“Я люблю кидати виклик самій собі”, - співачка Аліна Башкіна

“Я люблю кидати виклик самій собі”, - співачка Аліна Башкіна

Про любов до музики та творчу діяльність, а також кавер-версію пісні “Старі фотографії” Кузьми Скрябіна в ефірі Армія FM розповіла колишня солістка Ансамблю пісні і танцю Збройних Сил України, а нині учасниця оркестру Lords of the Sound Аліна Башкіна.

 

 

 

 

Нікіта Гросс: Вас надихає творчість Андрія Кузьменка?

Аліна Башкіна: Його творчість - це класика української незалежної музики. Певний час я перебувала на творчій перерві, виїхала до Польщі з благодійним концертом і там, захлинаючись, читала його книги. Вони надихнули мене на написання нового матеріалу і вивели з творчої кризи. Кузьма Скрябін подарував нам 17 чудових альбомів, його пісні живуть і ще не один десяток років будуть знані серед українців.

Катерина Даценко: Що із прочитаного відгукнулося по-особливому?

Аліна Башкіна: Я читала книги про нього і вважаю, що його внесок в українську літературу великий. Скрябін був багатогранною особистістю та мав вплив, як музикант, чия музика живе і буде жити, чиї слова наставляють та змушують багато над чим замислитись. Подорослішавши, я трохи краще усвідомлюю сенс його пісень.

Нікіта Гросс: Як ставитесь до творчих конкурсів та чи плануєте брати в них участь?

Аліна Башкіна: Зараз у планах немає жодних конкурсів, адже в моєму житті їх було достатньо. Хочеться більше фестивалів та концертів, живого глядача в залі та його палаючих від насолоди очей.

Нікіта Гросс: Які концерти варто очікувати вашим шанувальникам найближчим часом?

Аліна Башкіна: 7 лютого відбудеться концерт “Хіти джазу” в Національній Філармонії України в Києві. Разом із Національним духовим оркестром України ми підготували круту програму з популярними хітами блюзу та джазу - Елли Фіцджеральд, Рея Чарльза та інших відомих виконавців. Також 8 березня в Дніпрі проведемо програму з французькою тематикою. Мої власні пісні зможете почути в ТРЦ Lavina Mall у День закоханих – 14 лютого.

Нікіта Гросс: Коли відчули любов до джазу та як він увійшов у ваше життя?

Аліна Башкіна: Я обожнюю виступати з духовим оркестром, ми маємо декілька зовсім різних за стилем програм, і від кожної віє просто нереальною енергетикою. Рекомендую всім, хто вважає класичну музику нудною та нецікавою, хоча б раз відвідати філармонію і відчути всю магію звуку. Майже вся моя музика створена в поп-стилі, тому колаборація з духовим оркестром стала для мене справжнім відкриттям, але я впевнена, що це лише початок такої співпраці.

Нікіта Гросс: Як триває підготовка до концерту, який лунатиме французькою?

Аліна Башкіна: Я знаю тільки англійську, але це не заважає створювати французькі, італійські або іспанські програми. Одного разу мала нагоду виступити з музикою Rammstein, що стало незабутнім досвідом. Я люблю кидати виклик самій собі, тому джазова та французька програми не стали винятком.

Нікіта Гросс: Розкажіть про свій досвід участі у концертах для військовослужбовців…

Аліна Башкіна: Концерти для військовослужбовців завжди складні морально. Було таке, що виступала перед армійцями в АТО, а десь на горизонті лунали постріли. Втім, такі концерти просто необхідно проводити, адже артист своїм виступом може передати теплоту та легкість, яка так необхідна слухачеві.

Катерина Даценко: Із яким репертуаром ви вирушали до армійців?

Аліна Башкіна: Співали пісню “Обійми” гурту Океан Ельзи, з дозволу Святослава Вакарчука, пісні про Україну та свої власні.

Нікіта Гросс: Як часто погоджуєтесь на благодійні концерти?

Аліна Башкіна: Якщо я маю змогу, то погоджуюсь завжди. Наприклад, історія пісні “Старі фотографії”. Я звернулась до творчості Андрія Кузьменка, коли погодилась на благодійний концерт у Польщі. І я заглибилася в пісні Андрія, бо знову таки, польське радіо в його піснях є, він виріс в Новояворівську, який близький до Польщі. Прослухала тоді купу його пісень і помітила величезну схожість по стилю з польською музикою. Це мене надихнуло і змусило цінувати “життя в моменті”. Той був благодійний концерт, концерти для дітей, та й беру в концертах для військових.

Нікіта Гросс: Які плани на 2022 рік?

Аліна Башкіна: В цьому році хочу зробити музичні подарунки своїм фанам - це і танцювальні, і ліричні пісні, концерти та фестивалі. Тому після кавер-версії пісні “Старі фотографії” очікуйте багато україномовних пісень і не тільки.

Катерина Даценко: Звідки берете ідеї для написання лірики та що вас надихає?

Аліна Башкіна: Ліричні пісні з'являються на фоні проблем в особистому житті. Якщо ж говорити про щось веселе, то намагаюсь максимально зануритися в ті почуття та емоції, які хочеться передати в тексті. На написання пісні “Game over”, яка вийде трохи згодом, мене надихнув Скрябін.

Нікіта Гросс: Як аудиторія відреагувала на кавер-версію пісні “Старі фотографії”?

Аліна Башкіна: Коли з'явилася ідея зробити кавер на цю пісню, мене підтримало дуже багато людей. В серці кожного “Старі фотографії” знайшли своє місце. Були відгуки, мовляв, “навіщо переспівувати Кузьму”, хоча ми просто хотіли вдихнути в цю пісню нове життя. Аранжування робила разом із другом-піаністом Андрієм Соловйовим, а в відеоролику намагались максимально точно передати потрібну енергетику.