Зараз в ефірі:

Армійський вісник: DANA M2 для ЗСУ, Agile Spirit 2021, навчальні збори офіцерів запасу НУОУ

25.07.2021
 Армійський вісник: DANA M2 для ЗСУ, Agile Spirit 2021, навчальні збори офіцерів запасу НУОУ

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше - щотижня о 10:00 на хвилях Армія FM.

 

 

 

 

 

 

Представники Військово-Морських Сил ЗС України взяли участь у багатонаціональному навчанні «Бриз-2021», яке проходило у східній частині Чорного моря за організації Республіки Болгарія. Про це інформує служба зв’язків з громадськістю Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

До навчання залучались кораблі США, Румунії, Республіки Болгарія, Греції, Грузії. Також у навчаннях брали участь постійно діюча група та протимінна група НАТО, в які входять кораблі Італії, Румунії, Туреччини та Іспанії. Турецький флот було представлено підводним човном, а Бельгія залучила водолазну групу розмінування.

У повітряній компоненті можна було побачити літаки Болгарії та протичовнову авіацію США і Туреччини. Українські офіцери взяли участь в навчаннях як офіцери штабу, де, окрім названих країн, також працювали офіцери Латвії та Польщі.

На думку представників українських ВМС, навчання організовано на високому рівні та якісно сплановано, зокрема дії штабу з управління та координації силами в морі, організація зв’язку та висвітлення обстановки.

***

Чеська колісна самохідна артилерійська установка 152 мм DANA M2 на шасі Tatra успішно пройшла всі випробування українських військових, включно з вогневими. Про це повідомляє Czech Defence Journal.

За їхньої інформацією, випробувальна програма містила 18 різних перевірок.

В ході випробувань DANA M2 довела здатність успішно наносити вогневе ураження, як самостійно, так і в координації з іншими артилерійськими системами, завдяки ефективній цифровій системі управління вогнем.

Українські військові відзначили швидкість розгортання та згортання артсистеми на позиції. Зокрема час від моменту зупинки на позиції до пострілу складає 40 секунд. Стільки ж часу минає від останнього пострілу до від’їзду з позиції. Представники Збройних сил України задоволені і ходовими можливостями шасі з потужністю силової установки в 265 кВт.

Успішне тестування, за даними чеських медіа, було умовою для початку переговорів щодо контракту на закупівлю САУ для потреб Збройних сил України. Українська армія має намір придбати 26 таких систем.

У межах українсько-британських навчань «Козацька булава — 2021» офіцери та курсанти Житомирського військового інституту імені С. П. Корольова у складі екіпажу БпАК «Лелека-100» набувають досвіду міжнародної співпраці під час проведення спільних військових операцій. Про це повідомляє пресслужба Головного управління розвідки Міноборони України.

Разом із британськими партнерами майбутні офіцери-розвідники здійснюють об’єктивний контроль за діями підрозділів у режимі реального часу, а також вдосконалюють навички ведення повітряної розвідки.

Нагадаємо, що участь у міжнародних військових навчаннях «Козацька булава — 2021» беруть близько 2000 військовослужбовців та понад 300 одиниць військової техніки з п’яти країн-партнерів.

***

Корабельна група Військово-Морських Сил ЗС України, яка бере учать у багатонаціональних військових навчаннях Agile Spirit 2021 у Грузії, у складі середнього десантного корабля «Юрій Олефіренко» та патрульного катера «Слов’янськ», здійснила перехід морем, де відпрацювала низку корабельних бойових навчань. Про це повідомляє пресслужба Військово-Морських Сил ЗС України.

Екіпаж десантного корабля “боровся” за живучість корабля, відшліфовував навички з протиповітряної, протикорабельної та протимінної оборони. Взяв участь у тренуваннях з тактичного маневрування та сигналовиробництва за стандартами НАТО. Після цього корабельна група ВМС ЗС України ошвартувалася в грузинському порту Поті.

Протиповітряна оборона є одним із важливих елементів універсальної оборони корабля, до якої також був залучений особовий склад десанту. Морські піхотинці несли чергування зі спостереження за повітряною та надводною обстановкою.

За сценарієм корабельного бойового навчання, було виявлено займання пально-мастильних матеріалів. Аварійна партія зреагувала миттєво: використовуючи спеціальні засоби, умовну пожежу було ліквідовано в найкоротший час. Відзначається, що дії екіпажу доведені майже до автоматизму — даються взнаки постійні заняття та тренування.

На базі Об’єднаного навчально-тренувального центру Командування Сил підтримки Збройних Сил України завершились навчальні збори зі студентами кафедри офіцерів запасу Національного університету оборони України імені Івана Черняховського.

Протягом двох тижнів тривали практичні заняття зі спеціальної, тактико-спеціальної, вогневої підготовки, вибухової справи. У вільний від занять час та вихідні для майбутніх офіцерів було організовано цікаву програму культурного дозвілля. Зокрема, студенти відвідали державні історико-архітектурні комплекси «Стара фортеця» в Кам’янці-Подільському та «Хотинська фортеця» в Хотині.

Усі учасники збору відзначили високий професійний рівень підготовки викладацького складу Об’єднаного навчально-тренувального центру та отримали гарні враження від відвідування легендарних пам’яток історії нашої Батьківщини.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток