«ІНЖЕНЕР-2019» НОВИЙ РІВЕНЬ ВІРТУАЛЬНИХ НАВЧАНЬ ВІЙСЬКОВИХ

 «ІНЖЕНЕР-2019» НОВИЙ РІВЕНЬ ВІРТУАЛЬНИХ НАВЧАНЬ ВІЙСЬКОВИХ

На Львівщині відбулося комп’ютерне командно-штабне навчання, яке отримало назву «Інженер — 2019». Про це в ефірі Армія ФМ повідомив військовий журналіст Олексій Мазурін.

 

 Навчання тривало протягом тижня у віртуальному бойовому світі, змодельованому системою JCATS на серверах Центру імітаційного моделювання. Під час нього курсанти-третьокурсники Національної академії Сухопутних військ, майбутні офіцери інженерних військ продемонстрували свої вміння організувати логістику в бойових умовах.

Ці навчання не видовищні – тут немає танків, пострілів, диверсійних груп та вибухів. Вони, скоріш, нагадують шаховий поєдинок – напруження, рішення та несподівані комбінації, вся інтрига відбувається в головах гравців. А поле бою, зміни погоди, дії противника, створює комп’ютерна програма імітації бою JCATS.

Курсанти під час навчання випробували себе у ролі командирів інженерних підрозділів – їх завданням стало забезпечити підготовку оборонного бою цілої батальйонної тактичної групи.

Ця задача складна, навіть, в теорії – треба одночасно враховувати десятки параметрів, тримати зв'язок із підлеглими, пильнувати зміни у бойовій обстановці, стежити за противником. А в реальному світі від правильного планування та рішень інженерів може залежати успіх цілої операції. Саме тому викладачі навчання легким не робили – сценарій передбачав багато несподіванок.

Як кажуть організатори заходу, навчання дало можливість перевірити рівень знань курсантів, їх командирські навички, стресостійкість, виявити питання над якими треба ще працювати. З іншого боку, сучасні комп’ютерні системи допомагають зекономити просто неймовірну кількість ресурсів – палива, набоїв, часу, а майбутні офіцери отримують практику в управлінні підрозділами в умовах, наближених до бойових та за стандартами НАТО.