10 основних тез із інтерв’ю Міністра оборони України

13.11.2019
10 основних тез із інтерв’ю Міністра оборони України

Напередодні в прямому етері військового радіо Армія FM Міністр оборони України Андрій Загороднюк відповів на велику кількість запитань.

 

 

 

 

 

 

1. Будівництво політики людиноцентричної армії складається з багатьох аспектів, до яких входять соціальний захист, забезпечення житлом, харчуванням, медичне забезпечення, правовий захист військовослужбовців, щодо яких справи перебувають у судах. Нині в Одесі ми запускаємо пілотний проєкт щодо відкриття служби правової допомоги, що передбачає роботу незалежних від ГШ ЗСУ військових юристів, які надаватимуть правову допомогу скривдженим військовослужбовцям. Ще один аспект — військова кар'єра, щоб кожен військовослужбовець знав, як в нього розвиватиметься служба.

2. Нову систему харчування (за каталогом) розробляв, зокрема, й Офіс реформ, і ми цими розробками пишаємося. У військових частинах жодного разу не чув нарікань на нову систему.

3. Стати Міністром оборони — це шанс для мене реалізувати те, що не вдавалося раніше. Такого сприятливого клімату, як нині, для реформування Збройних Сил ще не було ніколи. Комітет з безпеки та оборони, який є у Верховній Раді сьогодні і який був до цього, — це небо і земля. Там є герої України, колишні військові, волонтери, просто молоді нормально розвинені цивілізовані прогресивні люди, з ними працювати — одне задоволення.

4. Ми створюємо команду цивільних менеджерів, які в майбутньому стануть основою демократичного цивільного контролю у сфері оборони і безпеки.

5. Більшість молодих людей, які відслужили строкову службу, йде і не повертається як резерв. Тому резерв маємо формувати з тих, хто хоче там бути добровільно. Паралельно має розвиватися концепція територіальної оборони. Сильну територіальну оборону мають становити колишні військовослужбовці, ветерани, люди, яким просто подобається військова тематика, але вони не хочуть підписувати контракт і не бачать себе весь час в армії.

 6. Модель строкової служби не має майбутнього в Україні, обіцяю показати в наступному році дорожню карту скасування строкової служби.

7. Ми маємо 5 років трагічного і драматичного досвіду війни з ворогом, у нас є нові розробки і нові ідеї. У Європі немає таких досвідчених військових, як наші. Західні колеги у захваті від нашого професіоналізму.

8. Під час зустрічі у «нормандському форматі» ми будемо дивитися на можливості повернути наші території на умовах, які нас влаштують. Але ці варіанти будуть винесені на рішення народу України.

9. 130 млрд грн виділено на наступний рік, і ці гроші мають зорієнтуватися на розвиток ЗСУ, як-от, наприклад, ВМС, розвиток інфраструктури, розвиток освіти.

10. Житло МОУ повинно або будувати, або купувати, але це повинно робитися за прозорими механізмами, маємо переглядати допомогу на піднайом житла адекватно до цін на ринку регіону.

 

Більше слухайте в записі або дивіться у відео:

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток