Палеологів, які використовували птаха на своєму гербі. Він взяв цю грецьку птицю та почав друкувати монети, печатки і виводити легенду, що він є правонаступником Візантії. І що Москва є Третім Римом. І у всіх конфліктах на Балканах за участю Росії бачимо пропаганду, що «Ми Третій Рим! Коріння наше звідси». Але цей міф у росіян прижився. Та з цією куркою відбуваються певні негаразди. Сепаратисти з Донбасу, коли почали вигадувати герб ДНР, кудись поділи ноги курки. І з точки зору геральдики, і з точки зору біології – це дуже дивно. Але в окупованому Донецьку це нікого не турбує.

Андрій Давидов: Я зазначу, що ще 2014 року на гербі ДНР в щиті, який курка тримає, там Архангел Михаїл. І він злизаний з герба Києва.

Юра Гудименко: До речі, саме Архангел Михаїл є покровителем Києва і вже давно зображений на всіх варіантах гербу, який використовується останній час. У православній Росії та в Москві, таким є Святий Георгій, який тикає своїм списом змія. По-друге, цей символ людини, що тикає палицею рептилію є доволі давнім на Русі. І має назву – єздец. І вже давно мігрує по російських гербах. Спочатку він потрапив на герб Москви, а згодом на герб Росії. Де він і донині. Повертаючись до гербів недореспублік там взагалі була ейфорія.

Андрій Давидов: Мені найбільше подобається герб ЛНР. Хто в темі, це В’єтнамська зірочка. Славнозвісна В’єтнамська зірочка. Хто народився в кінці 80-х її ще пам’ятають. Хто вже в 90-х шукайте в Гуглі, що це таке.

Юра Гудименко: Коли в Кремлі прийняли рішення, що на Донбасі йде війна. Тоді вони почали шукати символіку, щоб якось легітимізувати ці абортовані виродки державності. Вони відкривають книгу і бачать, що ознаками державності є прапор, герб і гімн. І вони починають метушитися та шукати всю цю фігню. Адже так склалося, що там державності жодної ніколи не було. Єдиний натяк – це Донецько-Криворіжська республіка. І на початку 14 року, така фрікова організація на 10 осіб Донецька Народна республіка, яка фінансувалася Росією, використовувала прапор, який зараз використовують сепаратисти.