«Клекотливі орли» висадились на Львівщині

 «Клекотливі орли» висадились на Львівщині

Офіційна церемонія зміни американських підрозділів, які очолюють об’єднану багатонаціональну тренувальну групу JMTG-U відбулася сьогодні на Львівщині.

 

 

 

 

На зміну бравих Теннессійських бронекавалеристів прибули бійці із славетної  101-ої повітряно–штуромової  дивізії Збройних Сил США. Що зміниться в процесі роботи тренувальної місії із прибуттям нового американського підрозділу в ефірі Армія ФМ розповів наш кореспондент Олексій Мазурін.

«101-ша десантно-штурмова дивізія «Клекотливі орли» у США,  справді вважається легендарною. Дивізія, яка дислокується у Форт-Кемпбеллі, в штаті Кентуккі, сформована під час Другої Світової війни. 101-ша  брала участь у  висадці в Нормандії, Арденнській операції 1944 року та Голландській десантній операції. Її бійці брали участь у бойових діях у В'єтнамі, Африці, Іраку та Афганістані. Бійців бригади можна легко впізнати за їх символікою – на правому рукаві усі вони носять шеврон із головою  орла «Старого Єйбу». Також бійці 101-ої із гордістю на своїх шоломах носять символ «Чорне серце», який походить від позначок у вигляді мастей гральних карт, що з’явилися в часи, коли дивізія визволяла Європу.

Сьогодні більше  150  десантників з цього легендарного американського з’єднання офіційно змінили на своєму посту військовослужбовців 278-го бронекавалерійського полку, які перебували на Львівщині із літа 2018 року.  Під час офіційної церемонії, що відбулася на плацу містечка Центральне, Теннессійські бронеквалаеристи згорнули свій бойовий стяг, а оперативна група «Карантан», що складається із бійців 2 бригадної тактичної групи  101-ої повітряно-десантної дивізії, розгорнула свої прапори.

Після цього відбулося офіційне нагородження – медалі американським військовослужбовцям, які відбувають додому, вручав начальник НАСВ генерал-лейтенант Павло Ткачук. А подякувати представникам Теннсійської Національної гвардії США є за що -  вони вивели підготовку особового складу в рамках програми JMTG-U на рівень бригадних навчань, розширили спектр підготовки бойових підрозділів.

«Орли», в свою чергу, не матимуть часу на «розкачку». Десантники одразу по прибуттю, потрапили у вир подій, – на їх плечі зараз лягає завершальна стадія підготовки 72-ОМБР імені Чорних Запорожців. Вже завтра ця бригада розпочне фінальні та найінтенсивніші тренування із застосуванням артилерії, танків, інженерних підрозділів 100% за стандартами НАТО. А після завершення тренувань Чорних Запорожців на Яворівщину прибуде інша бойова бригада ЗСУ, із славетним бойовим шляхом та величезним бойовим досвідом - 95-та окрема десантно-штуромова бригада. Тож американські і українські представники крилатої піхоти, два легендарних бойових з’єднання, зможуть попрацювати разом, в складним умовах, що обіцяє бути цікавим, захоплюючим дійством та надзвичайно корисним обміном досвідом.

Підполковник Роберт Трейсі, командир оперативної групи «Карантан» та місії JMTG-U каже, що до такого виклику його люди готові. Він сказав, що  військовослужбовці, які будуть відряджені в Україну є лідерами, мають багаторічний досвід. Вони не випадково були відібрані, як експерти у своїх галузях знань.