Зараз в ефірі:

Історія про те, що завжди треба готуватися до бою, — продюсер фільму «Казки старого мельника» Павло Грицак

04.01.2021
 Історія про те, що завжди треба готуватися до бою, — продюсер фільму «Казки старого мельника» Павло Грицак

Різдвяні свята містичний період, час обрядів, ворожінь і віри в дива. А щоб сповна поринути в чарівну атмосферу, подивіться в кінотеатрі «Казку старого мельника». Фільм-фентезі на основі фольклору перенесе вас, зокрема, у часи козацтва, де добро бореться зі злом. Історію створення кінострічки в ефірі Армія ФМ розповів продюсер Павло Грицак.

 

 

 

Андрій Давидов: У західному кіновиробництві кінець грудня — найсоковитіший період, адже з’являється чимало кінопрем’єр. «Казка старого мельника» теж вийшла саме під кінець року, з чим це пов’язано?

Павло Грицак: Ваша правда, цей період — найгарячіша пора, бо всі хочуть потрапити до глядача. І «Казка» показала успішність у цій боротьбі з найбільшими світовими виробниками. За перший тиждень прокату фільм увійшов у ТОП-3, поступившись лише двом американським бойовикам. За перші десять днів прокату «Казка старого мельника» стала найкасовішим українським фільмом, якщо брати період із березня 2020 року.

Андрій Давидов: А чи не планували через пандемію та можливий локдаун перенести прем’єру на весну?

Павло Грицак: Глядачеві потрібна казка у цей нелегкий період випробувань, де добро перемагає, робить світ кращим.

Андрій Давидов: Про що фільм і на яку аудиторію спрямований?

Павло Грицак: Старий мельник розповідає таку історію, що аж жижки трусяться. Там багато страшного, але закінчується все цікаво і навіть романтично. Це історія про те, що завжди треба готуватися до бою, бо часом злі сили розставляють такі пастки, що навіть воєнний гарт не рятує. Але добре серце і щира думка допомагають здобути перемогу. Це казка про те, що в кожного може бути шабелька, і цю шабельку треба використовувати лише для самозахисту. Якщо ти використовуєш її для самозахисту, то вона сильна, а якщо ні, то начувайся!

Андрій Давидов: Як довго тривали зйомки і на яких локаціях?

Павло Грицак: Зйомки тривали довго. Були питання з фінансуванням, але все завершилось успішно. А фільмували і в Пирогові, і в гранітному кар’єрі на Житомирщині, і навіть на Лисій горі.

Андрій Давидов: Чи можна цей фільм порівнювати з іншими якимись підлітковими чи дитячими фільмами?

Павло Грицак: Це українська казка. І глядач там зможе побачити до певної міри очікувані українські костюми, прекрасну музику, колоритних героїв. Вона схожа на багато казок та історій із сильними українськими жінками. Це самобутня казка не лише для дітей, а й для батьків дітей.

Андрій Давидов: А чи була підтримка від держави під час зйомок?

Павло Грицак: Так, цей проєкт частково фінансувався Держкіно.

Андрій Давидов: «Казка старого мельника», можливо, з’явиться і в онлайн-кінотеатрах?

Павло Грицак: Тривають перемовини з онлайн-кінотеатрами. Тож після прокату в кінотеатрах, фільм буде в доступі також онлайн.

Андрій Давидов: Як довго буде транслюватися в кінотеатрах фільм?

Павло Грицак: Зараз фактично кінотеатри роблять програмування на тиждень. Ми дуже сподіваємось, що прокат триватиме і в січні. Ми були приємно здивовані, що за результатами першого тижня деякі кінотеатри збільшили кількість сеансів. Всі мережеві кінотеатри залишили в себе «Казку старого мельника». Тому ми налаштовані оптимістично.

Андрій Давидов: На Донбасі ви планували локальну прем’єру, зважаючи на ситуацію, яка була там до 2014 року?

Павло Грицак: Мені здається, дуже важливо, щоб саме там подивилися «Казку». Думаю, вона буде близька багатьом глядачам і зрезонує в їхніх душах. Ми й раніше робили подібні проєкти. У 2014 році запустили «Підтримай своїх»: українські виконавці їздили з концертами у щойно визволені міста. Ми б хотіли зробити такий проєкт і з «Казкою старого мельника».

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток