Як не зійти з розуму на карантині? Поради психолога

 Як не зійти з розуму на карантині? Поради психолога

Карантин. Ти вже котрий день поспіль не виходиш на вулицю. За цей час встиг і з рідними поспілкуватись, і вдома прибратись. От тільки голова все одно йде обертом. Про фільми та серіали вже й чути не можеш. Книги - на любителя. Звісно, в тебе є робота, але чогось таки бракує...

Тож як не занепасти духом під час вимушеного усамітнення?

 

 

Психологиня Марина Мурза радить:

Порада №1 Практикуйте усвідомленість

Усі заходи, які вводяться державою і створюють стільки незручностей, спрямовані на збереження життя. І якщо мала жертва когось врятує - це того варте. Про це казав ще Густав Юнг: «Людина може впоратись із будь-яким стражданням, якому надає сенс».

Порада №2 Цінуйте час й наповнюйте дні змістовною діяльністю

Важливо перейти в режим «тут і зараз». Буде багато спокус «убити час» і дочекатися «відновлення життя». Але варто пам'ятати, що час - безцінній. Можливо, це нагода зробити те, що Ви відкладали роками і чекали сприятливого часу. Ось той самий знак згори!

Порада № 3: Дотримуйтесь ритуалів

Встаньте зранку, причепуріться і таке інше. Ставте собі конкретні завдання.  Навіть якщо ви залишаєтеся вдома і нікуди не виходите, все одно має бути розпорядок дня. І не тільки у вас, а й у всієї родини. Такий графік можна почепити на холодильник, це додасть відчуття стабільності і контролю над тим, що відбувається.

Порада № 4 Зберігайте енергію та інформаційну гігієну

Не варто зосереджуватися на тривожних новинах і забувати про речі, які роблять вас щасливим. Встановіть ліміт на читання соціальних мереж і новинних порталів. Виділяйте щоденно годину «для себе», займайтесь тим, що наповнює вас і змушує почуватися краще: спорт, йога, денний сон, медитація, спілкування з близькими людьми.

Порада № 5 Дотримуйтесь дистанції і вдома. Особисті кордони

Це саме той час, коли вся сім'я разом і можна поліпшити взаємини з близькими. Але у цієї медалі є другий бік - накопичення агресії.  І щоб не поповнити статистику розлучень, варто пам'ятати про особисті кордони. Для уникнення конфліктів необхідно дати можливість членам сім'ї побути наодинці.

Порада № 6. Не втрачайте надію 

У стані невизначеності та кризи опинився весь світ, і можливо, ця ситуація суттєво затягнеться. Варто пам'ятати про мудрість великих, ще в царя Соломона була обручка з написом : «Все минає, і це теж мине».

Будьте здорові! Та за будь-яких обставин не втрачайте оптимізму!